Author Topic: KOYOSHO BF 109 E 40  (Read 4556 times)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
KOYOSHO BF 109 E 40
« on: October 20, 2014, 09:36:37 PM »
Za vrlo mali novac sam pazario bf 109 e 40 kyosho model koji je za nitro modele. raspon krila je 1420 a dužina 1210 mm
za model su predviđeni sledeći motori: Engine / 2-cycle .40-46, 4-cycle.52-.53
E sada mene interesuje da li su oblji dvotaktni li 4 taktni motori i takođe me interesuje koju su ekvivalenti motora na električni pogon, koji esc i koja baterija treba. takođe me interesuje po kojoj ceni se mogu naći ovi motori i koliko je to u kubicima?
mislim na glow varijante. model je izgrađen od balze i avio spera a specifikacije se nalaze ovde:
https://www.kyosho.com/eng/products/rc/detail.html?product_id=101460
I šta je bolje ugraditi glow ili elektro motore?
Takođe se navodi da trebaju standardni servoi a mene zanima da li posao mogu da odrade i neki manji servoi i koji?
Model sam uzeo za nevereovatnih 1000 dinara jer je bio kao eksponat. imam dx spektrum 8 i 8 kanalni spektrumomv prijemnik sa dx telemetrijom. a servoa imam9 gr par komada pa me interesuje da li oni za nešto mogu da odrade ovde posao ili moraju striktno standardni servoi koji se ovde nalaze. Takođe ako nekoga zanima za neku menjažu odgovara mi i to ali da bude naki ratni modelčić ne ispod 1000 mm raspona krila i neka pnf varijanta. i naravno epo model, pošto sam skoro početnik a greota je da skršim gore navedeni model iako sam ga dyaba dobio.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: KYOSHO BF 109 E 40
« Reply #1 on: October 21, 2014, 11:26:43 AM »
Ako bi ga radio na elektro, u temama na sledećim linkovima imaš odgovor :

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,4674.0.html

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,4968.0.html

Inače za te novce, odlična kupovina. Kyosho modeli su odlični. Samo iako ga sastaviš, kod prvog leta modela obavezno pozovi nekog iskusnog modelara, RC pilota. Ti mali warbird-ovi znaju da te zeznu vrlo lako, pogotovo ako nemaš letačkog iskustva... U svakom slučaju, ne moraš da se otarasiš od njega. Ja bi na tvom mestu razmišljao u pravcu, da uzmeš neki visokokrilni trener model, pa da na njemu naučiš kako se leti. Ali pre svega, simulator! A kasnije možeš i ovog poleteti bez problema.

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: KOYOSHO BF 109 E 40
« Reply #2 on: October 22, 2014, 02:15:41 PM »
TRampio za trojana
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline TimeOverIWillDie

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: KOYOSHO BF 109 E 40
« Reply #3 on: October 22, 2014, 02:24:34 PM »

Wonderful !! you make me to great experience. I will do it same you.

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: KOYOSHO BF 109 E 40
« Reply #4 on: October 23, 2014, 07:00:54 AM »
"Wonderful !! you make me to great experience. I will do it same you."

I do not know if this is sarcasm or what?
Anyway i bouth KOYOSHO BF 109 E 40 for less than 10 euro and i am noob in rc flying.
I know that this plane is more valuable then 10 euro.
For me better plane is T-28D and it would be a shame if I broke the BF-109 immediately.
This is how I bought the T-28 for a little money and I am very happy and happy is he who bought it from me BF 109, so that they are all happy and satisfied. For me this is more valuable  than money.
Only electronics, motor and battery from the T-28 as much as they used are worth much more than 10 euros, so that for me was a good purchase. If you offer me a used motor, 30 A ESC, 4X 9g servo, all connectors, wheels, liPo battery 2200 mAh 3S for 10 euro i give you for all stuff 20.
If I break the T-28 will remain to me all of these things can be used to create another plane. I am very pleased with this and you?
« Last Edit: October 23, 2014, 07:10:57 AM by igorpl »
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: KOYOSHO BF 109 E 40
« Reply #5 on: October 23, 2014, 08:58:50 AM »
Igore, potrudio si se da odgovoriš, ali, dopisuješ se sa botom :)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: KOYOSHO BF 109 E 40
« Reply #6 on: October 23, 2014, 12:17:44 PM »
SUCKER!!!! :-[
Joj što volem što sam PRIMITIVAN