Author Topic: Mini Quad 250 FPV  (Read 135759 times)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #90 on: September 24, 2015, 12:25:45 AM »
Da,slažem se. CC3D je ploča odlična za ovu vrstu letenja. A ako neko leti na LOS,i još pri tome ako želi nešto da snima,makar i amaterski,treba nešto sa 10 senzora. Jer jednostavno ne može se pratiti šta se snima i razmišljati o visini,vjetru i slično. Što se tiče Open Pilot-a i njihovog GCS,mislim da je to naj "friendly user" platforma. Ni jedna druga platforma nije toliko jednostavna za upotrebu. A pošto je open srce,razvijala se jako brzo i pohvalno. Tako da sad skoro da nema nešto što se ne može podesiti na CC3D. Nađalost,kruže glasine da se Open Pilot rasipa. To je cijena jeftine kineske robe. Osnivači su vjerovatno shvatili da se od dobrote ne živi,a sa druge strane GORE platforme prodaju svoje softvere i svoje kontrolere za stotine i hiljade dolara.
xtrem

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #91 on: September 24, 2015, 08:22:06 AM »
xtrem imaš temu predstavite sebe i vaš hangar ako baš hoćeš da se prestavljaš.
Opet ponavljam u letenju i ponašanju u letu nema apsolutno nikakve razlike između cc3d, naze32, flip32
Cena klonova kod kineza je tu negde jedino se naze32 full ističe mada mi još uvek nije jasno zašto kada imate filp 32+ koji košta skoro kao i cc3d i isti je naze 32 full.
Mene lično na cc3d nerviraju oni tanki kablovi i konektori koji kada odu možeš da se slikaš sem ako nisi vičan lemljenju i preprvakama.
I kod naze i kod flipa postoje pinovi za sve i rupice na ploči tako da ako vam volja može da se lemi šta god ti padne na pamet i koja god vrsta koenktora... Takođe ranije mi smetalo što si za spektrum satelite morao da dovlačiš i lemiš žicu od neke tačke na kome je +3,3 V,a vidim da u to sada sredili. Što se tiče mini 250 klase a posebno blackout i ZMR250 ko prati primetio je sigurno da stvari idu u jako pozitivnom smeru. Tu su nove PDB ploče za koje direktno možete zalemiti nazu ili cc3d ili flip tako da je kablirarnje svodi na minimum. Takođe direktan lem OSD uređaja, filteri za kamere..... A i ZMR se poboljšao jer postoji verzija 2 koja ima 4mm podebljane i pojačane ruke kao i 2mm ploče ili 3mmm nisam siguran. Znam da je bolje svakako u odnosu na stariju verziju.
The ground is the limit (or a water)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #92 on: September 24, 2015, 10:32:26 AM »
Problem sa CC3D i openpilot-om je sto su se u pocetku ponasali krajnje bezobrazno i zahtevali da se porucivanje cc3d ploca najavljuje samo za registrovane clanove mesecima unapred. Iako su nazvali projekat Open drzali su ga prilicno closed, ne sam software vec hardware. Da je hardware bio lako dostupan bilo bi mnogo vise razvoja na openpilot-u od strane community-a. Dok je cc3d bio jedan od retkih kontrolera koji je radio odlicno sa openpilot software-om bez mnogo dodatnog podesavanja nisu hteli da se sire dalje. Imati cc3d je bila privilegija pre nego stvar izbora. Coveku koji razvija cleanflight treba skinuti kapu za ulozeni trud, potroseno vreme i nacin na koji to radi.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #93 on: October 05, 2015, 01:06:52 PM »

Offline Asterix

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 98
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #94 on: October 05, 2015, 03:09:21 PM »
A ima i gemfan bullnose 5045 i gemfan bullnose 5046 (ovo je verovatno kopija hqprops 5045 bullnose tako mi izgleda) sad sta je tu najbolji izbor.

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #95 on: October 05, 2015, 03:50:11 PM »
Za HQProps znam da su dobri, quad je dosta brzi (prema 5030 gemfan), brze i prazne bateriju ali sta cemo :), propi su dosta cvrsci - sto je isto super kod brzih manevara. Narucio sam 10tak parova, pa cu da javim ako su stvarno original, pre toga sam kupovo od lokalnog dilera ali nema vise bullnose na lageru.

