Author Topic: Mini Quad 250 FPV  (Read 135344 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #165 on: November 21, 2015, 02:24:49 AM »
Kada već praviš ruke sam obrati pažnju da ne budu kao one koje ima ZMR 250. Ok je praviti ujedno i zaštitu za motor ali obrati pažnju na konstrukciju i raspodelu napona.  Odnosno gledaj da ne završavaš taj deo kod motora kako su oni uradili naglo nego da ti taj deo bude sa blagim prelazom do kraja ruke. Ili ga stavi da bude još bolje ista širina ruke kao i prečnik zaobljenja tamo gore celom dužinom ruke. (kao što su ruke od lumenier QAV 250)
Negde sam vieo da ljudi prave i prodaju takve ruke za ZMR 250 dal neki englezi ili ko već ali sam izgubio link.
Ako neko ima bilo bi lepo da postavi. REcimo ZMR 250 varijanta V2 je rađena od 4mm karbona ruke i 2mm ploče što mislim da je veliki upgrade ali su mu ruke opet pravili pogrešno. Mislim kada bi se uzeo taj frejm i napravile ruke od 4mm dobrog karbona da budu kako sam gore napisao da bi to bila skoro neuništiva igračka. Naravno ništa nije neuništivo ali bi sigurno bio u najmanju ruku 5 puta jači. Ušteda na materijalu je u onoj lošijoj varijanti minimalna u odnosu na čvrstinu. Malo je ružnjikavije ali radi posao. Ali kome bi oni posle prodavali delove?
DIATONE služi kao razvodna ploča sa dva regulatora napona jedan 7805 i jedan 7812 tj jedan daje 5v umesto BEC-a a jedan 12 stim što taj ne daje 12 u koliko napon baterije pada ispod 12V odnosno predviđen je da da napajanje od 4s baterije za napajanje kamere. Međutim opet da bi bio sigurniji i on i ovaj od 7805 poželjno im je postaviti po jedan kondenzator paralelno od bar 200 mikro F na 25v i na ulazni napon i na izlazni da bi se dobilo čistije napajanje za svaki slučaj, a na onaj od 12V još na plus izlaza redno jedna zavojnica od 100 mH i eto ti LC filtera.
OVERCRCRAFT je već priča za sebe.
Što se tiče korišćenja plastičnih odstojnika za gornju ploču to što ste pomenuli da se napravi slaba tačka kako bi se zaštitio frejm je OK, ali onda vrlo lako može da strada unutrašnji deo frejma (flight controler, OSD, predajnik, kamera... u zavisno ko šta ima u njemu) Što opet mislim da je veći i skuplji rizik od rizika čuvanja samog frejma. Ja sam ipak za čvršću varijantu pa maakr imao i dva frejma kao rezervne delove pride.
« Last Edit: November 21, 2015, 02:33:14 AM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #166 on: November 21, 2015, 04:47:59 PM »
Ona suženja na rukama su namjerno napravljena kao slaba tačka,da puca po tom oslabljenom dijelu,a ne po frejmu. Gledao sam neku računarsku simulaciju opterećenja. I pritisak je kao na vrh ruke,i ruka pukne po tom mjestu (ima dodatno oslabljenje one rupe),a ako ga nema,pogužva dve ploče na spoju sa rukom. E,sad,koliko to radi posao u stvarnosti ne znam. Uglavnom kad budem crtao,biće malo ružnije,ali će ta platforma da spasi motor. Danas sam kolegi spakovao jednog minija sa tim klasičnim frejmom,po njegovoj je želji bilo da bude što je moguće standardniji. Tako da nisam ništa dodatno radio. Samo sam dodao jednu COB led pločicu,preko prekidača na zadnju stranu,da bude bolje vidljiv kad nas više leti. Evo jedan klipić od prekjuče,dok se još dalo letiti. Sad je vrijeme užasno,i mislim da je vrijeme da se baterije vrate na storage.

https://www.youtube.com/watch?v=Lx0krU-DUDU&feature=youtu.be

xtrem

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #167 on: November 21, 2015, 05:00:55 PM »
To je teoretski tako ali kod blackout verzije čija je kopija ZMR koji je ipak urađen od mnogo boljeg karbona i ruke su nešto kraće.
Lumenier quv 250 ako pogledaš ima istu širinu ruke celom svojom dužinom pa im se ne dešava da puca frejm tako lako. Još im je ruka sva u otvorima kao i frejm na koju se ruke nastavljaju. Vidm da i oni imaju verziju sa 4mm donjim delom koji bi trebaod a bude gotovo neuništiv.
Svejedno bilo kako bilo ajd postavi slike kada uradiš da vidimo na šta to liči. Vidim da po netu ima sada gomila dodatnih zaštita za motore za zmr 250 ali koliko one rade posao u odnosu na pun karbon pošto su vidim skoro sve ili od livene plastike ili 3D štampa.
The ground is the limit (or a water)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #168 on: November 21, 2015, 07:21:23 PM »
Kad je sve od karbona koji slabo apsorbuje udar nesto mora da popusti. Bolje da popusti deo koji je dizajniran da popusti nego nesto drugo.

