Author Topic: Pomoc oko prvog autica  (Read 96476 times)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Pomoc oko prvog autica
« on: September 21, 2014, 12:25:53 AM »
Nikad nisam imao RC auto, a autice na guranje sam sve polomio sa 5 godina.... tako da nemam pooooOOOoooojma o tome nista. Kao znam sta bih hteo, a u stvari nisam svestan svoje nesvesti... eto koliko mi treba pomoc.

Eto, bio danas zemljak kod mene, napunio sam mu baterije za auto, uzeo neki Turnigy 1/10, pogodite odakle... Naravno od grejanja guma po asfaltu svakom normalnom coveku se nacrta osmeh na licu. I tako krenem da razmisljam, ide zima, vreme za DLG nece biti nesto posebno ko i cela ova godina, nije lose imati neki autic za zezanje i opustanje kad te zena iznervira  :mhm

I tako, nekako mi 1/10 razmera deluje solidno. Video sam Basher Sabertooth na HK
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__53916__Basher_SaberTooth_1_8_Scale_Truggy_ARR_EU_Warehouse_.html
jeste 1/8, malo to veliko, i nesto petljaju sa 2 baterije, al ne izgleda mi lose. Samo ne znam dal mogu tolko cudo da porucim iz HK? I carina i transport bi bili solidni...

Drugi mi zapao a oko Quanum Vandal (mislim da samo 4wd varijante dolaze u obzir, do 200eur ukupno max)
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__64513__1_10_Quanum_Vandal_4WD_Electric_Racing_Buggy_ARR_EU_Warehouse_.html
Ovaj je 1/10, al ne znam sta da mislim o tome.

Treci, i ovaj mi nekako deluje kao najkvalitetniji, je kod Vlade u RCSrbiji, al cvrc, nema na stanju. I nema ga nigde gde bi mogao da porucim. HSP model XSTAR-PRO
http://www.rcsrbija.rs/automobili/elektro-110/xstarpro-110-4wd-buggy-electric-powered-model-car-without-rc

E sad, aj pomozite. Dal nesto od ovoga valja sto, koji i zasto drugi ne valjaju? Ili mozda nesto sasvim drugo da pogledam? Ne znam ni sta da ocekujem od autica, malo bi da ga valjam po asfaltu i po sljunku dok ne zavrsim kucu. Da bacam prasinu i vrtim ga u krug dok je suvo i tako to... da mi izmami osmeh na licu dok mu cvrce zupcanici i lizu se gume...

Dakle suma sumarum, do 200eur sto bolji autic, ajte neki konkretan, i uputite me sta da gledam, amortizere, materijal, marku...???

Aj fala unapred (pijemo)

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #1 on: September 21, 2014, 12:52:02 AM »
Batali kineze!!!
Za prvi auto uzmi nesto renomirano.... Tamiya, Kyosho, Losi....
Mnogo duze traju, kao pocetnik ces biti grublji prema njima, a kineze ces stalno da popravljas.... Najslabija tacka im je prenos pogotovo diferencijali.... Trose se kao od papira da su....

Prvi ozbiljan model mi je bio Tamiya Sand Viper 2wd buggy... Pre vise od 10 god kupljen... u originalu bio sa cekasem 27t... Sad ima BL 3125kv i na SUVOM diffu jedva da ima tragova korisceja.... Jedina popravka je bila zato sto sam ga ja zabo u sipku i polomio prednji most....
http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXMVP3&P=ML

Ako oces 4wd onda preporucujem ovo...
http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXDUYL&P=SM

Jbg ja volim tamiye nikad me nisu izneverile....

Sa fabrickim cetkasima idu skroz pristojno, i lepo trpe kasniji upgrade na BL.
Ako ih nisi vozio do sad, savladaj ga sa cetkasem pa predji na BL
« Last Edit: September 21, 2014, 12:54:03 AM by dusan.milenkovic »

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #2 on: September 21, 2014, 08:17:25 AM »
Od kineza sto dalje iz milion razloga. Ja sam za 2WD SC od Losija ili Kyosha. Kod Zajka i na oglasima ima da se uzme Losi a na oglasima cesto ima Kyosho Ultima SC. Ja bih se drzao 2WD kombinacije jer ce to biti i takmicarska kategorija na stazi. Ako vec ides na 4x4 onda samo 1/8 masine.

