Author Topic: Lazar Stankovic  (Read 49744 times)

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Lazar Stankovic
« Reply #30 on: September 09, 2014, 04:48:38 PM »
Pa i nije,ovo je vec drugi model,dosta sam naucio tokom izrade,nadam se da ce 3. skroz isprazniti bateriju  :big smile
Jesi pravio neke modele od stiropora,deprona,stirodura onako sporije,ako znas neki preporuci  ()-() ?
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Lazar Stankovic
« Reply #31 on: October 09, 2014, 06:57:23 PM »
Posle neuspesnih letova,da kazem i malo razocarenja,ugrabih ova tri dana da napravim nesto.
Nisam hteo da ponovo sam kontruisem nekog trainer-a jer vecina pada ili zavrsi na nekom drvetu  :P

Evo jedne slike jednog glajdera koji je bio predvidjen za letenje bez pogona,bacao sam ga tako na vetru i super se zabavio
Pravljen od izoflora 5 i 6mm sa zakrivljenim profilom.



Ali sa motorom nazalost nije se lepo pokazao.

Pitao sam ljude na RC groups da predloze neki plan,haha pored onoliko planova stvarno mi se nisu dopali vecina modela,pojavio se kolega sa predlogom da odradim EzFly model,hmm,bas cudan avion,ljudi ga voze sa svim mogucim setup-ovima,a ovaj moj se super poklapa na skali od 100% (radio bih ga ja i u 150% ali zeznula se gospodjica u fotokopirnici).
Cim sam odstampao planove i iz skole dosao kuci odmah raspomerah sve po stanu,spojih papire,i prvog dana sam napravio trup a drugog tj. danas krilo i sve ostalo,krilo sam odradio drugacije isto sa Kfm prof

Avion se lako pravi,vise o modelu: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1174874

Evo i mog modela,sutra je prvi let nadam se da nece biti padova,vezbalo se na simulatoru  mmmm nisam hteo da postavljam slike o izgradnji,jer sam vec dovoljno napunio forum postovima  :sljus







They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Lazar Stankovic
« Reply #32 on: October 12, 2014, 07:43:50 PM »
Verovatno je spiner bio u pitanju,elisa nema nikakvih ostecenja  mmmm kad je otpala.

They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Lazar Stankovic
« Reply #33 on: October 19, 2014, 07:56:39 PM »
Malo se eksperimentisalo danas,probao sam P-47 sa GWS SlowFly 9x4.7 elisom,avion je samo napravio nekoliko manjih krugova i sleteo,nema nikakve stete,ova elisa ne daje dovoljan potisak izgleda,probacu sutra sa obicnom ali GWS 9x5  mmmm

Da zavrsim popravni koji mi je zadao Zajko pa da predjem na nesto ,,mocnije" sa drugim setapom  :big smile
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: Lazar Stankovic
« Reply #34 on: October 20, 2014, 08:18:08 AM »
Ma polako ima vremena, bolje da se mi ucimo na ovo sto kad pada dole nije velika steta pa ti bukvalno nije ni zao, vec da krenemo na nekom modelu vrednosti preko 100 evra i onda ga razbijes, em sto izgubis avion, em sto izgubis pare.. Tako da ovi pocetnicki avioncici su za nas ko stvoreni.. :)
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Lazar Stankovic
« Reply #35 on: October 20, 2014, 09:53:13 AM »
To jeste,ovo je veoma zanimljiv model,pruza nenormalnu zabavu a sam izgled me odusevljava,samo treba uzeti prikladnu elisu,ova sa 9x4.7 nije dala dovoljno potiska pa je jedva leteo,nadam se da ce 9x5 biti okej,a i drugacija je od prve po obliku,ako ovo moze nekoga da ubije onda mu je bolje da se ubije sam!
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: Lazar Stankovic
« Reply #36 on: October 20, 2014, 03:44:10 PM »
Hahhaha, ma bitno da to  (<--) a lako ces da iskombinujes sta i kako.. :D Napravi jedan MIG 29, odusevices se ako vec nisi.. :)
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Lazar Stankovic
« Reply #37 on: October 20, 2014, 04:47:37 PM »
Vec sam radio,je l' na parkjet mislis?Ne bih ponovo da rizikujem jer ako ostetim eletroniku necu moci da kupim taj novi deo koji bude bio ostecen,nego cu prvo od ovog ratnog da skinem slabiju elektroniku i napravim trenera.Sad sam isao da probam sa 9x5,ista prica,sad ima malo stete jer je pao,sve podeseno kako treba ali ko zna sta je u pitanju,ja mislim elisa,elektronika je ok a prop naravno slomljen,mislim na P-47,tako da cu ga ostaviti na miru dok ne budem normalno polete.
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 555
    • FaceBook
Re: Lazar Stankovic
« Reply #38 on: October 20, 2014, 06:13:02 PM »
Vidi sta ti najbolje odgovara i to uradi, naravno uz savet starijih, iskusnijih.. :)  (<--) ()-()
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Lazar Stankovic
« Reply #39 on: October 20, 2014, 07:39:21 PM »
Vežbaj na simulatoru kao što su ti mnogi već x puta rekli, nađi nekog iskusnog da ti pregleda model, setup, težište, pa da on poleti model, a ti da preuzmeš komande kada je na većoj visini...

