Author Topic: Koji helikopter?  (Read 9188 times)

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Koji helikopter?
« on: January 20, 2009, 06:20:47 PM »
Dakle, posle pitanja u vezi stanice, slede pitanja u vezi helikoptera:

Definitivno sam se odlučio da kupim odvojeno stanicu i HELI. U početku mi je to bilo frka jer nisam znao da li ću naći nekog da mi pomogne oko podešavanja, ali pošto vidim da ovde ima dosta ljudi, tako ću uraditi i nadati se da će mi neki iskusni pilot odavde pomoći.

E sad, HELI koji bi ja hteo je 3D. Nekako nisam za neku drugu varijantu iako mi je prvi put da se upuštam u sve to.
Kako sam ja razmišljao:
da helikopter sa ŽIROSKOPOM+BL+BL kontrola i možda i servoi košta do 300€ (znam da mnogo zahtevam ali aj da ovo bude neki cilj pa da diskutujemo),
da ako je kontrola plastična, odmah kupim i ALU upgrade, i plstiku vozim dok je ne skršim ili do nekog drugog trenutka,
da kupim neke osnovne rezervne delove.

E sad da čujem vaše predloge, ali pre toga pogledajte šta se nudi ovde http://www.modellhobby-shop.de/Models/Helicopter.htm?shop=k_staufenb_e&SessionId=&a=catalog&t=130&c=15&p=15

Zašto insistiram na ovom sajtu.. pa jer ću biti u berlinu mogu da podignem odmah bla bla... ali otvoren sam i za druge predloge

pozdrav

branko

P.S. Ja sam u BG, Braće Jerković, kod Maxija (onog bliže Medaku)... ima li nekoga RC ljubitelja blizu?

Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: Koji helikopter?
« Reply #1 on: January 20, 2009, 11:18:05 PM »
Moja preporuka bi ti bila ovo sa tog sajta:

http://www.modellhobby-shop.de/Models/Helicopter/T-REX-Helicopter/T-REX-SE-black-V2-combo.htm?shop=k_staufenb_e&SessionId=&a=article&ProdNr=011KX015043&t=130&c=2473&p=2473

Zasto?

Iz vise razloga, jedan od vrlo bitnih razloga je taj sto ih u Srbiji ima 3 (ako ne i vise) i ljudi imaju rezervnih delova, tako da ukoliko se nesto desi mozes da pozajmis deo i ne gubis vreme dok isti ne stigne. Sa njime moze da se nauci da se leti i ima ko da ti pomogne oko podesavanja.

Ukoliko bi bio spreman da odvojis nesto vise para oda bi ti svakako preporucio da uzmes ovo:

http://www.modellhobby-shop.de/Models/Helicopter/T-REX-Helicopter/T-REX-500-GF-KIT-COMBO.htm?shop=k_staufenb_e&SessionId=&a=article&ProdNr=011KX01704A&t=130&c=2473&p=2473

Ovo je poprilicno dobar helikopter i za ucenje i za letenje (vrlo ozbiljno 3d letenje), mnogo je stabilniji od 450-ke, samim tim i skuplji ali ne previse...

Takodje ga ima u Srbiji...

Sada je na tebi da odlucis, naravno pogledaj jos ovde u delu za helikoptere sta smo pricali o nabavci i kako su neki od nas prosli. Veliki je problem ako uzmes nesto sto ti se na prvi mah ucini povoljno ali onda shvatis da to i nije bilo povoljno. U svakom slucaju je bolje u startu dati malo vise para i uzeti bolji helikopter i krenuti sa njime umesto da uzmes neki malo jeftiniji ali zato mnogo zahtevniji za letenje...