Preporucujem da dodjes do staze i vidis kako sve to izgleda uzivo pa tek onda dones odluku, siguran sam da ce biti dosta i novih i polovnih masina na prodaju  ;).

poz
« Last Edit: September 21, 2014, 08:53:25 AM by magic »
Veljko

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #3 on: September 21, 2014, 10:12:25 AM »
Sto rece Magic... Dodjes na stazu kad se vozi i probas vise razlicitih klasa, pa vidis sta ti se svidja. Ako ne mozes u svilajnac, mi cesto vozimo kod mosta na adi, uvek ima bar 3 razlicite klase, dodji vidi probaj. Ja imam 4 razlicite klase, uvek mozes da probas pa da vidis sta ti lezi.

Jedino sto sam ja protiv polovnog modela. To je macka u dzaku.... Ne mora ni prodavac da ti uvali, cesto se desi da za neke stvari ni taj koji ti prodaje ne zna.... ne tretiraju svi modele sa paznjom... Onda cimanje sa popravkama, delovima.... Juri novo, isplati se.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #4 on: September 21, 2014, 12:30:24 PM »

Posto sam vise za zezanje i bacanje prasine nego za takmicenja, nekako naginjem ka nekom truggy modelu 1/10, 4x4 mi se nekako intuitivno vise dopada. I uzeo bih odmah brushless da se ne mlatim posle... Najbolje da vidim, al ne znam dal ce ove godine biti uopste prilika da pogledam, to je problem...
« Last Edit: September 23, 2014, 12:17:01 AM by magic »

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #5 on: September 21, 2014, 01:45:55 PM »
Voznja ako si sam brzo dosadi. Pre ili kasnije ces hteti da izadjes na stazu a onda je bolje da imas neki model sa kojim ces moci da se takmicis i sa drugima. Pogledaj Ultimu SC od Kyosha ili XXX-SCT od Losija, moje iskustvo je da su vrlo zabavni i vrlo prohodni a i kada jednom naucis da vozis 2WD prelazak na 4WD je vrlo lak. Da ne pricam o duplo nizim troskovima eksploatacije u vidu manje diferencijala, guma, baterija ...

poz
« Last Edit: September 23, 2014, 12:17:29 AM by magic »
Veljko

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #6 on: September 21, 2014, 03:02:32 PM »
Ako ova prica sa 1/10 nacionalnom klasom zazivi i ja sam jako zainteresovanza neku Ultimu SC. Vec neko vreme pratim strane forume i dosta je hvaljena. Zamolio bih nekog od iskusnijih da nam malo pojasni kako ide proces nabavke modela. Gde su najpovoljniji i postoji li mogucnost da se kupe negde u blizini, da se ne porucuju da nas ne dere jos i carina. Za druge ne znam, ali  mene, odrase. Ne mili mi se vise nista da narucujem online.
Ako neko ide na neki put van, ili ako se bude islo na neki skup...ne bi bilo lose da se ispomazemo oko nabavke. Znam da je frka i sve, ali ako ima neko dobre volje...to ne bi bilo lose. Mozda bi se i dobio neki popust ako bi se uzimalo odjednom par autica
 ()-()

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #7 on: September 21, 2014, 03:47:21 PM »
Imao stock Ultimu... I losi XXX.. Pre bi uvek izabrao XXX. Ocajni amorti na utimi.... mekan stock diff... A i siguran sam da Zajko moze opet da lageruje XXX ako se pokaze potraznja ;)

Elem Vaci, najbolje je zaista da probas par klasa pa da vidis sta ti lezi. Meni se SC klasa recimo nije sidela... Ne lezi mi... Vise volim klasican 2WD buggy, brzi je i agresivnijim a u zadnje vreme sam bas prso na crawlere....

