Author Topic: Kako nastelovati servo motore da ne zuje na modelu?  (Read 13969 times)

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Kako nastelovati servo motore da ne zuje na modelu?
« Reply #15 on: October 13, 2014, 12:44:00 AM »
Gledano logicki,servo zuji kada naidje na neki otpor,sto znaci da tu negde nesto njemu smeta.
Ja to resavam ovako:
1.Poskidam rucice sa servoa.
2.Ukljucim stanicu i sve ostao,trim na neutral.
3.Pokretne povrsine privcrstim stapicem za sladoled da budu u neutralnom polozaju.
4.Stavim rucice na servoe,priblizno 90 stepeni ako je moguce.
5.Izmerim duzinu stapica ili sta vec koristim za pokretanje,dok je rucica pod priblizno 90 stepeni a na primer rudder neutralan.

Imao sam isti problem i ovako sam ga resio.
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Kako nastelovati servo motore da ne zuje na modelu?
« Reply #16 on: October 13, 2014, 03:37:00 AM »
@tibeteagle
Em što nemaš pojma o čemu je reč, em si malo mnogo bezobrazan i mnogo sebi dozvoljavaš!
Ako već ne razumeš dobro, potrudi se da ne lupetaš gluposti i ponovo pročitaj ono što sam napisao.
Kao što vidiš na ovoj slici, šipkice uopšte nisu tanke i razlika pravca je malo žešća, a otpuštanje šrafa je samo u svrhu toga da vidi da li će se zujanje servoa eliminisati ili smanjiti...
#FFCC00

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Kako nastelovati servo motore da ne zuje na modelu?
« Reply #17 on: October 13, 2014, 09:43:29 AM »
Sinoc sam poceo da kucam jos jedan post.... pa ga obrisao. Velim, nema svrhe. Al gledam koliko se komplikuje oko problema koji realno nije problem. Idi do Sase, kad je velikodusno ponudio pomoc, jer pomoc iskusnijeg i direktan kontakt je nezamenljiv u ovom hobiju. Kao u skoli, jedno je citati, a drugo kad ti profesor objasni. :mhm

Forumi su nezgodna stvar, jer mozes dobiti dobar savet, a mozes dobiti i gluposti i kojesta... a nisi u stanju da ih razlikujes. Proci ce malo vremena pa ces sam zakljuciti sta je sta, i ko je ko. Odi do Sase, pogledaj, popijte kafu, druzite se, letite zajedno kad mozete i uzivaces u ovome. Sve je bolje u drustvu. I jos jednom, TVOJ MODEL NEMA PROBLEM,  idi i leti. Kada razradis letne povrsine i servoe (letenjem ili rucno) mozda ce cak i samo prestati, a mozda ce i nastaviti da zujka sve dok ne slupas model...

Puno srece sa tom 'ticom  (pijemo)

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Kako nastelovati servo motore da ne zuje na modelu?
« Reply #18 on: October 13, 2014, 01:30:48 PM »
Sinoc sam poceo da kucam jos jedan post.... pa ga obrisao. Velim, nema svrhe. Al gledam koliko se komplikuje oko problema koji realno nije problem. Idi do Sase, kad je velikodusno ponudio pomoc, jer pomoc iskusnijeg i direktan kontakt je nezamenljiv u ovom hobiju. Kao u skoli, jedno je citati, a drugo kad ti profesor objasni. :mhm

Forumi su nezgodna stvar, jer mozes dobiti dobar savet, a mozes dobiti i gluposti i kojesta... a nisi u stanju da ih razlikujes. Proci ce malo vremena pa ces sam zakljuciti sta je sta, i ko je ko. Odi do Sase, pogledaj, popijte kafu, druzite se, letite zajedno kad mozete i uzivaces u ovome. Sve je bolje u drustvu. I jos jednom, TVOJ MODEL NEMA PROBLEM,  idi i leti. Kada razradis letne povrsine i servoe (letenjem ili rucno) mozda ce cak i samo prestati, a mozda ce i nastaviti da zujka sve dok ne slupas model...

Puno srece sa tom 'ticom  (pijemo)
Pricao sam sa sasom otici cu ovih dana kod njega, on ne samo da mi je sugradjanin vec i komsija zivi od mene par ulice :)