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #96 on: October 06, 2015, 09:31:29 PM »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #97 on: October 06, 2015, 10:50:38 PM »
Poenta FPV quadova nije u nepoderivosti propelera.
Suviše su jeftini da bi se obraćalo pažnaj na to.
propeleri postoje od ABS plastike, nailona, takođe postoje kombinacija plastike i vlakan kao i karbonski.
Karbonski su najjači ali ih skoro niko ne koristi za trke jer ništa nije nesalomljivo.
Pogotovo kada vidite cene karbonaca. Ono što bih ja dodao to je da je teško naći originalne recimo GF propelere jer su sve kopije na netu.
Sećam se recimo 5030 koji su svašta izdržavali a sada propeler ode na jaču travku. Doduše sve što je preko 5030 kao i 6030 sve je jače i izdržljivije ali ne toliko koliko svi polažu nade u to naročito kada brečite o beton, zakačite granu, olivadite quad naopačke ili sa strane ....
Ne radi se samo o tome da se propeler ne pokida pri nekim udarima tipa da otpadne ceo krak ali na svakom se napravi nekakvo oštećenje koje kasnije može da rezultira otpadanjem u letu tog kraja i belaja velikih. Propeler je da se vozi dok ne dođe u dodir sa nečim. I naravno obavezna zamena posle nekog kontakta.
TRenutno sam iznaručivao svašta sa neta od kineza a stigli su mi 6045, 6040, 5030, 5040 fale mi samojoš da stignu 5045 pa da probamo kako leti sa kojima. Takođe su mi stigli emax 2040 2300 kv 4komada koje sam namontirao na 20afro esc-ve i zmr250.
TEstirao sam jačine struje i zagrevanje na raznim režimima i mogu vam reći da su jako osetljivi motori na ekstremen uslove.
prikačio sam recimo motor na 30A ESC i testirao ga sa 6045 na 3s i na 4s. Na 3s se dosta greju ali msilim da ne bi trebalo biti problema jer se ne voza stalno pun gas. Ali na 4s je grejanje preterano, potisak abnormalan a jačina struje 24-26A po motoru.
SA 5 inča propelerima je već smešnija i drugačija priča. Zanči moj zaključak je nikako 4s i 6 inča propelere makar bili i 6030 jer se dosta greju!
The ground is the limit (or a water)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #98 on: October 07, 2015, 10:24:49 AM »
Zanči moj zaključak je nikako 4s i 6 inča propelere makar bili i 6030 jer se dosta greju!

To zavisi od motora...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #99 on: October 07, 2015, 08:44:44 PM »
Izvinjavam se moja greška naravno da zavisi do motora nisam napisao da se zaključak odnosi na emax 2204 2300 kv motore koje sam lično testirao!
Inače niko skoro i ne leti 4s setup sa 6045 propelerima jer su prejaki za tu klasu a i nema nikakve svrhe.
Uglavnom se vozi 3s i 6045 ili 6040 i 4s sa 5030, 5040, 5045 mada se meni više sviđa varijanta 4s i 5040 jer su čvršći od 5030 naravno jači bez gubitka energije jer nisu savitljivi a i lepše mi se čuje quad kada potegneš jaku kontru kao formula!
Nekako filing je jako dobar mada ni oni 5030 nemaju loš zvuk ali su nekako ljigavi..
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #100 on: October 08, 2015, 10:13:26 AM »
Moje lično mišljenje je da je velika razlika u odzivu 5 i 6 inch propova (ovo govorim ako pričamo o 3S baterijama). Ne mogu petice ni zapeti šesticama. A i učinkovitost je u korist šest inch-a. Tako da je moja lična preporuka svima da samo ako imaju mjesta,da idu na šest inča. 4S kombinaciju sa 5 inch propovima nisam probao,vidim da ljudi sad to maksimalno forsiraju i imaju impresivne rezultate. Ali lično meni je prelaz na 4S baterije jako skup sad,tako da o tome i ne razmišljam. Sad trenutno koristim DAL 6040 propove sa Survaivalzone-a,i prezadovoljan sam. Dosta su kruti,a i žilavi,nisu pretjerano ni u debalansu.... Moja preporuka
xtrem