@xterm ko ti reze carbon, jazz?
« Last Edit: November 21, 2015, 07:36:16 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #169 on: November 21, 2015, 07:52:22 PM »
One prve frejmove što sam kupovao su bili Jazz-ovi. U međuvremenu sam upoznao jednom fanatika za letenje i elektroniku.(u pozitivnom smislu fanatika ,naravno) Napravio čovjek sam svoj CNC. Pa njega koristim sada. Ako pročita ovo nekad: "hvala,Moljac". Lako je za sječenje,to može dosta ljudi da uradi,i pojeftino. Najveći je problem to izcrtati. To oduzima vrijeme.
xtrem

Offline Asterix

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 98
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #170 on: November 22, 2015, 12:48:05 AM »
Ona suženja na rukama su namjerno napravljena kao slaba tačka,da puca po tom oslabljenom dijelu,a ne po frejmu. Gledao sam neku računarsku simulaciju opterećenja. I pritisak je kao na vrh ruke,i ruka pukne po tom mjestu (ima dodatno oslabljenje one rupe),a ako ga nema,pogužva dve ploče na spoju sa rukom. E,sad,koliko to radi posao u stvarnosti ne znam. Uglavnom kad budem crtao,biće malo ružnije,ali će ta platforma da spasi motor. Danas sam kolegi spakovao jednog minija sa tim klasičnim frejmom,po njegovoj je želji bilo da bude što je moguće standardniji. Tako da nisam ništa dodatno radio. Samo sam dodao jednu COB led pločicu,preko prekidača na zadnju stranu,da bude bolje vidljiv kad nas više leti. Evo jedan klipić od prekjuče,dok se još dalo letiti. Sad je vrijeme užasno,i mislim da je vrijeme da se baterije vrate na storage.

https://www.youtube.com/watch?v=Lx0krU-DUDU&feature=youtu.be

Sto ne podesi datum na kameri :big smile Ti sa onim metalnim pravljenim frejmovima slobodno mozes kroz ovaj sto da prolazis i da ne brines da ce puci nesto.

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #171 on: November 22, 2015, 11:59:51 AM »
Vidiš ti kad sam ja letio ko manijak.  ;D  Ma nešto me zezao Mobius,pa sam mjenjao firmwere i onda brzinski na livadu. Kad kasnije vidim da je ostalo nekako uključen datum,i to neki defaultni i uključena sephia. Ali bolja je slika nego ranije,bar ne pravi tetris sliku. Što se frejma tiče,čitava ideja tog mog projektovaog frejma je bila da se što više komponenti što bolje zaštiti. Ovo je "verzija 1",druga će biti bolja.
xtrem

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #172 on: November 23, 2015, 07:35:27 PM »
Svaka cast, nisam znao da letite sa minijima tu u Zaluzanima.
Moracemo se jednom dogovoriti da vidimo kako to ide, ima nas starijih modelara koji dugo nismo bili tu, malo smo zapustili hobi ali oprema je i dalje tu. Valjalo bi sloziti i jedan mini da imam pored ovih maxi sprava.
Pozz iz Pd

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #173 on: November 23, 2015, 07:46:35 PM »
Svaka cast, nisam znao da letite sa minijima tu u Zaluzanima.
Moracemo se jednom dogovoriti da vidimo kako to ide, ima nas starijih modelara koji dugo nismo bili tu, malo smo zapustili hobi ali oprema je i dalje tu. Valjalo bi sloziti i jedan mini da imam pored ovih maxi sprava.
Pozz iz Pd

Pozdrav,
Da u Zalužanima smo većinom,tu imamo svoj mir i svoj prostor. Kad budete u blizini,javite se,novi minijaši su dobrodošli. Više ljudi,više protivnika,veći adrenalin. Kad jedan čovjek leti,dosadno je. Već kad su dvojica-trojica u vazduhu....  (yay)      Pa onda poslije malo     ()-()
xtrem

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #174 on: December 19, 2015, 08:06:47 PM »
Da li ima zainteresovanih da se dogodine organizuje jedna FPV trka u Srbiji?

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #175 on: December 19, 2015, 08:54:40 PM »
Ja uvek
The ground is the limit (or a water)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #176 on: December 19, 2015, 09:09:08 PM »
 (thumb) :rock
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #177 on: December 20, 2015, 05:50:05 PM »
Najavite se na vrijeme,očekujte i ekipu iz RS-a.
xtrem

Offline deki-ns

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 245
    • www.globalaccess.co.rs
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #178 on: December 24, 2015, 07:45:00 PM »
Iskoriostio sam ovo lose vreme da sastavim jedan F250 ZMR. Danas smo se malo upoznavali i mislim da cemo se lepo slagati  :)


Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #179 on: December 24, 2015, 09:24:56 PM »
Fantastičan snimak i odlično letenje. (res)