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #8 on: September 21, 2014, 09:09:42 PM »
Upravo sam bio na jednom neformalnom druzenju sa Saletom i Miskom koji su isli i na trke po inostranstvu i sigurno imaju najvise iskustva po pitanju RC automobila. Sta preporuciti nekome ko je na pocetku? Jako, jako tesko pitanje narocito ako ljudi izadju sa nekim malim budzetom. Novo ili polovno?

Ja cu preneti moja licna iskustva kako sam poceo i gde sam do sada stigao. Ali pre nego sto se upustim u bilo kakvu pricu, na stazi postoji samo jedno vozilo koje se tamo stvarno oseca kao kod kuce a to je 1/8 bagi, glow ili elektro svejedno je! Najmanje sto moze na stazu je neki 1/10 2WD, sve ispod toga su igracke.

Ajde da krenemo ovako, a to je da ako cca 500Eura nije nekome puno za pocetak za 1/8 bagi na glow ili cca 650Eura za elektro bagi (a tu mislim i na trosak baterija i punjaca) onda je stvar dosta jednostavna, neki RTR od Kyosha, Losija, Agame ili RB-a bice apsolutno dovoljni za pocetak. Ono sto u tom slucaju sledi u narednom periodu kao trosak je uglavnom bolja stanica, neki upgrade na prvom mestu amortizera i servoa. Sledeci nivo je vec neki race model koji uglavnom korisnik sam sklapa i bira komponente. Prazne sasije su oko 400-500 Eura ali zato oprema moze da kosta barem jos toliko, tu je stvarno jako tesko naci granicu.

Ako se niste nasli u prethodnom pasusu sta onda? Ako vam je konacni cilj trkanje i izlazak na stazu onda bih preporucio neki polovan model od gore navedenih brendova sa izuzetkom Kyosha jer su im rezervni delovi ipak dosta skuplji od konkurencije, narocito za race modele! Koliko kosta prazan polovan model 1/8 bagija u pristojnom stanju, pa negde oko 150-200E na ebay preko, sto znaci kod nas oko 200-250E. I sa opremom mozete ici sa polovnom ali tu je rizik veci ako licno ne poznajete coveka koji prodaje. Sa elektrokomponentama je lakse, ili rade ili ne rade. Cesto necete naci polovan model koji vec ima elektro konverziju pa cete morati i to da pazarite ako hocte "na struju" a to je jos cca 100E.

E sad, ako staza nije jedini prioritet sta onda? Pa opet, ako lova nije problem to je tragi 1/8, stim sto su oni u proseku nekih 100E skuplji od bagija u RTR verziji. Tragi je jedno stvarno univerzalno vozilo sa kojim bukvalno mozete sve, i staza i suma i brdo i zezanje i ludovanje... naravno sve to ima svoju cenu u vidu troskova eksploatacije koji su veci nego i kod bagija 1/8.

A ako nemate za 1/8 tragi? E sada stvar postaje zanimljiva. Prvo cu reci sta mislim da je pogresno u svakom slucaju. Kao sto vec rekoh sve ispod 1/10 je prakticno ne upotrebljivo van betona. 1/10 4WD bagi je malo upotrebljiv van staze i uglavnom koristi specificne baterije koje se ne koriste na drugim modelima tako da ih treba zaobici. 1/10 4WD tragi su upotrebljivi i van staze ali su im trokovi eksploatacije uporedivi sa 1/8 masinama tako da mislim da se ne isplate na kraju jer za malo vise moze da se ima prava stvar. Pravi 1/10 2WD bagi je prakticno samo za stazu i ako je iole ozbiljam model onda ima diferencijal sa kuglicama koji zahteva jako puno paznje. To su mnogo lepe masine ali samo za prave zaljubljenike i stazu.

