Author Topic: Pomoc oko prvog autica  (Read 96709 times)

Offline tomislav

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #45 on: June 04, 2016, 08:38:26 PM »
Pročitao sam ovu temu od prve do poslednje reči ali i dalje meni kao apsolutnom početniku dosta toga i dalje nije jasno.Nikada u zivotu nisam uzeo daljinac u ruke a kamoli probao da vozim a voleo bih da probam.U ovoj temi pominjete održavanje auta ali niko nije konkretno rekao sta spada u to ,kolilo košta i koliko često se radi,početnik sam neću mnogo siliti automobil(skakati,udarati)dali će nešto crkavati samo od sebe?Planiram da dam oko100€ i na internnetu sam našao par modela.
1.RC SRBIJA: Spirakle 1:18 4wd lipo electric
powered model car.
2.Aliexpres:wl toys a 979
3.Kupujem Prodajem:Vatera Kalahari 1:14 brushless.
4.Mala Ivanča shop:Boost buggu RTR by ecx.
3i4 su polovni .
Ako moze pomoc iskusnijih vozaca oko izbora prvog modela koji ce mi poslužiti isključivo za učenje.Gde vozite u Beogradu,gde se može videti  neki automobil uživo i naravno dobiti neki savet oko rc automobila?
Svaki savet je dobrodošao.Ako ima još neki auto na prodaju a uklapa se u moje želje i mogućnosti slobodno preporučite.
Hvala unapred.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #46 on: June 04, 2016, 10:23:48 PM »
100e.... to je set amortizera.... i to mozda. Prvi korak je da pogledas autice kod nekoga, da skapiras sta zelis, sve ostalo je opisano u temi. Mnogo je skup hobi, pazi dobro na koju stranu kreces. 100e je kikiriki trosak i nije ni izdaleka dovoljno. Pogledaj autice, bitno je da nadjes drustvo sa kojim ces da vozis (jako bitno), i da ste ista kategorija, a tu tek ulazi u igru dubina tvog dzepa. 1/8 je super kategorija, ali nije jeftino... Kada vidis autice, ljude koji ih voze, popricas sa njima, pa ohladis glavu nedelju dve, onda ce ti biti jasnije.... valjda....

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #47 on: June 04, 2016, 10:44:24 PM »
1/8 i ulaganje od 400-500 eu nikako nije za pocetnika. Da, moze za malo jace od 100 eu da se uzme lep pocetnicki model. Ali na to dodaj stanicu, baterije, punjac... Svakako moras da definises sta zelis da vozis makar okvirno. Kako nemas iskustva uopste verovatno ces izmenjati par klasa pre nego sto te nesto zaista privuce. Kako nemas nista, najbolje je neki RTR za pocetak. Znaci dobijes sve, model, stanicu, bateriju... Ove mikro varijante zaboravi pogotovo kineske jer su iglavnom tesko djubre po kvalitetu. Jedina kineska marka koja se malo izdvojila po kvalitetu je HSP al i oni su u sustini niza srednja klasa. Polovne modele takodje savetujem da izbegavas jer su cesto uvaljivanja za pare koje nikako ne vrede... Cesto se i nama iskusnijima sa auticima uvali jer mnoge stvari ne mozes da vidis dok ne rasturis model.

Da rezimiram....
Za pocetak kazi sta te priblizno zanima da bi mogli da damo predloge.
Iskljucivo nov model renomiranog proizvodjaca (tamiya, kyosho, losi, hpi, traxxas, axial... da ne nabrajam bas sve...)
RTR posto nemas nista, izaci ce te malo jeftinije nego da odvojeno uzimas stanicu baterije punjac....

Offline tomislav

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #48 on: June 04, 2016, 11:02:07 PM »
Od onoga što sam gledao po internetu zanimljivi su mi off road modeli.Koliko su osetljivi,jel se često kvare,u principu ja bih čisto da se oprobam u tome.Ne bih nešto preterano trošio novce na amortizere i razne dodatke.Jednostavno 2-3baterije izvozam dnevno i to je to.

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #49 on: June 05, 2016, 02:51:16 AM »
Sto se tice kvarova, modeli renomiranih proizvodjaca se ne kvare tako lako. Lomovi su vec druga stvar i to racunaj ko sportske povrede.