SaleR

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Koji helikopter?
« Reply #2 on: January 20, 2009, 11:22:45 PM »
Nisam bas merodavan da dajem savete u ovoj kategoriji, ali i mene zanimaju helisi pa sam se informisao.. Kao sto rece Sale t-rex je u svakom slucaju odlican izbor, u skorije vreme pojavljuju se mnoge kopije t-rexa, a evo jedne koja je veoma zanimljiva http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8467
Ljudi koji su kupovalio helikopter, a koji vec poseduju t-rex 450 kazu da je helis potpuno isti, 100%. Inache cena je stvarno smesna, a veliki plus je ocena na hc, a i podatak da je od 1. januara kada se pojavio u prodaji, prodato nesto manje od 1000 komada. Ja cu definitivno poruciti jedan :)

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: Koji helikopter?
« Reply #3 on: January 20, 2009, 11:29:03 PM »
Da, to je interesantna stvarcica i cuo sam dosta prica o tome ali na zalost jos nisam video ni jedan u akciji. Naravno mana je i trenutno stanje na lageru...

To moze da bude mac sa dve ostrice, moze da bude skroz dobra kombinacija, a naravno i losa...

Sve u svemu cena stvarno nije neka da bi trebalo da se puno razmislja.

U svakom slucaju bolje izgleda nego Walkera22E na kojoj sam pokusavao nauciti da letim helikopter a i mnogo je jeftinij...

SaleR

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Koji helikopter?
« Reply #4 on: January 21, 2009, 12:06:32 AM »
Sutra meni stizu dva pa ce mo videti kakav je!!! mmmm
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: Koji helikopter?
« Reply #5 on: January 21, 2009, 12:41:17 AM »
Stvarno? Pa to u lepe novosti Ivane! Nadam se da ces biti zadovoljan!

SaleR

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Koji helikopter?
« Reply #6 on: January 22, 2009, 07:31:48 PM »
Glider postavi par slika ako nije problem :)

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Koji helikopter?
« Reply #7 on: January 22, 2009, 08:38:18 PM »
Glider postavi par slika ako nije problem :)

Pa dok ga ne slikamo evo par sa sajta!

« Last Edit: January 22, 2009, 08:45:25 PM by GLIDER »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Koji helikopter?
« Reply #8 on: January 31, 2009, 11:18:16 PM »
Vraćajte mi temu... :)

Salim se naravno... lepo izgleda samo sto ga nema na stanju... a i nisam uspeo da vidim da ima ALU upgrade, ali nisam ni gledao nesto detaljno...

Mislim da ću da uzmem neki u rangu 450 ili kao ovaj 500tica sto mi je predlozen...

E sad... ako uzmemo u obzir da ne mora biti ona radnja u berlinu, odakle bi mi preporucili da ih narucim, kupim ili dobijem na poklon?   :)aplauz
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Koji helikopter?
« Reply #9 on: January 31, 2009, 11:25:59 PM »
Ja sam na ovom sajtu nasao najjeftiniji alu upgrade http://www.hobbywin.com/align-parts-align-trex-450-c-30_44.html?page=2&sort=20a
neko je bas rekao da je odatle narucivao i sve je bilo ok!

Offline ff7

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
Re: Koji helikopter?
« Reply #10 on: February 01, 2009, 08:00:51 AM »
Mozda da pogledas u ovoj radnji.
http://www.infinity-hobby.com/main/
I da slazem se sa Saletom da treba mozda u startu uloziti vise para jer na kraju to nekako dodje na isto misleci pri tome na helikoptere sa plasticnim djelovima i helikoptere sa alu djelovima.Po meni licno Trex 450 SE nije losa kombinacija jer dijelovi su jeftini a ima ih gotovo svaka modelarska prodavnica a sigurno je da ce ti djelovi trebati (:sok:).

Offline robi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • sad si gore,sad dole
Re: Koji helikopter?
« Reply #11 on: February 01, 2009, 10:52:30 AM »
http://www.ehirobo.com/shop/index.php?cPath=173_174&osCsid=6ef6bb296f6eca4ad8ef39ad52f8ed4c
omjer cijene i kvalitete !!! definitivno najbolji !!!



Slušaj Saleta !!!
nekakva šugava peglica ili trabant dobiš za 100 eura !!!
sjedneš u "TO" i svatiš da nemaš ništa !
e sad kupiš auto za 10000 eura (nemora biti novi) i imaš nešto što si očekivao !
to sad primjeni na heličima !
ja sam u tri godine potrošio cca 6000 (znaš čega) zbog tvrdoglavosti i samovolje !