Onda se relativno skoro pojavila kategorija 1/10 SC 2WD i 4WD masina. U USA su dosta popularni. Iako su deklarisani kao 1/10 realno su veliki kao 1/8 bagi i po duzini i po visini. U 4WD izvedbi su i cenovno a i po troskovima eksploatacije kao i 1/8 masine tako da mislim da nisu pametan izbor jer ipak nisu na tom nivou.

I tako dodjosmo do necega sto bi mozda po mom misljenju mogla da bude prava pocetnicka masina. Znaci 2WD Short Course ima dosta preduslova za to. Dovoljno je model velik i prohodan da se sa njim mozete zabaviti i van staze a sa brushless motorom se jako lepo vozi i na stazi. E sad koji uzeti? Kyosho Ultima SC nema da se kupi kod nas, ima katastrofa amortizere u RTR verziji (za to postoji resenje sa HK, vec pisao o tome) i standardno nema brushless motor ali zato postoji skoro 100% replika na HK

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__20558__Turnigy_SCT_2WD_1_10_Brushless_Short_Course_Truck_ARR_.html

ili u kitu prazna

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__51509__Turnigy_SCT_V2_2WD_1_10_Brushless_Short_Course_Truck_KIT_.html

za koje postoje i delovi koji pasuju uglavnom i na Ultimu

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__526__405__Cars_Parts-1_10_Brushless_2WD_Desert_Racing_Buggy.html

Tu je i Losi XXX serija. Jako dobre masine koji su cak i bolje odradjene od Ultime ali im je mana sto su sa colovnim srafovima i sto u standardu isto ne dolaze sa brushless motorom. Prednost, postoji zvanicni uvoznik (Zajko) i sto sigurno necete imati problema sa nabavkom rezervnih delova.

Sa ovakvom masinom na kojoj je brushless motor od 3.300kV (sve preko toga je prejako sem ako nije u pitanju prava race masina) i baterijom 2S od 5.000mAh cete se navozati barem 20-25min, znaci sa 3 baterije ima da vam dosadi voznja. Potreban je obican punjac od 50W da biste bateriju punili za manje od sat vremena na 1C i prednost je sto zadnje gume traju skoro citavu sezonu dok se prednje ne trose, imaju jako malo odrzavanja i generalno su jako zahvalne.

Eto, nadam se da je pomoglo, no ponavljam ovo je samo moje vidjenje cele price. I da ne zaboravim, monsteri nisu za stazu! A na osnovu cega sam mogao sve ovo da napisem? Pa evo sta je sve do sada proslo kroz moje ruke:

1/10 2WD Tamiya ST tragi
1/10 2WD Kyosho Ultima RB5 bagi
1/16 4WD Kyosho Mini Inferno
1/8 4WD Kyosho tragi
1/8 4WD Kyosho monster
1/10 2WD Ultima SC (DB)
1/8 4WD Losi tragi
1/8 4WD Losi bagi
1/10 2WD Ultima SC-R

sve to sem Kyosho tragija je jos uvek kod mene i u voznom stanju!

poz
« Last Edit: September 23, 2014, 12:25:53 AM by magic »
Veljko

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #9 on: September 21, 2014, 09:36:24 PM »
slazem se s magicom oko kupovine autica, i ja bih prvo kupio 1/10 2wd, kyosho ili losi...
oni se teze voze ali su jako zahvalni, a pogotovo sad kad ima staze, bez nje sve brzo dosadi...

vaci,  ako ides na jug, konkretno do vranja mozes da pogledas, opipas i da probas ono sto mi vozikamo...malo su nakupili prasinu ali sledi sredjivanje i sa stazom sve ima smisla...

 
 

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #10 on: September 21, 2014, 10:19:01 PM »
Magic svaka čast na objašnjenju  :) i definitivno smo došli do zaključka da se na stazi mogu voziti 1/8 buggy i truggy i neki 1/10 modeli.
Na samom otvaranju će biti i prezentacija gde će biti  izloženo više novih modela (LOSI, AGAMA, RB, KYOSHO), isto tako i polovnih i sva prateća oprema (starter box, gume, gorivo, alat...itd.)