Recimo vako nesto je ok za pocetak

https://www.amainhobbies.com/traxxas-slash-1-10-rtr-electric-2wd-short-course-truck-tra58024/p255366

Offline petarboj

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #50 on: November 12, 2016, 04:01:52 PM »
da se prikljucim pitanju :)
trenutno vozim ovo:
http://www.gearbest.com/rc-cars/pp_568226.html?wid=29
placen oko 45usd na popustu. prilicno sam zadovoljan, fina sprava. brz, upravljiv. malo sam se uhodao. sada bih hteo da uzmem nesto ozbiljnije. sin da vozi ovaj sto sad ima ja taj drugi i da ga tako polako uvodim u rc, koji ga generalno zanima :) citanjem foruma, prvenstveno ove teme:
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,7448.0.html

izbor je pao na jednostavnu i izdrzljiviju varijantu: 1:10 2wd.
ono sto sam gledao je:
Traxxas Slash
Kyosho Ultima SC
Turnigy SCT
Turnigy Desert Racing Buggy ARR
Losi XXX
dakle, svasta :) posto je tema stara, da li ima nesto novo mozda da je izaslo? nemam daljinac, nemam punjac, nemam baterije , znaci treba mi sve :) gledao sam i neke oglase....
http://www.kupujemprodajem.com/Realy-Titan-Monster-Truck-4X4-RC-1-10-39134635-oglas.htm?filter_id=94481310
http://www.kupujemprodajem.com/RC-Reely-1-10-Buggy-Blue-Tanga-Brushless-38721833-oglas.htm?filter_id=93933207

ugavnom, treba mi preporuka poznavaoca :) nije mi preveliki problem da porucim iz inostranstva, ali ako ima negde u srbiji, to bi bilo super.

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #51 on: November 12, 2016, 07:03:07 PM »
Bezi od reely-a... Kineski kvalitet sa nemackim cenama. Delove mozes da nadjes jedino na Conradu gde su jezivo skupi.

Moj predlog je NOV traxxas slash. Izadje oko 250eu RTR da stigne u srbiju i odlican je pocetnicki model. Vrhunski kvalitet, ide ko nezdrav i delovi su pristupacni. Dobijes sve osim baterije, Lipo ready, brushless ready, ceo je waterproof, pristojna stanica...

Turnigy je tesko govno. Ocajan je kvalitet i kad ubacis toliko upgrade delova da bude koliko toliko pristojan ispadne skupji od markiranih modela a i dalje losiji.

Losi i kyosho su odlicni, leze ko pegla, brzi, kvalitetni, ali skuplji nego slash i za kupovinu i za delove. Kako si pocetnik mislim da njihova prednost u performansama znaci manje nego jeftinije odrzavanje i kupovina za slash-a. Slash ako oces da dovedes na njihov nivo sto se tice lezanja i brzine kosta jos oko 100usd sto je i dalje jeftinije. Moj slash je stock i zadovoljan sam, ide ko nezdrav.

Offline petarboj

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #52 on: November 12, 2016, 07:18:28 PM »
hvala na odgovoru :) bas sam sad gledao slasha, nekako sam se fokusirao na njega, ti si mi samo potvrdio to :) iako me malo nervira sto je brushed... ali, avaj, kad rikne, lako ce se zameniti za brushless...

vidim da ima slash za 209e:
https://www.conrad.at/de/traxxas-slash-brushed-110-rc-modellauto-elektro-short-course-heckantrieb-rtr-24-ghz-1360156.html?insert=7M&utm_source=geizhals&WT.mc_id=geizhals
mogao bih da iscimam druga da mi donese iz austrije kad bude dolazio...
ima i na kp, brushless, ali za 250e:
https://www.kupujemprodajem.com/traxxas-slashs-2wd-39240964-oglas.htm

koje baterije koristis?

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #53 on: November 12, 2016, 09:44:48 PM »
Savetujem ti nov model, tu sigurno nema glavobolje. Njegov cetkas zaista vrhunski tera to. Kao pocetniku ce ti biti i vise nego dovoljno. za oko 50-tak usd mozes posle dokupiti neki pristojan brushless.
Ja sam cetkas terao na 4000mah 2s lipo i kazem ide ko lud.

Offline petarboj

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #54 on: March 31, 2017, 01:39:04 PM »

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #55 on: March 31, 2017, 02:32:10 PM »
Ovo je veoma star model tako da kad polomis nesto neces imati rezevni deo da kupis. Kako kupujes sa ovog sajta PayPal ili imas nekog u Austriji jer sam video neke interesantne stvari na prodaju?

Offline petarboj

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #56 on: March 31, 2017, 11:44:19 PM »
Firmino sedište je u Linzu, pa idem tamo par puta godišnje. Jednom sam uzeo nešto na kolegu...

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #57 on: April 01, 2017, 07:40:38 AM »
Becej ti blize,i neces imati problrma sa carinom  :big smile
Nije sramota učiti !!!

Offline petarboj

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #58 on: April 03, 2017, 09:38:29 PM »
haha :D trenutno imam slash 1:10 2wd vxl, stize mi uskoro bas iz austrije, slash 1:10 4x4 brushless sa TSMom i mislim da mi je to dosta :D
video sam tvoje oglase, odlicni autici, nema sta, ali za sada ne bih da komplikujem zivot razlicitim proizvodjacima :)

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Pomoc oko prvog autica
« Reply #59 on: April 03, 2017, 10:47:49 PM »
Losi ima samo jednu manu... Prokleti colovni hardware...