Author Topic: DA LI U NISU MOGU DA NADJEM DEPRON?  (Read 5226 times)

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
DA LI U NISU MOGU DA NADJEM DEPRON?
« on: September 09, 2014, 04:02:56 PM »
Pozdrav svima,kao sto sam naslov kaze,gde kupiti?Za sada koristim stirodur 1cm debljine i zadovoljan sam,ali zeleo bih da probam sa depronom.
« Last Edit: September 09, 2014, 04:12:13 PM by lilhomie »
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: DA LI U NISU MOGU DA NADJEM DEPRON?
« Reply #1 on: September 09, 2014, 05:02:35 PM »
Pravi modelarski depron ne verujem da ces naci ni u Nisu ni u Srbiji uopste...

Najpribliznije njemu je kartonpena, gotovo da sam siguran da je to depron presvucen kartonom.

Probaj da kontaktiras nekog clana u tvom kraju i probas da nabavis.

Koliko se secam mad_mangod je iz nisa i on je to nabavljao

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: DA LI U NISU MOGU DA NADJEM DEPRON?
« Reply #2 on: September 09, 2014, 05:08:25 PM »
Uvek je bilo problema sa materijalima,ima jos nekoliko clanova iz Nisa,kontaktiracu ih,nadam se da ce videti topic.

Hvala!
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: DA LI U NISU MOGU DA NADJEM DEPRON?
« Reply #3 on: September 09, 2014, 05:53:01 PM »
Mislim da bi odlicna zamena za DEPRON mogla da bude izolacija za laminat firme Arbiton, imaju je u debljini od 2, 3, 6 mm. 3mm je 150g po m2 a 6mm je 200g po m2 i ima da se uzme u galeriji podova ili sintelonu. Ako sam omasio temu javite da brisem post :)
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: DA LI U NISU MOGU DA NADJEM DEPRON?
« Reply #4 on: September 09, 2014, 06:21:43 PM »
Hvala na informaciji @banbo,neka svi slobodno pisu svoje predloge,dobro ce doci.  :mhm
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: DA LI U NISU MOGU DA NADJEM DEPRON?
« Reply #5 on: September 09, 2014, 07:05:42 PM »
Taj Arbiton ili Izoflor u Galeriji podova ako je sa obe strane glatak, može odlično da zameni Depron, ali sumnjam da ima taj glatki.Bilo ga je svojevremeno u Uradi sam prodavnici u Bgd. Obično je sa jedne strana hrapav, a to hrapavo neznaš gde da okreneš. Ja sam ranije sekao stirodur na debljinu 6mm i mogu reći da je odrađivalo posao. Inače Deprona ima u Mađarskim i Austrijskim prodavnicama. Već smo pisali o ovoj problematici, ali hajde da ponovimo za mladog kolegu, duplo sašiveno ,bolje drži.  ;namig
ex pseudonijum: licider

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 323
  • Goran Nis
Re: DA LI U NISU MOGU DA NADJEM DEPRON?
« Reply #6 on: September 09, 2014, 07:20:37 PM »
Evo da se javim I ja. Nabavljao sam ja tu karton penu samo sto nije karton nego kao neki papir evo neka slika




Super je jer moze da se farba i sa nitro i sa uljanim i sa bojama na bazi vode a I lako se obradjuje.  (<--) (<--)
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: DA LI U NISU MOGU DA NADJEM DEPRON?
« Reply #7 on: September 09, 2014, 08:44:53 PM »
Hvala svima koji su podelili i koji dele svoje iskustvo i znanje koje ce mi puno pomoci  (res)
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: DA LI U NISU MOGU DA NADJEM DEPRON?
« Reply #8 on: November 06, 2014, 08:49:53 AM »
Karton pene imate u debljinama 3mm 2mm 5 mm i 10 mm ima je u prodavnici sito logika u Mostarskoj ulici broj 2 u Beogradu kod autobuske stanice. Inače to je depron takozvani. A što se tiče izoflora on je ok samo je vrlo krt pa onda možete pribeći ovoj fori:
Kupite dvostranu samolepljivu traku. Uzmete izoflor od 3mm dve table. i spojite ih tako što celom površinom nalepite dvostranu traku na jednu tablu i onda nalepite drugu tablu. Na ovaj način dobijete nešto više od 6mm debljine ali jako izdržljiv materijal. A što je najbitnije obe strane vam budu glatke jer lepite samo hrapavu stranu. Stirodur je isto ok ali je opet krt. A Depron ili karton pena su bolje rešenje jer imaju sa obe strane gladak masan papir koji im daje čvrstinu i žilavost i jako dobro posluži u situacijama gde se seku komande na ruderu, elevatorima, aileronima jer jedna strana papira posluži kao šarka. Najblja varojanta j ePO pena koja naravno izgleda nema nigde da se kupi.
Joj što volem što sam PRIMITIVAN