Tu ćemo i probati i videti diskutovati šta je najbolje za start. Iz iskustva najbitnije je da se vozi model za onaj koji ima podrška sa delovima. Jer najgore je da zbog delića koji košta otpr.3€ propadne dan na stazi, a onda porucivanje kod a main hobbies, pa to čekate 20 dana...itd.

Sve u svemu vidimo se na stazi 28.09. (Ako ponovo ne padne ova luda kiša  :_D )
« Last Edit: September 21, 2014, 10:20:39 PM by Agama »
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #11 on: September 22, 2014, 12:21:13 AM »
Hvala ti Magic na trudu da sve ovo napises. Sve ima smisla, osim 500e za autic u srbiji :) Moj cale bi na to rekao da bi za te pare kupio pravi auto pa da se vozi :_D

Na zalost, razlika u ceni Truggy-ja izmedju 1/10 i 1/8 je ogromna, po onome sto sam video po netu, i daleko od mojih mogucnosti. Posto se lozim nesto na Truggy trenutno samo to sam i gledao. Ponuda kod nas je skoro 0, a preko ima sta oces.... al ko sto rece Grebic, muka mi kad pomislim na transport+carinu+porez, nek se je..u u....

Sman hvala na ponudi, moja supruga je iz Surdulice pa idemo ponekad na tamo, doduse retko u zadnje vreme. Svraticu ako mogu. Tebi staza daleko ko meni Beograd...


Moj (a znam da nisam sam) ograniceni budzet mi ne pruza mnogo izbora. Trenutno sam nasao ovako nesto sto mi je interesantno

http://www.modellhobby.de/Models/RC-Cars/Offroad-R-C-Cars/KYOSHO-Rage-VE-4WD-1-10-RTR.htm?shop=k_staufenb_e&SessionId=&a=article&ProdNr=04030992T1&t=3&c=24602&p=24602



Lik ga na kraju ladno zakuca u zid... Sta vi ljudi mislite o ovome, vredi li nesto?

Ima jos i ovaj u RcSrbiji, doduse sa cetkicama motor...

http://www.rcsrbija.rs/automobili/elektro-110/splinter-truggy-rtr-110-4wd-24ghz-electric-powered-model-car

Sto se delova tice, dali se delovi medjusobno pasuju na raznim markama? Gledam, toliko su slicni, pocetniku kao meni deluju identicni. Ovaj Kyosho bi trebao da prima dosta nekih standardnih delova?

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #12 on: September 22, 2014, 12:37:54 AM »
Mozes menjas motor, esc, servo, amorte i tockove.... malo delova je izmenjivo medju markama iako su na prvi pogled isti....
Ovde generalno osim za Losi i vateru sve delove narucujes i cekas....

Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #13 on: September 22, 2014, 08:27:45 AM »
Ovo je definitivno najbolja varijanta novog modela, odnos cene i extra kvaliteta tj."best buy "

http://www.modellismofioroni.it/italiano/dettaglio.asp?art=RB%2D0230001

Reč je o RB one buggy 1/8 RTR (ready to race), u kompletu se bukvalno sve dobija (RB motor, oba servoa, daljinski 2.4 Ghz, točkovi, alat, bočica za gorivo, grejac za svecicu...) i potrebno je samo gorivo da bi se odmah vozilo.
Kasnije se isti može "tjunirati " uz male dorade tj.zamene nekih delova dobija se RB ONE "R" race model i tu je kraj! ;) sa takvim modelom je italijanski vozač Marco Baruffolo pobedio na evropskom B prvenstvu sad u Sacille (IT) u martu '14. Odrzavanje tj.delovi su povoljni i jako izdržljivi. I još bitno, na sajtu modellismo fioroni.it na slici je stari model a inače se dobija najnovija verzija V2 koji je izašao u aprilu '14 odmah posle evropskog prvenstva.

Kad bi se uzelo više komada mislim da bi napravili i bolju cenu i tako za npr.360-370 € dobija se top model !!!

Imam dosta iskustva sa modelima i mislim definitivno da je ovo najbolji predlog.

