Author Topic: Pomoc oko prvog autica  (Read 95892 times)

Offline petarboj

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #60 on: May 14, 2017, 09:50:37 AM »
konacno stigao slash 4x4 iz austrijskih oglasa :)

u prilicno dobrom stanju je, ima Team Orion Neon8/R8 Brushless motor, TSM, dosta delova je upgradeovano na alu (sve ono sto se ne vidi od tocka :D ), neki korektni amortizeri za alu kapama, sa nekim dodacima kao dole sa slike (koja nije moja), gomila guma (ove jedne su 14mm nisu ni koriscene, ici ce na oglase :) ), 2 3s baterije, 2 7cell nimh baterije nekorisceni nimh auto punjac od 4a, i jos neke sitnice uredno spakovane u kutijicu. koliko vidim, svi driveshaftovi su zamenjeni za neke ozbiljnije a ovi regularno spakovani u kutijicu. sve ovo za 200e, ja prezadovoljan!  (yay)




Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #61 on: May 14, 2017, 10:01:44 AM »
nek ti je sa srecom i vozi ga sto duze  :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline petarboj

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #62 on: May 14, 2017, 05:13:06 PM »
hvala!

Offline petarboj

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #63 on: May 16, 2017, 09:26:14 PM »
malopre sam ga prvi put provozao sa 3s baterijom. jbg, hteo sam prvo da ga pregledam, resetujem podesavanja i setujem kako meni odgovara. jednom recju - fantazija!
dosta brzi od 2wd vxl sa 2s baterijom, cupa ko blesav, ide pravo ko strela, vrlo stabilan. bas sam zadovoljan. malo mi fali zanosenje i driftovanje, moram priznati. mislim da je ipak 2wd zanimljiviji za voziti, ovaj je jednostavno dominacija kontrole i snage. moracu jedan dan otici sa oba na teren pa probati :)

Offline mmarkkony

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #64 on: January 05, 2018, 12:12:13 PM »
Ćao svima. Moje ime je Marko i upravo uplovljavam u svet Rc automobila. Dugo sam u železničkom maketerstvu a letos sam se oprobao u izradi RC brodića. Kako mi se ne sviđa da se vozim samo vodom i u toplim danima odlučio sam da krenem u izradu RC automobila kojeg bi mogao da vozim u svim uslovima.

Pročitao sam ovu temu i moram odmah da naglasim da nemam ni približno 500e za dobar model, pa čak ni 200. U potpunosti se slažem da bi to bio najbolji put u ovom hobiju ali šta je tu je . Uzdaću se u svoje vešte ruke i pokušati da uradim što bolje vozilo.

Par pitanja:
1. Plan je da napravim buggy ili truggy auto dimenzije oko 35x21cm. Imam elektroniku za brushed 7.4 motor i točkove od 65mm. Da li neko može da mi okači auto koji bi mogao da "kopiram"?
2. Veliki deo projekta (mehanike) sam osmislio a najviše mi pomoći treba oko gear boxa. Da li da se upuštam u samogradnju ili da kupim gotov proizvod?

Hvala unapred

Offline uros2002

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 469
    • https://www.facebook.com/RC-modeli-1688376258042085/timeline/
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #65 on: January 05, 2018, 08:20:14 PM »
Pozdrav,

Ima ovde na forumu kolega @munjeviti, covek koji pravi razna cuda od autica.

pokusaj da ga kontaktiras putem PM na forumu.

Meni je pomogao kada sam imao problem sa Buggy prednjim trapom.

Pozdrav Dejan

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #66 on: January 05, 2018, 09:32:59 PM »
Dimenzije koje si ti naveo su za 1/12 onroad model isto kao i velicina tockova. U toj razmeri se vise isplati uzeti gotov model, mada su to uglavnom kinezi ili trkacki F1 i pan car koji su papreni sa cenom ako oces da valja....

Mozda je najbolje kit renomiranog proizvodjaca kako npr tamiya. Kvalitetni su, a relativno jeftini. Npr tamiya neo fighter RTR je 120+30 eu
https://www.ebay.com/itm/TAMIYA-RC-1-10-Elektro-Ferngesteuerter-Buggy-RTR-Komplett-FIGHTER-THE-REAL/352189254156
Kit bez stanice je 82.5$ na rc martu
http://www.rcmart.com/tamiya-47347-dt03-racing-fighter-chrome-metallic-p-73213.html?cPath=420_1183

Svakako ces prenos (reduktor i diferencijale) kao i vesanje morati da uzimas gotovo.
Ako si osmislio daj neke bar skice kako bi mogli da ti pomognemo.

Jedno jako bitno pravilo u ovom hobiju je JEFTINO JE SKUPLJE!!!
Svaki jeftin model i svako stezanje kese u ovom hobiju su me na kraju kostali vise.
Munjeviti pored vestih ruku i pristupa ozbiljnim alatima ima i veliko veliko iskustvo i nikako nije pocetnik.
« Last Edit: January 05, 2018, 09:38:30 PM by dusan.milenkovic »

Offline mmarkkony

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #67 on: January 06, 2018, 12:22:09 PM »
Hvala na odgovoru.

Nacrti su još uvek u izradi. Imam nekoliko dilema. Da ne bi davio u ovoj temi , otvoriću posebnu temu gde ću pisati o ovom projektu.

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Nije sramota učiti !!!