Author Topic: Telemaster 400 , samogradnja  (Read 39227 times)

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #45 on: June 21, 2015, 09:00:34 PM »
evo jedan mali up date, na zadnjem letenju tamo negde u martu malo sam se okurazio, imao sam tog dana par letova i sletanja, sopstvenih  (yay) pa je u zadnjem letu uz asistenciju vetra moje neiskustvo doprinelo do ateriranja u majcicu zemlju i zadnji deo trupa se nacisto slupao, i prednji de manje, nosaci servoa...i neke sitnije stvari pa i krajnji bilans je bio ...(prva slika)

Tu je vec moj entuzijazam malo splasnuo pa sam odlucio da napravim jednu nesto vecu jedrilicu sa uskama -auto stabilnu, da malo jednostavnije savladam letenje i krenuo sam u sklapanje ali ...nisam mogao da istrpim i cekam a zeleo sam da idem da letim pa sam prosle nedelje u petak u 23 h uvece zadao sebi 'flight challenge" tj da do subote sredim model i odem u zp na letenje. bilo je preambiciozno i u 4h ujutru sam imao
(treca slika)
  Ujutru sam nastavio i do 4 popodne sam sredio sve, ali ostalo je da spojim klavir zice na komande, ustelujem servoe i sl a shvatio sam da sam izgladneo i preumoran pa sam shvatio da bi nastavak forsiranja sigurno doveo do novo chrash-a pa sam iskulirao..nedelja lose vreme i..evo doslo je do ovog vikenda....juce lose vreme, danas vetar :( ali ipak u komunikaciji sa branom bivam ubedjen da dodjem na 13 maj i danas je pravio prvi let telemaster-fenixa koji se digao iz mrtvih ..doduse jak je vetar pa sam leteo samo na 15+ metara a ostale delove leta je izveo brana ali sam ipak jako zadovoljan :D
« Last Edit: June 21, 2015, 09:26:12 PM by sloba_b »

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #46 on: June 21, 2015, 09:11:16 PM »
Odlicno si sve odradio i odlicno ti ide ucenje, vezbaj uz Branu i bice to sve na svom mestu vrlo brzo. Ovaj model je odlican za ucenje, bas sam ga danas posmatrao po ovom  jakom vetru. Nauci s njim sto vise, sve dok ti ne dosadi najstrasnije, tad predji na nesto sto te zanima ...

Imam slican model na kojem sam ucio da letim, pa znam sta pricam.
Nikola | rcfly.in.rs


Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #47 on: December 28, 2015, 02:29:41 PM »
Kupio sam digitalnu vagicu i sve premerio, krilo ima 110gr (sa servom) a trup sa elisom, baterijom (120gr), prijemnikom i ostalim ukupno ima 380 gr (a nakon nekih dorada , znaci lepka malo vise nego sto treba)
tako da je:
 letna tezina 490 grama
povrsina krila 13,6dm2
opterecenje krila 36gr/dm2 

Nisam samostalno merio potisak motor, ali motor je odomacen sirom sveta pa ima puno podataka i potisak  0d 500 do 700 grama u zavisnosti od parametara