Evo i jedan video  :)



I Marco Baruffolo sa njegovim RB ONE


« Last Edit: September 22, 2014, 09:05:25 AM by Agama »
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #14 on: September 22, 2014, 09:31:04 AM »
Hvala ti Magic na trudu da sve ovo napises. Sve ima smisla, osim 500e za autic u srbiji :) Moj cale bi na to rekao da bi za te pare kupio pravi auto pa da se vozi :_D

Na zalost, razlika u ceni Truggy-ja izmedju 1/10 i 1/8 je ogromna, po onome sto sam video po netu, i daleko od mojih mogucnosti. Posto se lozim nesto na Truggy trenutno samo to sam i gledao. Ponuda kod nas je skoro 0, a preko ima sta oces.... al ko sto rece Grebic, muka mi kad pomislim na transport+carinu+porez, nek se je..u u....

Sman hvala na ponudi, moja supruga je iz Surdulice pa idemo ponekad na tamo, doduse retko u zadnje vreme. Svraticu ako mogu. Tebi staza daleko ko meni Beograd...


Moj (a znam da nisam sam) ograniceni budzet mi ne pruza mnogo izbora. Trenutno sam nasao ovako nesto sto mi je interesantno

http://www.modellhobby.de/Models/RC-Cars/Offroad-R-C-Cars/KYOSHO-Rage-VE-4WD-1-10-RTR.htm?shop=k_staufenb_e&SessionId=&a=article&ProdNr=04030992T1&t=3&c=24602&p=24602



Lik ga na kraju ladno zakuca u zid... Sta vi ljudi mislite o ovome, vredi li nesto?

Ima jos i ovaj u RcSrbiji, doduse sa cetkicama motor...

http://www.rcsrbija.rs/automobili/elektro-110/splinter-truggy-rtr-110-4wd-24ghz-electric-powered-model-car

Sto se delova tice, dali se delovi medjusobno pasuju na raznim markama? Gledam, toliko su slicni, pocetniku kao meni deluju identicni. Ovaj Kyosho bi trebao da prima dosta nekih standardnih delova?

Nazalost uhvatio si se u principu za "najgoru" stvar u vidu 1/10 tragija iako deluje kao najbolje resenje. Zasto najgoru? Pa zato sto ce u eksploataciji da te kosta isto kao i 1/8 masina po pitanju guma, diferencijala i ostalog odrzavanja, broj baterija koji ti treba za voznju je barem 4-5... Isto tako 1/10 tragi ni priblizno nije robustan kao 1/8 masine a podosta je "krakat", a znas sta to vec znaci kada krene prevrtanje. Delove za njega imas samo preko i putuju barem 7 dana iz amain-a.

Znam da mnogima zvuci suludo dati 500 za autic, ali isto tako je meni pre 8 godina zvucalo suludo da dam za servo 20E, dok danas ne gledam servo ispod 25E a imam i servo od 150E  :sljus. Sve to ima svoje zasto i nije suludo.

Bilo u drustvu bilo da vozis autic sam to jako brzo dosadi ako nema neke staze. Ovo sto smo dobili u Svilajncu niste ljudi ni svesni koliko je bilo neophodno da bi autici zaziveli na pravi nacin!!! Iako mozda sada mislis da neces ici na stazu veruj mi da hoces i to mnogo pre nego sto mislis, a onda kada budes video koliko su 1/8 masine brze nece ti biti dobro jer si za iste pare mogao da dobijes pristojan polovan 1/8 bagi ili za malo vise para pristojan polovan 1/8 tragi ili nov 1/8 bagi, btw da neko ne pomisli da nesto imam za prodaju pa to forsiram, naprotiv sve mi treba  :big smile.

Sve one modele koje sam naveo da imam prakticno sam prestao da vozim jer mi nije vise zanimljivo bez prave staze. Povremeno sam sa klincem odem do Kosutnjaka da se provozamo ali prvenstveno zbog njega.

poz
« Last Edit: September 22, 2014, 12:52:32 PM by magic »
Veljko