Author Topic: Mini Quad 250 FPV  (Read 135723 times)

igorsm

  • Guest
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #30 on: March 05, 2015, 11:12:15 PM »
Mislim da je ovo jako opasna stvarčica po frekvencije koje se koriste kod današnjih prijemnika....
uzgred gopro ima wifi protokol koji ima malo veći domet od bluetooth-a ali svejedno rade na skoro pa istim frekwencijama koji su tu negde oko 2.4 Ghz što je isto kao i današnji prijemnici pa ti razmisli da li vredi igrati se sa tim.
Što reče AK buzer od 5 eura rešava stvar. A ko nema ako je još živ kopter tj baterija nije isključena može i pomeranjem gasa na kratko da nađe nešto što je  dubokoj travi jer će se ostaci od propelera sigurno čuti. Ali buzzer je defiitivno bolji

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #31 on: March 15, 2015, 12:59:10 AM »
DA ne pokreće temu pitao bih ovde.
Imam ineski frejm 250 zmr, afro 12A esc, multistar baby beast V2 baterije gensace 2200 mAh 3S 30C, naza 32 najobičnija.
Koristim cleanflight program za podešavanje naze.
E sada sve šljaka kako treba izuzev toga što mi se kopter stalno pomera u desno pa moram da korigujem sa levim ruderom.
E sada da ne bude zabune ne vrti se on ulevo nego jednostavno pri manverima on zauzima neki položaj od recimo 10 stepeni.
DA li to ima veze sa kalibracijom, motorima ili šta već.
Utrimovan je i stoji u mestu koiiko toliko ali kada ga malo provozam napred nazad levo desno on zauzme taj položaj.
Na koji sam navikao alie to voleo bih kada ne bi bilo tako.
Ima li neko neko rešenje?
« Last Edit: March 15, 2015, 01:05:29 AM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #32 on: April 04, 2015, 12:51:56 PM »
DA ne pokreće temu pitao bih ovde.
Imam ineski frejm 250 zmr, afro 12A esc, multistar baby beast V2 baterije gensace 2200 mAh 3S 30C, naza 32 najobičnija.
Koristim cleanflight program za podešavanje naze.
E sada sve šljaka kako treba izuzev toga što mi se kopter stalno pomera u desno pa moram da korigujem sa levim ruderom.
E sada da ne bude zabune ne vrti se on ulevo nego jednostavno pri manverima on zauzima neki položaj od recimo 10 stepeni.
DA li to ima veze sa kalibracijom, motorima ili šta već.
Utrimovan je i stoji u mestu koiiko toliko ali kada ga malo provozam napred nazad levo desno on zauzme taj položaj.
Na koji sam navikao alie to voleo bih kada ne bi bilo tako.
Ima li neko neko rešenje?

Posto planiram da sklopim identicnu letelicu, zanima me vreme leta, koje propelere i stanicu koristis?
Pozz

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #33 on: April 04, 2015, 01:18:06 PM »
DA ne pokreće temu pitao bih ovde.
Imam ineski frejm 250 zmr, afro 12A esc, multistar baby beast V2 baterije gensace 2200 mAh 3S 30C, naza 32 najobičnija.
Koristim cleanflight program za podešavanje naze.
E sada sve šljaka kako treba izuzev toga što mi se kopter stalno pomera u desno pa moram da korigujem sa levim ruderom.
E sada da ne bude zabune ne vrti se on ulevo nego jednostavno pri manverima on zauzima neki položaj od recimo 10 stepeni.
DA li to ima veze sa kalibracijom, motorima ili šta već.
Utrimovan je i stoji u mestu koiiko toliko ali kada ga malo provozam napred nazad levo desno on zauzme taj položaj.
Na koji sam navikao alie to voleo bih kada ne bi bilo tako.
Ima li neko neko rešenje?


Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #34 on: April 04, 2015, 01:43:36 PM »
Izvini nisam ni video šta si napisao u prethodnom postu. Proplere korsitim 5x3, baterija je 2200 mah 3s ali imam i 4s 1300 mAh koje su mnogo bolje i naravno jače.

Stanica je dx spektrum 7s a vreme leta sa 3s baterijom je negde oko 10-12 minuta dok 4s ima mnogo manje negde oko 8m čak i manje.
Zavisi koliko si nervozan i koliko ga dugo teraš pod punim gasom i kojekakvim akrobacijama.
A za yaw problem hvala
The ground is the limit (or a water)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #35 on: April 04, 2015, 03:00:02 PM »
Ne znam kako uspevas da izvuces 10-12 minuta iz mini kvada i tako malih propelera.
Kod mene je sa 1300-1500mah 3S vreme leta oko 4 max 5 minuta. Mada realno tih 4-5 minuta ga bas gazim, nagle promene pravca itd, to je valjda i poenta mini kvada doduse kad je FPV u pitanju.
Ako ti treba nesto za cruising bolje idi na neki kvad velicine 450 jer moze da ponese vise ako se odlucis da nakacis kameru od 200 grama a i stabilniji je.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #36 on: April 04, 2015, 03:58:02 PM »
350 koristim po neki snimak, 250 bi za kosenje trave i orezivanje vocki  ;namig (na kraju ce stvarno tako i biti).
Malo bi da se oprobam sa cvikama niskim letovima kroz sumicu...

