Author Topic: Telemaster 400 , samogradnja  (Read 39248 times)

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #30 on: October 29, 2014, 12:03:32 AM »
malo ceprkam po modelu, radim na sitnicama..stis'o me pos'o pa nemam vremena i energije.
model za sada izgleda ovako tj pozira za fotku ;)

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #31 on: November 11, 2014, 12:51:51 PM »
juce sam bio kod cika brane koji mi je pomogao oko prsvlacenja modela i pozicioniranja servoa, baterije dao mi je jos nekoliko saveta oko zavrsavanja modela koji trenutno izglda kao na slici, a u planu su i neke sare al otom potom

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #32 on: November 11, 2014, 03:09:51 PM »
Pa imaš ti lep radni stol za pravljenje modela, samo si dao prednost računaru.  :(
Dobro je ako imaš nekog mentora blizu. Tako će biti sve u redu sa modelom.
 ;namig

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #33 on: November 23, 2014, 09:38:49 PM »
model je zavrsen, ubacujem elektro komponente , zavrsavam sitnice :D
dvoumim se oko drljace kako da napravim, imam zicu od 0.8mm koju bi iskoristio za to

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #34 on: November 23, 2014, 11:12:31 PM »
evo kako model izgleda trenutno. Fali samo da zasrafim stajni trap, fale sare na krilima i rupu, da montiram motor, drljacu ..trimovanje i sl :D

javio mi se i mali luft u komanda usled razlike u rupama na hornu servo-a i debljine zice koja dolazi u "z" na njega, zazor je mali al ipak razmisljam nekako da ga otklonim...

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #35 on: November 23, 2014, 11:52:45 PM »
Za drljaču je verzija A bolje, jer će ostati elastičan oslon.

Quote
javio mi se i mali luft u komanda usled razlike u rupama na hornu servo-a i debljine zice koja dolazi u "z" na njega, zazor je mali al ipak razmisljam nekako da ga otklonim...
Ako "Z" krivinu malo ispraviš, prazan hod će nestati, Ali samo toliko a ne da ide tesno.
Ovako nekako.

13236-0

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #36 on: November 24, 2014, 01:25:36 AM »
hvala tibet orle, poslusacu tvoj savet. I kad si mi rekao za one zicane klackalice za elerone da ce blaza da se "ojede" poslusao sam i zamenio deo sa lipovim furnirom.
Znace mi puno ovakvi saveti pogotovo ovako brzi da mogu da nastavim sa radovima bez zastajkivanja kad imam vremena i kad sam u naletu ;)

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #37 on: December 13, 2014, 05:32:27 PM »
Evo da zaokruzim pricu, "ptica" je danas poletela. Leti bas lepo, Brano (probni) pilot kaze da nista nije trimovao i da je sve pri pravljenju kako treba tako da sam jako zadovoljan ;)
Model bas sporo leti sto mi je drago . Nema velike otklone pa je stabilan, i ja sam napravio par krugova  (yay) tako da ...super.

Eventualno u nekoj buducnosti bih mogao da pored ove dve 2S nabavim i jednu 3S bateriju pa da vidim kako bi leteo onda sa njom. Tom prilikom sam otvoren za savete oko elise, sada je 9x4.7e a sa vecim naponom bi trebala i neka manjeg precnika koliko sam ukapirao... A to ne bi bilo lose jer je sada stajni trap knap sa 9' eelisom i sisa travu ko blesav, samo prshti :)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #38 on: December 13, 2014, 06:31:34 PM »
Može sa 3S LiPo sa 8x4" elisom teoretski, ali je bolje ovako zbog sporijeg tipa modela. Ako hoćeš tačnije, napiši koji motor si stavio.
Ako je velikika trava na livadi, može da se startuje iz ruke, a sletanje nije problem ako se prevrne na nos u meku travu.

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #39 on: December 13, 2014, 08:51:41 PM »
motor je Emax fc 2822 1200kv

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #40 on: December 13, 2014, 11:43:13 PM »
Da, ovom motoru treba 3S LiPo sa  8x4" , a sa 2S je bolje 9x6" i to oba slow fly tipa.
 ;namig


Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #41 on: December 14, 2014, 01:16:19 AM »
9x6 imam pa cu da probam ;)
hvala za info.

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #42 on: January 07, 2015, 08:08:58 PM »
Evo da napravim jedan osvrt na ceo model sada kad je leteo a boga mi i aterirao vidim da je ipak dosta nezan zadnji deo trupa. Pre svega mislim na uzduzne letvice od balze 3x3mm, moguce da je i problem jer sam imao dosta laganu a mekanu balzu pa je prilikom pada puklo na nekoliko mesta a sa druge strane ne bih menjao to resenje jer nista drugo nije puko tako da se lako sanira steta. Znaci samo da je tvrdja balza a presek da ostane isti. Model lagano i jako sporo leti, na pola gasa mu najvise odgovara. Imao sam do sada dve reparacije , nije mi se dalo da sve rasturam, to cu jednom prilikom ako se opet pokrcka a za sada sam samo krpio tako da je Telemaster postao TELEMONSTER :)
Ubacicu dve slike kako sam to radio, samo sam uz postojecu napuklu letvicu zalepio super lepkom jednu kao ojacanje. Nakon toga samo isecem precizno monokon u knap dimenzijama rupe i presvucem :)
« Last Edit: January 07, 2015, 08:13:07 PM by sloba_b »

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #43 on: January 14, 2015, 01:04:41 PM »
Fino i pedantno odradjeno , odlican poso  ...

Nego jel si razmisljao da mesto balze stavis obicne bukove letvice .Realno na tom preseku razlika u tezini nece da bude prevelika ali razlika u jacini je trostruko veca ... Cak mozes staviti bukovu jos manji presek i opet ce biti mnogo puta jaca ...
Naravno stavis samo na par mesta gde su ti te nosece letvice ...



Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Telemaster 400 , samogradnja
« Reply #44 on: January 15, 2015, 01:50:05 AM »
razmisljao sam o lipovim letvicama al reko hajde da uradim kao sto plan kaze. sada da radim proracunao bih kolika je razlika u masi pa bih odlucio naspram toga odlucio