Author Topic: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE USKORO!  (Read 115979 times)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE U NEDELJU 14.SEPTEMBRA.
« Reply #30 on: September 19, 2014, 07:53:40 AM »
Ako bude otvaranje za ovaj vikend bice verovatnije da to bude subota jer je u nedelju opet kisa po peognozi, ali tu odluku donece Sale (vlasnik) koji se danas vraca sa puta pa ce da nas obavesti.

poz
« Last Edit: September 19, 2014, 06:44:02 PM by magic »
Veljko

Offline AlexRipley

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE U NEDELJU 14.SEPTEMBRA.
« Reply #31 on: September 19, 2014, 06:04:26 PM »
Sta bi, subota ili nedelja? Da znam da lazem zenu na vreme :)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE U NEDELJU 14.SEPTEMBRA.
« Reply #32 on: September 19, 2014, 07:00:37 PM »
Cuo sam se sa Saletom i ako vreme dozvoli bice u nedelju. Nazalost staza je toliko bila natopljena da ce tek sutra moci da se radi na njoj. Znaci sutra popodne informacija da li je u nedelju otvaranje!

poz
Veljko

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE U NEDELJU 14.SEPTEMBRA.
« Reply #33 on: September 19, 2014, 07:46:55 PM »
Lepa je i dobra staza, ako i stručnjaci tako kažu.  (thumb) A ja kažem da ako bi mali autići imali krila, ne bi trebal staza i moglo bi se "vozikati" u 3D ne samo u 2.5D.  Za 0.5D sam mislio na skokove preko brežuljaka.  :)
Ko je sponzor projekta?

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE U NEDELJU 14.SEPTEMBRA.
« Reply #34 on: September 19, 2014, 08:10:23 PM »
nick Agama tj. Sale i njegova ljubav prema auto modelima kao i njegov novac su "sponzori" staze ...

poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE U NEDELJU 14.SEPTEMBRA.
« Reply #35 on: September 19, 2014, 08:23:40 PM »
Cisto da vidite u kom je stanju staza danas posle skoro 7 dana susenja ...



poz
Veljko

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE U NEDELJU 14.SEPTEMBRA.
« Reply #36 on: September 19, 2014, 08:34:06 PM »
Živeo sponzor i njegova ljubav!  :)aplauz

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE U NEDELJU 14.SEPTEMBRA.
« Reply #37 on: September 20, 2014, 07:48:51 PM »
Zbog ovog 'divnog' vremena koje nas ne napusta vec pola godine  :( zvanicno otvaranje staze ce biti odlozeno na jedan sigurno suv vikenda da bi svi mogli da uzivaju maksimalno i da bi domacini mogli da ugoste goste kako treba  ;) :beer:

Tako da sutra nece biti zvanicnog otvaranja staze ali ce sama staza i svi prateci objekti biti na raspolaganju svima koji zele da dodju i probaju svoje modele, naravno upoznavanje i druzenje se podrazumeva  :smoking: :beer:

Jos ce ujutru biti potvrda vremena i stanja same staze ali racunamo da od 11h moze da se koristi i sve ce biti spremno za zainteresovane !

Evo malo slika od danas sa zavrsnim radovima i popravkom same ztaze koja je desetkovana obilnim padavinama  ???










Offline Agama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE U NEDELJU 14.SEPTEMBRA.
« Reply #38 on: September 20, 2014, 08:09:22 PM »
Evo da dodam  :)
Znači staza je danas sredjena, vremenska prognoza za sutra je ok tj.25% mogućnost padavina.
Sutra možemo da imamo trening -slobodnu vožnju    :)

A sledeću nedelju 28.09.'14 zvanično otvaranje, jer su najavili pet dana vezano da će biti sunčano, naravno i ta nedelja  :D
RC BUGGYLAND BEOGRAD & MODELSPORT OFFROAD TRACK SVILAJNAC
www.rcbuggyland.com

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE U NEDELJU 14.SEPTEMBRA.
« Reply #39 on: September 21, 2014, 08:10:57 AM »
Po radarskoj slici jutros kisa nije padala u Svilajncu

http://www.hidmet.gov.rs/ciril/osmotreni/radarska3bg.php

poz
Veljko

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE U NEDELJU 14.SEPTEMBRA.
« Reply #40 on: September 21, 2014, 08:16:23 AM »
Stvarno ovo vreme preteruje.. -.- >:( >:( >:(
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE U NEDELJU 14.SEPTEMBRA.
« Reply #41 on: September 21, 2014, 09:15:20 AM »
Upravo sam se cuo sa Saletom, nazalost sinoc je opet palo dosta kise tako da je staza vlazna. Trenutno ne pada ali ako ne izadje Sunce nece se prosusiti.

Za sada je preporuka da se ne krece, sledeci izvestaj oko 11h  4e.

poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE U NEDELJU 14.SEPTEMBRA.
« Reply #42 on: September 21, 2014, 11:14:08 AM »
Danas nazalost definitivno nista od voznje  (___).

Cekamo naredni vikend.

poz
Veljko

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE U NEDELJU 14.SEPTEMBRA.
« Reply #43 on: September 21, 2014, 11:47:26 AM »
Cekamo! :D Pozdrav...
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: ZVANIČNO OTVARANJE RC OFFROAD STAZE BIĆE USKORO!
« Reply #44 on: September 25, 2014, 09:32:31 PM »
Evo malo svezih informacija vezano za stazu. Posto sam na godisnjem odmoru iskoristio sam Saletov poziv da odem danas sa njim do Svilajnca i da i ja prvi put probam stazu i dam misljenje i eventualne sugestije. Sa sobom sam bio poneo 1/8 Losi bagi i 1/10 Kyosho Ultimu DB.