mislim da je ovo sasvim dovoljna brzina  oo))



Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #37 on: April 04, 2015, 08:26:04 PM »
Ne znam ni ja nekada mi postane doasadno dok ne promenem bateriju.
Letim i ja tu i tamo ne uvek ali 50% vremena sa punim gasom...
Motori su baby beast V2 2150kv esc afro 12A. Motore sam video da pljuju po nekim sajtovima ali ja stvarno nisam imao nikakavih problema sa njima. Jesu malo sa luftovima ali ništa što i kod drugih motora nije toliko izraženo. Doduše na quadu nemam fpv opremu nego samo naze 32 i satelit reciever.
Jedino što je teško kod njega je baterija. Valjda zato što nemam svu opremu na njemu toliko izdrži. Naravno ne nosim ni gopro na njemu nego samo livada i akrobacije....
Valjda ću se uskoro iskeziti za neki fpv...
The ground is the limit (or a water)


Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #39 on: May 24, 2015, 11:35:53 PM »
Moja konfiguracuja:

Motori:      Sunnysky X2204S X2204 2300KV
Frame:      H250 ZMR250 250mm Carbon Fiber Mini Quadcopter Multicopter
Kontroler: AfroFlight Naze32 Full Version FunFly Flight Controller
Propeleri:  Gemfan 5x3 Inch Plastic 5030 Propeller,
                 Gemfan 6045 Propellers
Stanica:    Spektrum
FPV:          FPV Combo Fat Shark - Attitude V2
Bat:           2200Mah 3S
ESC:          Nemam

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #40 on: May 24, 2015, 11:41:37 PM »
Moja konfiguracuja:

Motori:      Sunnysky X2204S X2204 2300KV
Frame:      H250 ZMR250 250mm Carbon Fiber Mini Quadcopter Multicopter
Kontroler: AfroFlight Naze32 Full Version FunFly Flight Controller
Propeleri:  Gemfan 5x3 Inch Plastic 5030 Propeller,
                 Gemfan 6045 Propellers
Stanica:    Spektrum
FPV:          FPV Combo Fat Shark - Attitude V2
Bat:           2200Mah 3S
ESC:          Nemam

Kao sto vidite, nedostaju mi ESC. U koliko neko ima viska (ako je kupio koji vise za rezervu) rado bih postao vlasnik istih, naravno uz odgovarajucu novcanu nadoknadu  :big smile
U obzir dolaze samo: Afro ESC 12Amp Ultra Lite Multi-rotor Motor Speed Controller (SimonK Firmware) Version 3

Hvala
« Last Edit: May 24, 2015, 11:46:25 PM by mishko.bb »

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #41 on: May 31, 2015, 09:55:33 AM »
5x3 propeleri i 4s baterija 1300-1500 mAh pun pogodak.
A ESC naruči  sa HK ili od naših domaćih dilera HK ja ti savetujem afro
The ground is the limit (or a water)

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #42 on: June 29, 2015, 09:28:55 PM »
Marko,
U kojim modovima letis? Pristigla mi je sva oprema, sklopljeno probano u stanu, malo da ga upicanim i postavljam fotke  ()-()

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #43 on: June 30, 2015, 07:11:38 PM »
U početku se letelo u horizont modu dok se nisam navikao.
Posle naravno akro.
Ako nisi leteo ništa slično ne preporučujem akro jer u horizont modu ako nešto krene naopako samo pustiš palice i dodaš gas.
Quad se ispravi i krene prema gore.
Od kineza mi je skoro stigao flip32+ ista verzija naze full samo se zove drugacije i naravno kosta neke dzabalesku novce. Ja sam moj na bangood-u kupio na nekoj akciji za 18 eura. osim toga može i GPS onaj neo6 ili 8 i minosd. Kad se vratim sa mora testiram pa javljam kako leti.
Mada ne bi trebalo da bude nikakve razlike u odnosu na nazu jer je potpuno isti
Takođe sam od kineza za neku sitnu kintu naručio power distribution board za zmr250. Ista je kao i donje dve ploče tako da izbegavaš spajanje kablova.

U ostalom pogledajte sami
http://www.banggood.com/Diatone-ZMR250-PCB-Board-For-ZMR250-Quadcopter-Frame-Kit-p-976127.html
« Last Edit: June 30, 2015, 07:16:19 PM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Mini Quad 250 FPV
« Reply #44 on: July 01, 2015, 11:53:00 AM »
Ako imate taranis stanicu (mislim da moze i turnigy 9x sa odgovarajucim firmware-om i frsky modulom/risiverom) naza/flip32 moze da vraca telemetriju direktno nazad stanici, stanje baterije itd
u tom slucaju nije potreban osd. Dodatna tezina i pritom tesko da mozes da gledas u osd dok letis miniquad nisko :)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine