Author Topic: Zujanje serva na mini mustang P-51D  (Read 14041 times)

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: Zujanje serva na mini mustang P-51D
« Reply #15 on: September 19, 2014, 11:56:28 PM »
Aj kad smo se malo dotakli teme ''sta sa setupom iz mustanga'' da pitam i ja nesto vas iskusnije letace... odovor mozda pomogne i Maverick-u

Da li je iko ikad pokusavao preradu jednog ovakvog modela na elektro?
http://www.rcsrbija.rs/avioni/kit-modeli-/topaz-kit-free-flight-model-airplane

Deluje mi da bi mogao fin slowflyer od njega da bude uz male pretravke, al nikad nisam probao tako nesto.... U sustini mi se po kuci razvlaci stari dobri Marabu pa mi je palo na pamet....


Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Zujanje serva na mini mustang P-51D
« Reply #16 on: September 20, 2014, 12:04:09 AM »
Jel moze da se iskorite ovi servo motori od njega za neku jedrilicu?

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,10623.0.html

A sklapajucu elisu za taj motor imas ovde  http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,13116.0.html
E bas sam upravo hteo da pitam za taj airy 780 model sto ima za 15 evra sa rc srbija i ono ti vec postavio link  :big smile
Ovo bi vec mogao da probam samo moram da vidim to za elektroniku u trupu sta treba da se izdubi i kako, pogledacu ovaj link sto si mi dao kako ga preradili. Ovako nesto bi mi bas odgovaralo da iskoristim te servo motore.
Inace vidim da smo komsije, taman bi od tebe mogao da uzmem tu elisu i sta jos bude falilo :)
« Last Edit: September 20, 2014, 12:05:54 AM by MAVERICK »

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Zujanje serva na mini mustang P-51D
« Reply #17 on: September 20, 2014, 12:06:06 AM »
Generalno, slobodnoleteći modeli nisu idealni za preradu na RC. Zbog profila, koji je ekstremno noseći, što znači da se model penje pri povećanju brzine. Zatim, to se kompenzuje sa pozitivnim uglom horizontalca (to se doduše radi i kod RC modela sa nosećim profilima). RC letenje obuhvata širi dijapazon brzina od slobodnog letenja, te je jako teško istrimovati model da leti ravno. Da li se konkretan model može prepraviti: pa verovatno da može. Da li će dobro leteti: čisto sumnjam, ali takvi mali modeli retko lete dobro. E sada, znam da postoji elektro Marabu park flyer, ali mislim da je to drugi model. Sa tim komponentama je možda najbolje napraviti nekog depronca.
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Zujanje serva na mini mustang P-51D
« Reply #18 on: September 20, 2014, 12:15:55 AM »
Meni je prosle godine poceo da pravi jedan modelar stirofly 1.4m ali posle nije imao vremena. Inace ja imam nacrte i sve, ne znam ko od vas ima vremena da napravi taj model stirofly, platio bih. Ja nemam ni vremena niti imam alate za to, znam da treba i ona vruca zica za obradu stirodura.
To je inace ovaj model:

Imam na jednom slovenskom forumu upustvo za pravljenje te jedrilice a imam i orginalne nacrte u PDF.

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Zujanje serva na mini mustang P-51D
« Reply #19 on: September 20, 2014, 12:42:19 AM »
OVO JE JAKO LEPA MAKETA, A MAKETE NE LETE!!!

 Šta god da mu uradiš, od gore predlaganog, "nabošćeš" ga na nos - jednostavno ima pogrešnu geometriju !
Pre par godina, smo se nas par "matoraca" igrali s njim i svašta mu radili (olakšavali, pomerali težište, "pojačavali" pogon...) i ništa nije dovelo do nekog značajnijeg poboljšanja, dok mu nisam pomerio horizontalac i oborio ugao. Uspeo je da "poleti" ali je to bilo ko da letiš džeta bez kompjutera...
Apsolutno nije za totalnog početnika.
#FFCC00

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Zujanje serva na mini mustang P-51D
« Reply #20 on: September 20, 2014, 01:23:12 AM »
Nazalost zbog te niske cene od 9.99 sa 4x loš servoa (po mom ukusu) + 4 blade DISPLAY prop… svi se hvataju za ovaj avion… Da bi se on kako tako poleteo treba motor, prop, propadapter, 2S li/po, punjac radio system… to je jos nekih 75/80 Sur po snizenim cenama… Sve to skupa se NE ISPLATI…para i truda… jer nikad taj avion nece biti za početnika i nikad neće lepo i lagano leteti... a pogotovu ne za prvi avion početnika… ali ljudima je sve to teško objasniti… ja sam uspeo nekako da ga poletim, posle prepravki i nakon tog prvog leta ga bacio na policu, napokon ga je čika Sava, odneo pre neki dan da se igra sa njim… za te pare on je lep kao MAKETA, kako rekoše i to je to…
a da probam na jednom drugom primeru da objasnim…
HorizonHobby, konkretno E-Flite i Parkzone prave najbolje i najviše modela MICRO aviona, cela poenta je u materijalu, a to nije klasičan težak stiropor, već ne znam kako da ga nozevem neki lagani presovani Z/Foam, mislim, koji negde podseća na stiropor a nije…
Postoji i kod njih sličan ULTRA MICRO AVION  Ultra-Micro P-51D Mustang BNF with AS3X
http://www.parkzone.com/Products/Default.aspx?ProdID=PKZU2480
raspona krila 410mm, ali letna težina sa baterijom li/po 1S 150Mah sa svega 43 gr… i kao slag na tortu AS3X, mala stvar ali mnogo znači, pogotovu za ove vrcave mališe…

na ovoj pločici je Rx AS3X i kao što vidite 2 linearna servoa rudder + elevator, srce aviona…
2 ovakva servoa na aileronima, svaki ima 2.3 gr.

batterija li-po  150Mah 1S

motor sa Gear Boxom

sa sve trupo i krilima, svi ti njihovi avioni lete fenomenalno, većina može biti i prvi početnički avion, a za naprednije letače odlična zabava…. jedino je nevolja što treba bilo koji Spektrum predajnik ili njihova mala 2.4 Ghz bebeća stanica
red veličina 70/120 Eur sve u lepoj kutiji, koja služi i kao kofer, lako se polomi ako se prenosi bez kutije
Samo što je sve ovo teško napraviti u kućnoj radinosti…
evo kakvih sve modela ima, veliki izbor za svakoga
http://www.parkzone.com/UltraMicro/
http://www.e-fliterc.com/airplanes/umx/

 ()-() (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Zujanje serva na mini mustang P-51D
« Reply #21 on: September 20, 2014, 11:13:23 AM »
Njega bi trebalo lepo da tera motor+esc iz mini Mustanga
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline MAVERICK

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 80
Re: Zujanje serva na mini mustang P-51D
« Reply #22 on: September 20, 2014, 12:55:44 PM »
Njega bi trebalo lepo da tera motor+esc iz mini Mustanga
A servo motori iz mustanga?