Author Topic: HK 450  (Read 117583 times)

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
HK 450
« on: January 23, 2009, 11:34:39 PM »
Evo je nova pticica (jedna od dve) tata Laza je kompletirao pa mozda vec sutra prvi let!!!














Javljamo cim ga poletim kako se ponasa!!!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: HK 450
« Reply #1 on: January 24, 2009, 12:34:19 AM »
Ooooo pa ovo je lepa tica, lepa.. mogu da zamislim kakva će biti kad se ofarba.
 (work)


Aj pa nek‚ je sa srećom i da vas služi duuuuuuuuuuuuuuuuuugo.
 (<--)
 :rock

P.S. mali intro u vidu video klipa:

« Last Edit: January 24, 2009, 12:36:35 AM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: HK 450
« Reply #2 on: January 24, 2009, 01:28:23 AM »
Odlican je heli, jos sa novom kabinom... :D

Nije to taj model sa snimka, to je neka starija kopija.. cuo sam da kinezi sad kloniraju t-rex 600 elektro!

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: HK 450
« Reply #3 on: January 24, 2009, 11:11:35 AM »
Odlican je heli, jos sa novom kabinom... :D

Nije to taj model sa snimka, to je neka starija kopija.. cuo sam da kinezi sad kloniraju t-rex 600 elektro!


To je upravo taj model!!!
A kad braca kinezi "skinu" t-rex 600 sigurno je moj!!!
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: HK 450
« Reply #4 on: January 24, 2009, 11:46:49 AM »
Nisam siguran s' obzirom da je na snimku 2007. god, a na uh su pricali da je tek skoro krenula proizvodnja.. ako oni lazu lazem i ja  :big smile

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: HK 450
« Reply #5 on: January 24, 2009, 12:20:29 PM »
Nisam siguran s' obzirom da je na snimku 2007. god, a na uh su pricali da je tek skoro krenula proizvodnja.. ako oni lazu lazem i ja  :big smile


Pa kinezi su kinezi!!!! (yay) ") :sljus :jaki: :superman: ja osim malo farbe i ne vidim razliku ali moguce je (kush) mmmm
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: HK 450
« Reply #6 on: January 24, 2009, 05:21:29 PM »
I DA DA DA SPRAVA JE POLETELA!!! ()-() :)aplauz (thumb)

Upravo smo se tata i ja vratili sa letenja i moram reci da sam napravio tri PERFEKTNA leta, a prvi je bio kao iz bajke i to bez pomocnih tockica!!!
Naravno za to je zasluzan niko drugi do tata Laza jer je normalno sve uradjeno i podeseno do granica imbecilnosti precizno pa je moje bilo samo da teram masinu!!! oo)) lol
Napravio sam tri leta po 5 minuta da bi proverili koliko ce potrositi cisto da se zna za sledeci put.
Inace model toliko lepo leti da sam ja vec u prvom minutu njegovog prvog leta letuckao okolo naokolo bez ikakvih problema (dok sam se vec u drugom minutu zaletao i pravio piruete i brze i niske brisanjce sa ostrim borbenim zaokretima)  (yay) iako je proslo dosta vremena od kada sam poslednji put leteo a svi znate kako se zavrsio taj poslednji put! (rip..)

Sve u svemu cim prebacim video (mali deo samo prvog poletanja) postavljam link!


« Last Edit: January 24, 2009, 05:25:06 PM by GLIDER »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: HK 450
« Reply #7 on: January 24, 2009, 05:40:13 PM »
Matori Laza (tata radisa) radi li radi pravi i modelare i odlicne modele svaka njemu cast uspesan u svemu. Sto ja nemam takog tatu pa da  (<--)
Ivane cestitam na novoj ptici  :rock
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: HK 450
« Reply #8 on: January 24, 2009, 05:42:13 PM »
Matori Laza (tata radisa) radi li radi pravi i modelare i odlicne modele svaka njemu cast uspesan u svemu. Sto ja nemam takog tatu pa da  (<--)
Ivane cestitam na novoj ptici  :rock

Znam da je organizacija malo cudna ali ni Sumaher ne pravi svoju formulu ali je tera do bola! :big smile
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline muki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: HK 450
« Reply #9 on: January 24, 2009, 10:55:36 PM »
posto sam novi u svemu ovome, zanima me cijena, carina, postarina itd.
a kolika je duzina letenja?

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK 450
« Reply #10 on: January 24, 2009, 11:05:40 PM »

Ivane koliko kosta heli u osnovi da se naruci, malo mi je neverovatna cena i da li si zadovoljan generalno kakav je heli.

pozdrav Nebojsa ()-()

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: HK 450
« Reply #11 on: January 24, 2009, 11:44:29 PM »
Reci cu samo jedno helikopter je 1000% kopiran T-Rex 450s ali u svaki moguci detalj!
A cena je diskutabilna sve zavisi sta ugradjujes a posto ja imam dva uskoro ce jedan biti na prodaju cim dobavim sve sto je potrebno za njega!
A sto se zadovoljstva tice ja sam jednostavno odusevljen jer leti bukvalno perfektno a bas sam ga przio i sve je funkcionisalo savrseno!!! (thumb)
Ocekivao sam drasticno nemirniji let jer je pre svega model manji nego onaj na kome sam prvi put leteo i naucio sve sto znam ali se on stvarno ponasa neverovatno! :mhm

Znaci vibracije ne postoje ni najmanje (naravno zasluga onog ko je balansirao rotore pa zatim i celu glavu kompletno sa rotorima (mio padre)).
Prilicno je brz ali i jako upravljiv i predvidljiv a sletanja su pesma (kasnije na snimku ce se to i videti mada sam za svaki slucaj probao i da mu naglo dodam gas i on lepo odskoci sto bi moglo da bude korisno). Posle tri leta koliko sam danas napravio sve je ostalo lepo utegnuto i na svom mestu!
Letovi su trajali tacno po 5 minuta a baterije su dopunjene po 1500-1600mah  a one su 3s2200mah sto znaci da moze komotno da se leti 6 pa i 7 minuta!
E sada ostaje da se polako upoznajemo  (mazi) pa da predjemo na 3D mod i na ledjni let itd....
« Last Edit: January 24, 2009, 11:55:57 PM by GLIDER »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: HK 450
« Reply #12 on: January 25, 2009, 12:32:48 AM »
Sta se dobije sve u kit-u i koje servoe si ugradio, kako si na carini prosao.
35$ mi deluje nestvarno a na sajtu nisam video sta je sve u kompletu.
pozdrav
 

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: HK 450
« Reply #13 on: January 25, 2009, 01:09:59 AM »
Eve ga i vidoje.



Veoma je kratak, jer sam zbog reglaže i podešavanja žiroskopa želeo da pratim kako se ptičica ponaša, a to mi nije bilo baš zgodno uz snimanje sa mobilnim. Zato sam tražio od Ivana da sleti, kako bih snimio i sletanje, pa smo posle nastavili sa letovima.
Sve u svemu, veoma sam zadovoljan ponašanjem ovog mališe. Totalna je kopija (do u detalj) plastične varijante T-Rex 450, odnosno njegovog klona CopterX CX450ME. Sasvim je solidno urađen, i bilo bi stvarno bezobrazno cepidlačenje nalaziti mu bilo kakve mane, imajući u vidu cenu. Baš me zanima šta ste skoro nabavili od modelarske opreme, veće od šarnira ili elise, a da košta 35$  mmmm!?!

Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline muki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: HK 450
« Reply #14 on: January 25, 2009, 10:37:21 AM »
jeli to varijanta da se proda ili ?
ok ako je to javi mi koja je cijena?