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #101 on: October 08, 2015, 12:23:02 PM »
Kada pogledašsa finansijskog aspekta na duži rok 4s se više siplati jer propeleri su tu potrošna roba a naravno da su 5 inča jeftiniji.
Baterije 4s mogu isto povoljno da se nađu ja koristim zippy 1400 mislim da su 35c i rade posao već godinu dana bez problema.
Imam ih 4 komada pa ih uvek paralelno punim preko punjača sve zajedno.
A skoro sam nabvio i 3s nanotech 1300 one od 50c ako se ne varam i nisu loše.
Malo su zgodnije jer su manjih gabarita.

The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #102 on: October 08, 2015, 06:54:12 PM »
Ja sam lično odustao od tih "jeftinih" baterija. Te Zippy se naduvaju na prvo davanje gasa kod mene. Tako da ne znam kako nekog dobro služe. A i ako se ne naduvaju,lipo alarm mi počne signalizirati praznu bateriju čim poletim.Tako da one žute Zippy koristim samo za napajanje FPV-a.  Čak su mi i Nanotech  1600 dale znak da se šire,a one su daleko najbolje od svih "jeftinih" koje sam probao. Što se tiče onog što sam rekao,da mi je skup prelaz,mislio sam u  fazonu pošto ne mogu istu konfiguraciju minija da letim i na 3S i na 4S,a imam već 4 dobre 3S baterije,skup mi je prelaz da sad kupujem 3-4 nove 4S baterije,kad me već  ove dobro služe. 4 nove 4S baterije koje bi ja kupio koštaju 120-130 evra. Tako da se ne mogu dati u taj trošak. A razlika u cijeni 5 i 6 inch propova je minimalna. Jedino priznajem efikasnost 4S konfiguracije je dosta bolja
xtrem

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #103 on: October 08, 2015, 07:30:29 PM »
Pa izgleda da sam ja dobio premiju sa zippy baterijama.
Ono jesu kao malo oblije od gore nisu toliko tj nisu se naduvale jer se ne sećam kake su bile kada u došle ali služe me kažem ti punu godinu bez problema i bez tih stvari gde alarm signalizira.
Ne mogu reći dešava se da na nekoj bateriji jedna ćalija se pre isprazni ali ne nešto drastično pre tj razlika na kraju u naponima bude negde oko 0.4V što se sve ispegla na punjaču posle. Meni su ove bile dostupne jer se nabavljalo preko HK-a i preko nekih naši ljudi ovde sa foruma koji mogu da završe takve stvari. Sve 4 su 4s 1400 35c i kažem ti meni rade posao još ja više letim neko akrobazsko zezanje nego FPV jer letenje po jednom te istom mestu me smara a ovde kod nas i nema nikakvih organizacija što se tiče trka sa fpv miniquaad-ovima.
inače xtrem odakle si? Koji setup- voziš, koje baterije koristiš, koje motore, frejm, esc....
The ground is the limit (or a water)

Offline xtrem

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 65
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #104 on: October 08, 2015, 09:49:30 PM »
Banja Luka! Sad trenutno sam sklopio novu mašinu,ali me baš ne sluša kako treba. A i vrijeme se uznedalo da probavam srediti. Ovaj novi je RCX 2206,2250 KV motori,20A DYS ESC-ovi,6040 DAL propovi,frejm sam ja sam projektovao da probam zaštititi sve komponente,CC3D. FPV mi je DAL  600mw predajnik,SkyZone googles,upravljanje FlySky 9X sa FrSky modulom,i letim na GensAce baterijama 3S 1550mAh i sad sam kupio Tatto 1550mAh. Onaj prošli je bio sličan,samo sam koristio RCX 1806-2400 KV motore i 12A Blueseries ESC-ove,a frejm je bio neka moja dorada frejma koji pravi jedan lik u Hrvatskoj. Ne znam mogu li postavljati slike da vam pokažem?
xtrem