Author Topic: Profesionalizam i odgovornost  (Read 5240 times)

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Profesionalizam i odgovornost
« Reply #15 on: October 20, 2014, 11:48:11 PM »
To se zove padanje sa stilom, a za bezbednost i stil pada je zaduzen tim strucnjaka  lol

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Profesionalizam i odgovornost
« Reply #16 on: October 21, 2014, 12:26:33 AM »
Quote
Imam jedno pitanje za "vozace dronova"  :
da li je moguce kod Phantoma ( kakav je vozen na utakmici SER-AL ) upariti vise daljinskih upravljaca (ili iPAD-a ili cega vec) tako da se preuzme kontrola nad njim u letu?
Teoretski nije morao sa tim niko da upravlja ručno, ako je bila u njemu neka "pametnija" elektronika. Recimo, da je bio potpuno automaski podešen, da na vreme poleti sa mesta gde je ostavljen van stadiona, na određenu visinu, a zatim da odleti na uprogramirano GPS mesto, što je centar terena.  U suštini bolje standardne kontrolne ploče već znaju ovo da izvedu bez problema i ne treba se za njih vratiti u budućnost.
« Last Edit: October 21, 2014, 01:30:22 AM by tibeteagle »

Offline jojkic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 154
    • RC Quadcopter - Blog, slike, video, uputstva
Re: Profesionalizam i odgovornost
« Reply #17 on: October 21, 2014, 12:53:57 AM »
To se zove padanje sa stilom, a za bezbednost i stil pada je zaduzen tim strucnjaka  lol
(res)

Molim admina foruma, da pod hitno uvedne opciju Like za postove  :big smile
 lol

Kad smo već kod teme upravljanja Phantomom preko mobilnog. Slažem se sa Tibeteagle , ali iskreno danas kada se dosta pojavljuje špekulativnih vesti pitanje je šta je istina, a šta ne. Po facebook-u kruži slika, i mislim sad lupiću daljinskog upravljača Spektrum i neke uvredljive poruke na cedulji, i da je to slikao navodno brat albanskog premijera. Znači možda su teoretski mogli i da neko uzleti van stadiona sa Phantomovim recimo daljincem, da ga ugase na stadionu , a da je on uključio ovaj Spektrumov i preuzeo kontrolu na stadionu, ako može da se daljinac isprogramira tj. upari (ne znam) .
Meni je žao što policija , umesto što zove nasumično ljude na informativni razgovor, nije pozvala nekog vlasnika Phantoma, da probaju da rekonstruišu događaj, ili možda i namerno ne žele to da urade.
Ima tu mnogo ne logičnosti, pre svega da se neko peo konopcem na krov crkve, odakle je kako navode poleteo Phantom.
Dalje zar nije logičnije da je neko upravljao van stadiona Phantomom, koji je nadleteo stadion i to RC daljincem, i da se Phantom ne zbog težine zastave ili slično počeo spuštati, već da je lik koji je njime upravljao  imao vizuelni pregled nad Phantomom , dok zastavu nije ni video unutar stadiona zbog tribina  i da se zbog toga desilo da je došla na dohvat ruke i to našim fubalerima, umesto da ju je nastavio da vozi sa visine tamo vamo ?

Nisam teoretičar zavera, samo glasno razmišljam.
(teoretičaru zavere bi verovatno pala na pamet i mogućnost da je incident isceniram u dogovoru i sa našom stranom da bi se izvršila politička destabilizacija , jer sve ostalo što se posle odigravalo (uletanje navijača, skandiranje, prekidanje TV prenosa itd. je vodilo tome) ...

No, kako bi to rekli iz Dosije X-a: Truth is out there
Nije ni bitno  :big smile , bitno je kako da zaštitimo naše pravo na slobodno rc letenje, makar dok ne uđemo u EU  (fiu)
« Last Edit: October 21, 2014, 01:05:38 AM by jojkic »
Blog o RC letilicama i snimanju:
http://snimanjeizvazduha.blogspot.com/

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Profesionalizam i odgovornost
« Reply #18 on: October 21, 2014, 01:34:31 AM »
Prvo i osnovno Spektrum NE MOŽE DA RADI sa Phantomom, nisu kompatabilni…
Drugo, ne razumem se u DJI ali sam cuo da je ovo malo stariji model recimo 1.1, ili tako nekako…
Trece… nisam siguran da u njega moze da se napakuje sva ta elektronika da bi Phantom odradio to kako navedoste i jos skuvao kavico na kraju i pomazio se Bravo.. Bravo…

Cetvrto, pogledajte sliku koju je neko sutradan posle utkamice okacio, stadion i iza njega dve visoke zgrade, gde poslednjih 4/5 spratova viri iznad tribina stadiona, za toliko je krov visi od stadiona, zgrade su sa ravnim krovoima, idealno za ovu suludu ideju… Moglo je njih 10 da se bavi letenjem i poletanjem, sa osnovnom veriijom kako i rekosa da jeste… Te 2 zgrade su udaljene vazdusnom linijom 200/300m od stadiona, idealan pregled, pa poenta valjda i  nije bila da leluja visoko iznad terena, to na fudbalskoj utakmici niko ne bi primetio, ja ne pratim fudbal, ali je valjda normalno da se gleda u teren a ne u tamno nebo, mislim da je cilj bio da se spusti na teren, sto je nazalost i uspelo i da se napravi tuca i haos, sto je delimicno uspelo …..

Moj Vam j e predlog da se manete corava posla i da razvijate mastu u pravcima teorije, pustite policiju i sve istale, kojima je to posao da se time bave…..
a da se mi bavimo nasim hobijem, i da uzivamo u njemu……

Neka svako gleda svoja posla… ako imate nesto interesantno za ovu RC zajednicu, dajte diskusiju na tu temu…

Trazio sam nazovimo savet, ili ZA i PROIV jednog motora na avionu… a VI udariste na aferu ZASTAVA pa samo u beskraj glupostima sirite temu…

@MISA… zahvaljujem na misljenju za izbor motora za TRACTOR, J-3 istog raspona je leteo lepo i sporo, sam za sebe za ZENOAH 20cc, mislim da bi na njega ladno isao ovaj 33cc, ali nije imao neku snagi niti brzinu, povukao bi neku stiropor jedrilicu, a za dalje nisam bas siguran  mmmm

Zahvaljujem i ostalima na lepim zeljama, ptica je ogromna, lepa i lagana za upravljanje….
ajd da se i ja pohvalim, mislim da je to najveci raspon krila koja je do sad letelo u SRB i najveci motor, ne racunam bespilotne za vojsku, sektor Hobby i zabava…
ajmo malo na tu temu….

Slikano je i iz vazduha, trebalo bi da se pojavi snimak.. pa onda udrite po tome, manite se teorija zavere

 ()-() (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Profesionalizam i odgovornost
« Reply #19 on: October 21, 2014, 09:34:29 AM »


Generalno, nije prekršeno ni jedno pravilo, ali je pitanje da li ovakva tema treba na forumu?

Tema je za sada zaključana.

Branko
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident