Author Topic: MODELSPORT offroad staza - dogovaranje i planiranje - vožnja i treniranje ☺  (Read 16028 times)

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
@duke   ()-()

Ja ulazem sve napore da osiguram slobodnu nedelju, jos da vreme potraje pa se vidimo   :superman:




Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Poštovani prijatelji i rc offroad vozači   :)

Malo nas je ogrejalo sunce i staza se osušila.  Zato mogu sa sigurnošću  da najavim da se planira vožnja za vikend. Samo stvar dogovora  je dal ce to biti subota ili nedelja. Za subotu je najavljeno sunčanih 12°C, što je zadovoljavajuće za vožnju  :) .
Spremajte se ;)
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Odlično! Samo najavite koliko-toliko sa sigurnošću, da bismo mogli da se organizjemo. Samo napred, jedva čekam da vidim stazu!

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Biće sve na vreme obavešteno  ;)
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
OBAVEŠTENJE. ..

STAZA SE VEĆ DOBRO OSUŠILA TAKO DA JE PLAN ZA VOŽNJU U SUBOTU OD 9h. Naravno i nedelja ako ne bude mnogo hladno . ;)


Pozdrav Saša
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Idemoooooo , sutra sunčano i temperatura do 14C.

Ujutru od 9h otvorena staza  :)
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline SilverN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 84
Da vam prenesem moje utiske sa jučerašnjeg druženja.

Pošto sam prvi put na stazi, prvi utisak koji sam doživeo kad sam kročio na nju je da baš dobro izgleda! Veliki prostor, daleko veći nego što izgleda na slikama i snimcima. Kompresor, voda, natkriveno mesto za servis, platforma za vozače... Dobar osećaj kad se nalaziš na takvom mestu, imaš komociju da ti je sve tu što ti treba, možeš da se posvetiš svom modelu i da voziš.

Verovatno bolji februraski dan nismo mogi imati. Sunčano, malo vetrovitu ujutru, ali je kasnije bilo ok, temeperatura bila ujutru od 7 do 14 poslepodne. Uslovi na stazi su menjali od jutarnje malo vlažne staze, posle suvlje sa više prianjanja i kasnije dobro prosušene ali i prašnjavije i malo klizavije staze (ovo prenosim zapažanja daleko iskusnijih koji kažu da smo imali tri staze u toku dana što se tiče podloge, ali i ja sam osetio).

Meni je ovo bilo prvi put za sve. Prvi put da sam "upalio" moj sklopljeni RB E ONE R, prvi put da sam uzeo stanicu u ruke i vozio model. I to odmah na stazi!

Postavio automobil na stazu, popeo se na platformu za vozače i srce krenulo da lupa kad sam trebao da stisnem gas. Baš dobru tremu sam imao. Strah da ću se odmah zakucati negde i sve slomiti, da neću moći ni krug da obiđem... U glavi mi je bilo kako su me savetovali, samo sve polako, bez stiskanja previše gasa, naravno bez skokova. Pa tako sam i uradio. Milio kao puž po stazi prvi krug ali sam ga obišao bez udaranja u neželjene predmete. Bez obzira na mesta za skokove, pa čak i onaj veliki, stazu je moguće proći polako bez potrebe za skakanjem. Tako sam ja svoju prvu vožnju od dvadesetak minuta lagano prošao, upoznavao se kako moj autić skreće, ubrzava, koči, ali sve vrlo lagano... Na kraju prve vožnje su mi se noge oduzele, ali takođe osećaj neizmernog zadovoljstva jer sam ispunio svoja očekivanja, da ću moći da vozim na stazi i da uživam!

Sledeći izlazak na stazu nakon punjenja baterija, pa već sam se malo upoznao sa RB-om nakon prve vožnje i mogao sam malo brže na nekim mestima da idem. Pravac sam sad već mogao da vozim pun gas, krivine su išle malo bolje. Pred kraj sam se usudio, kad sam baš "osetio" da mogu, da napravim i par skokova. Onaj najmanji skok, i onaj drugi malo teži sa plavim tepihom (za ostale lak skok). Bilo je sad i prevrtanja, ali ove mašine su sasvim lepo izdržljive. Nije bilo nikakvih lomova. Neverovatno koliko mogu torture da podnesu, a deluju tako krhko.

