Author Topic: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a  (Read 30139 times)

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a
« Reply #15 on: November 05, 2014, 08:05:34 AM »
E ovako, APM nije u opste losa sprava i APM 2.6 je u stvari sad vec  APM 3.1.5 :)

Ja kupio ovde

http://www.aliexpress.com/store/product/APM2-6-NEO-6M-GPS-Compass-w-Foldable-Stand-APM-Shock-Absorber-Power-Module/727847_32223607201.html

I uradis ovo kad sklopis sve

Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a
« Reply #16 on: November 05, 2014, 08:28:43 AM »
U banbo ovo je extra cena jos dobijas nosac za gps i sve komplet .
Brankelot ako si se odlučio za APM onda ti je ovo sto je banbo ostavio link odlična kupovina

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a
« Reply #17 on: November 05, 2014, 11:51:26 AM »
2.6 je oznaka verzije hardvera...u ovom slucaju-bez onboard kompasa....a 3.1.5 je oznaka verzije softwera (al sam pametaaan  lol )
Kole rece da je probao 3.2...i da je odlican?

Mene bi zanimalo da li neko ima-leti sa pixhawk-om? (ili ti 32 bitni APM :)  ) Nemoguce da bas niko sa foruma nije probao taj fc? Nije vise ni skup...
Ili su svi presl u "profesionalce" i lete sa nazom/wookong/A2  ;namig

Ja sam finansijski "iscrpljen"-dotukao me gopro3+ i troosni dys gimbal  lol...pa se nema za experimentisanje  (___)

 (<--)

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a
« Reply #18 on: November 05, 2014, 12:04:30 PM »
I ja merkam taj pixhawk, al koliko vidim još nije za nas, jer ima puno stvari koje ne rade kako treba. Nije drugo, nego će se slupati kopter, pa posla ni tamo ni vamo :) Tako da ga za sada ni ja ne preporučujem, al svejedno, ako neko ima iskustva, nek podeli gde god.


3.2 verzija software-a izlazi sredinom meseca, ja u najveće testiram beta verzije 3.2, i sve do sada radile su mnogo bolje nego 3.1.5 koja je trenutno poslednja stabilna. Mnogo perverznih stvari ima i u android aplikacijama za APM, DroidPlanner, pa još beta verzije isl...

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a
« Reply #19 on: November 05, 2014, 12:10:24 PM »
Ja sam finansijski "iscrpljen"-dotukao me gopro3+ i troosni dys gimbal  lol...pa se nema za experimentisanje  (___)

 (<--)
Jos da su ti neki dobri sunnysky motori :)  (pijemo)



Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a
« Reply #20 on: November 05, 2014, 02:15:40 PM »
Da... ;)...bice jednom valjda, odlucih se za 3108 720Kv...nemam potrebe za vecim...sad sa roxxy 2827 i 11x5 elisama 4S batt.  masina leti ko prava...

Neki dan sam prilikom montiranja foxtech supreme lite 11x55, polomio drzac elise-stazao sam kao sivonja sraf i mal me slog nije strefio kad sam osetio da je proklizao-u prvi momenat sam mislio da sam zeznuo navoj-kad ono polomio  AL osovinu :hehe...
I sad cekam accessory pak iz Rcsrbija ko ozeblo sunce...:)

 (<--)


Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a
« Reply #21 on: November 06, 2014, 09:33:23 AM »
Merkao sam ja taj Pixawk ali kao sto Kole rece, jos uvek ima dosta bagova i problema, pa ne bih da eksperimentisem  :big smile Za sad APM je dobar izbor pogotovu sto je povoljan.
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline brankelot

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 50
Re: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a
« Reply #22 on: November 06, 2014, 11:34:44 PM »
E ovako, APM nije u opste losa sprava i APM 2.6 je u stvari sad vec  APM 3.1.5 :)

Ja kupio ovde

http://www.aliexpress.com/store/product/APM2-6-NEO-6M-GPS-Compass-w-Foldable-Stand-APM-Shock-Absorber-Power-Module/727847_32223607201.html

I uradis ovo kad sklopis sve



Ovo je najbolje za sada . U ponedeljak ce biti naruceno.

Nahvatao sam tarot ram na gooluckybuy za nekih 20-30dolara jeftinini nego na aliju . Bajverovatnije cu i to da pazarim u pon. Vidim da ametima stize uredno (10-50 dana )  :)


Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a
« Reply #24 on: February 09, 2015, 03:26:50 PM »
Zuba je imao HAL-a, verovatno ima jos neko ovde. I ja sam ga neko vreme merkao, ali na kraju sam se odlucio za talon, nije mi zao, iako je centralna ploca veca na HAL-u i mnogo lepse se to sve moze organizovati. Sve u svemu, za te pare je dobar.

Offline brankelot

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 50
Re: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a
« Reply #25 on: February 09, 2015, 03:31:52 PM »
hvala...
 pare i jesu problem .  :) :)

Offline brankelot

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 50
Re: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a
« Reply #26 on: February 27, 2016, 08:19:27 AM »
Napokon su mi stigle sve komponente za pravljenje "tehnodroma" (tako ga je moje dete nazvalo).
Sad mi treba mala pimoc oko povezivanja apm_a sa rx. Da li moram napajanje daa vezujem na prvi ulaz apma ili mogu na bilo koji ?

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a
« Reply #27 on: February 27, 2016, 11:30:50 AM »
@brankelot
Pozdrav,
ovde ces pronaci sve sto ti treba: http://copter.ardupilot.com/
Samo moras polako procitati i pratiti uputstva.
Pre svega, vazno je koji APM imas (2.5, 2.6, 2.7 ili 2.8 ) u zavisnosti od APM ploce, zavisi i napajanje, mada je sve poprilicno slicno. Imas dosta uputstava i na netu. (http://copter.ardupilot.com/wiki/common-apm25-and-26-overview/  i http://copter.ardupilot.com/wiki/common-powering-the-apm2/)
Ukoliko imas power module: http://copter.ardupilot.com/wiki/common-3dr-power-module/ prati uputstvo i jednostavno je.
Ako nemas, onad preporucujem da napajanje APM- a uradis sa dva BEC- a (UBEC- a), u zavisnosti koje ESC- ove imas (OPTO ili ne) mozes iskoristiti BEC sa ESC- a (ako nije OPTO) za output i poseban UBEC za input, potrebno je da uklonis dzamper.
Sema input konekcije je na gore navedenim linkovima, predlazem da ukoliko uradis posebno napajanje preko UBEC- a, u input delu, povezes napajanje na 6 kanalu APM- a, jer ces taj kanal naj manje koristiti.
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline brankelot

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 50
Re: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a
« Reply #28 on: February 28, 2016, 07:47:28 AM »
Hvala na brzom odgovoru.
Imam apm 2.6. Esc su mi opto ali imam distribution board koja ima Bec .

Offline brankelot

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 50
Re: pomoc oko pravljenja -sklapanja hexacopter-a
« Reply #29 on: February 28, 2016, 11:16:18 PM »
Ako sam jaa sve ovo dobro shvatio ja mogu da povezzem napajanje na bilo koji input.
Samo mi nije baas najjasnije dli da skidam dzamper ili ne, posto necu cu stavljati nikakve servoe .onda mi nije potrebno napajanje naa Output grani.