Staza se napokon dovoljno prosusila da se po njoj moze voziti ali je na par mesta bilo vode tako da je tu bacena piljevina.

Pre nego sto pocnem sa iskustvima od same voznje par tehnickih informacija. Meni je od naplatne rampe u Bubanj Potoku do staze trebalo cca 45min, doduse vozio sam nesto brze (160km/h) ali mislim da i sa mnogo opustenijim ritmom ne treba vise od sat vremena da se dodje do staze. Parking je na benzinskoj pumpi Mol i prilaz je sasvim OK. Radovi su danas jos bili u toku oko samog sredjivanja staze i pravljenja odvoda od nekih eventualnih buducih padavina. Ono sto mi se jako svidelo su stolovi za rad na modelima i prisustvo struje, vode i vazduha na stolovima i oko stolova.



Moje iskustvo sa voznjom do sada nije bilo na nekoj pravoj stazi, sve su to bile improvizovane staze a narocito ono sam cim se nisam do sada sretao su veliki skokovi. Da budem iskren tek sam danas poceo da shvatam problematiku vezanu za skokove, odnosno koliko je to tesko i kako tome treba pristupiti.

No da krenem redom. Pun samopouzdanja izlazim sa 1/8 bagijem na stazu. Pregled staze sa bine je jako dobar, nema skrivenih mesta, auto je svo vreme vidljiv. Prvo pravim jedan jako lagan krug bez skakanja cisto da se malo upoznam. Vec sledeci krug krecem punim gasom, prva i druga krivina nisu problem, dolazim do velikog skoka i pravim amatersku gresku. Model je jako nosat jer su se baterije pomerile napred i umesto da dam gas kako bi ga izbalansirao u vazduhu ja stiskam kocnicu, sleteo sam pravo na masku  (___).

Ajd dobro, pravim jos dosta krugova, polako hvatam ostale skokove ali onaj veliki nikako. Model stalno izrazito ide na nos i retko uspevam da sletim na tockove, a kada mi to nekako i podje za rukom uglavnom uletim u traku pored za suprotni smer  :sljus.

Nekako sam fiksirao baterije i odlucio da se vise ne bavim velikim skokom vec da probam da barem izvezem ostali deo staze kako treba. Novi set baterija i vozi, taktika je upalila tako da sam barem poceo da kapiram kako treba koju krivinu voziti i kako se ostali manji skokovi odradjuju. Nazalost to iskustvo ne mogu da prenesem jer prakticno svaki skok zahteva svoju idealnu brzinu prilaza, ni malu ni veliku i to mora da se proba.

Odlucujem da je vreme da probam 1/10, i da vas sad ne bih gnjavio oko detalja zakljucak je da je to pa skoro ne izvodljivo na ovoj stazi, barem je bilo meni danas. Zasto? Pa vise je razloga, nije da modelu fali snage, naprotiv, ali njegova osetljivost na klizanje je danas bila prevelik zalogaj za mene. Skoro cele prosle i ove godine nisam uzeo stanicu od autica u ruke sem da se sa klincem provozam po parku, ali to nema blage veze sa jednom ovakvom voznjom. Kolicina informacija koju mozak treba da obradi na jednoj ovakvoj stazi je stvarno ogromna, i brzina kretanja u krivinama i brzina kretanja pre skokova i polozaj modela u skoku i pred skok, jednostavno previse, a ako se na to jos doda da sa 2WD nema davanja gasa sem ako prednji tockovi nisu apsolutno ravni onda je to maltene nemoguca misija. Zakljucak je da 2WD do daljneg ide na policu dok se jako, jako dobro ne upoznam sa stazom sa 4WD!

Vracam se na Losija, malo previse forsiram, model jadan leti, pada, tumba se ali na svu srecu nista se nije slomilo, stvarno je robustan! Na kraju mi izletela i osovina iz jednog tocka, pin koji drzi prednje vesanje se bio pomerio, zice od kontrolera me zezale itd., itd.

Zakljucak je krajnje jednostavan. Oseca se da nisam dugo vozio autic, sreca pa se osnovne stvari kao skretanje i mali skokovi brzo ponovo pohvataju. Ali novo iskustvo u vidu velikog skoka, a narocito balansiranje modela u vazduhu i biranje prave brzine i putanje pred sam skok e to ima jos jaaaako puno da se vezba.

Ova staza nije za pocetnike sem ako se ne pomirite sa tim da cete barem onaj najveci skok odraditi bez skakanja. Ova staza nije za 2WD sem ako niste stvarno na jako visokom nivou znanja voznje! 1/8 bagi ili tragi se sasvim lepo ponasaju i samo je stvar ukusa sta vam se vise svidja jer je staza vrlo ispeglana.

Na kraju je palo i ciscenje modela koji se bas bio lepo uprasio jer je na par mesta bilo jos uvek dosta vlazno. Probacu da odem barem jos jednom pre zvanicnog otvaranja da makar jos malo pohvatam fazone.

I par slika na kraju dana cisto da se vidi da je staza sada OK za voznju, tako da ako ne bude padala kisa, a po prognozi ne bi trebalo OTVARANJE JE SADA U NEDELJU 28. SA POCETKOM U 11h!!!








poz
« Last Edit: September 26, 2014, 12:30:08 AM by magic »
Veljko