Treći izlazak na stazu je bio još bolji naravno. Sve više poznavanja i samopouzdanja sam sticao. Skokove sam probao kad sam osećao da mogu (samo ona dva lakša), nekad skakao, nekad prelazio kad sam video da neću skočiti, a nekad se i prevrtao kad nisam dobro procenio. Krivine na stazi su baš zanimljive. Najviše mi se dopada "hairpin" nakon malog brežuljka kod platforme za vozače, takođe krivina koja je popločana, nju celu prolaziš u nekom driftu, skorz zanimljivo, i onaj set krivina nakon skoka u levom delu stazu, prvo 180 stepeni levo, pa potom šikana.

Naravno ceo dan u dobrom društvu, svi voljni da pomognu jedni drugima, podele iskustva... Na kraju dana pljeske i polazak kući. Dan proleteo za tren... I odlazak sa osmehom na licu. Žena me pitala kad sam stigao kući šta sam to radio kad sam tako zadovoljan i raspoložen :)

Na kraju jedan savet za početnike kao što sam ja. Ne ustručavajte što ne znate, dođite, vozite, nije uopšte strašno! Može se lagano voziti bez problema, a biće ljudi voljnih da vam pomognu i daju savete, budite sigurni u to. I niko vas neće gledati: "Vidi ovog što nema pojma". Tako da samo napred, staza i uživancija  :big smile

Evo i par slika od juče. Nisam mnogo slikao, bio sam suviše uzbuđen zbog prve vožnje  (:sok:)




















Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
OBAVEŠTENJE 

U subotu 07.03.'15 u 18h u prostoru  (u ordinaciji) MODELSPORT. RS kluba   ;)  na Novom Beogradu, biće održan sastanak za predstojeću sezonu 2015.

Teme sastanka su:

1. Prijava kluba odn.sportskog društva 
2. Otvaranje prijava saveza
3. Organizacija i raspored - kalendar trka 2015

Vidimo se....
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Najavljeno je lepo vreme za vikend a ulazimo i u proleće  :) . Plan je da se veći broj vozača okupi u nedelju od 9h i otvorimo sezonu 2015 . Naravno i u subotu tj.sutra može da se vozi. Staza je otvorena od 9h.

Idemoooo  ;) gassssss
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline SilverN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 84
Neki od nas su nisu mogli da dočekaju vikend pa smo morali juče da testiramo stazu   :D

Pa evo jedan "teaser" da vidite kakva staza vas očekuje za vikend:




Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
SilverN, sve čestitke na lepom tekstu, a pogotovo čestitke svima koji su učestvovali u pravljenju ove fenomenalne RC staze.

Nekako mi se najviše svidela rečenica: "Žena me pitala kad sam stigao kući šta sam to radio kad sam tako zadovoljan i raspoložen".

E, to i jeste poenta svakog hobija, da čovek bude zadovoljan, srećan, da ima dobro društvo, da mu bude lepo.
Te "dobre vibracije" se potom prenose na sve i na porodicu i na prijatelje i na posao, hobi...
Pisao sam ranije, kad se vratim sa letenja, tri dana me "drži" kako mi je bilo lepo, a potom se tri dana "ložim" kako ću opet da uživam...

Neizmerno mi je drago da imate ovako lepu stazu i srećan sam da se nešto dobro za modelarstvo dešava i kod nas.

Sve najbolje i mnoooooogo uživanja u vožnjama želi vam

Mirče

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Kako je bilo juce, dajte neki snimak!?  :big smile

Offline SilverN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 84
Juče je bio još jedan odličan dan na stazi! Mnogo smo se navozali, družili, jeli pljeske... Bilo odlično. Mislim da nas je bilo oko desetak.

Najbolji deo dana je kad su stigle pljeske, lepo se najeli i onda svi odjednom "nagrnuli" na stazu. Skoro pa bila gužva na stazi  :big smile

Evo jedan snimak Gosn. Čupavog kako tera novu Agamu (nisam stigao  da napravim uspešnih snimaka, bio sam zauzet drugim zadovoljstvima :) ):



Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
He he , pljeske su u svakoj prilici naj bolji deo dana :D 
Super je to kad se sastanu 10 autica na stazi , milina ... Sa srecom u novoj sezoni  ()-() 4e

Offline SilverN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 84
E pa dođe praznik i produženi vikend, pa valja ga lepo iskorititi!  :)aplauz

Ponedeljak 13.04.2015. od 9h pa nadelje, mesto poznato, ako nekom nije, nek pita da ga navodimo.  :big smile

Dođite da se družimo! Vidimo se...