Neiskusan si, ne znaš osnove, ne znam kako znaš da nešto pruža zabavu kada nisi ni poleteo kako treba...

Neko ti je već pomenuo negde da se tako ne poleću modeli, ne znam gde si ili od koga si video da se tako tj. na taj način poleću modeli iz ruke? Bio si u leskovcu na skupu i nisi video tamo nikoga ko je poletao tako model, ja sam krasičkom oka video da si probao na taj način da poletiš čini mi se neki mig29 od deprona i to se neslavno završilo ako se ne varam. Gledaj, uči, pitaj... svako će ti izaći u susret i pomoći i dati savet ali samo ako ti želiš da ti neko pomogne ili se obratiš za pomoć, naravno ako hoćeš da saslušaš i poslušaš savet, došao si u Leskovac upoznao se sa ljudima i kao najiskusniji pilot bez bilo kaga da pitaš za savet probao da poletiš model i olicvadio ga pre nego što si rekao keks...

Vidiš i sam da su se mnogi oladili da ti daju savete, a sve zbog tvoje tvrdoglavosti. Pročitaj još nekoliko puta sve savete koje su ti dali ljudi ovde sa foruma svi su bili poučni i dobronamerni, kada shvatiš šta su ljudi hteli da ti kažu sve će biti bolje. ako nastaviš tako niko ti više savete deliti neće, lupaćeš modele i pare i na kraju ćeš bataliti čitavu priču.


Umesto što imaš "pomoć" filmadžije. batali snimanje neka ti taj pomogne i baci model kako ne bi cimao stanicu, model se poleće  u tvom slućaju tako što se baca iz ruke energično u horizontalnom položaju ili čak blago prema zemlji nikako sa nosem u ka nebu. Doduše ima nekih klipova i pilota koji pojedine modele poleću iz ruke sa nosem ka nebu ali su to iskusni piloti, modeli imaju mnogo malu masu u odnosu na potisak pa mogu pa povuku i izvuku tako startovan model. Niti sui ti iskusan pilot niti su tvoji modeli takvi.

Još jedan dobronameran savet, stavi to što imaš sa strane, malo je ljudi naučilo da leti na niskorilcima, za početak visokorilac neki i ne iz tvoje kuhinje nego lepo kupi easy star ili neki njegov klon tipa bixler, pročitaj lepo uputstvo namesti otklone po uputstvu, podesi cg. pa onda na livadu da vežbaš, kada izvežbaš na njemu kasnije će sve biti lakše. Posle easy stara, pređi na easy glider ili radian pro pa onada pređi na neki trener visopkokrilac sa trapom, tipa arrow ili calimato ili nešto slično tome pa tek kada savladaš sve to ti možeš da kreneš sa nekim niskokrilcem. Za početak ne idu nikako ni mali modeli oni su po pravilu vrcavi, pa ako je to još niskokrilac eto radosti za posmatrače. za početak nemoj nikako leteti modele ispod 1,2m razmaha, a preporučeno je da budu 1,3 ili 1,4m. sa manjima si u problemu, sa većima u još većem.
« Last Edit: October 20, 2014, 07:53:08 PM by nedbojsa »
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Lazar Stankovic
« Reply #40 on: October 20, 2014, 08:08:29 PM »
Hvala @nedbojsa,tada kada sam kupio prvi setap bio sam pod pritiskom,ujak zeli da pravimo,ja racunam kako sta,a vremena nema a ujaka da izneverim ne mogu,za sve one koji pocinju da se bave ovim hobijem samo zelim da kazem sledece:

NEMOJTE DA VAS PAMET PREVARI,PA DA POMISLITE DA JE ISTO VOZITI KINESKI AVION SA DVA KANALA I OVAJ OZBILJAN MODEL,OVO JE HOBI GDE USPEVAJU SAMO STRPLJIVI I MUDRI I GDE NEMA ONE CUVENE TEOREME ,,NA BRZINU"!IMATE SAMO JEDAN NACIN DA USPETE,NEMA PRESKAKANJA,HOBI NUDI ONOLIKO KOLIKO I UZIMA,JOS JEDNA BITNA STVAR DA KADA POSEDUJETE OVAKO NESTO PREUZIMATE VELIKU ODGOVORNT,MOZETE UGROZITI OKOLINU!

Ne zelim vise bilo koga da teram da mi pomaze,vise necu snimati,ili se ukljucivati u bilo kakvim temama,ukoliko bude bilo skupova,tu sam!


Pozdrav svima i hvala vam na svemu,posebno se zahvljujem Zajku za avion! :-)


They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Lazar Stankovic
« Reply #41 on: October 20, 2014, 08:46:22 PM »
Pogrešno ponovo postavljaš stvari, trebaš da pitaš, da pratiš forum, učestvuješ u diskusijama kada imaš šta da kažeš ili potaš. Trebaš i da se snimaš jer npr. Ne bi video da model polećeš nepravilno... Ali ono što je bitno da ti je potrebniji neko da ti pomogne da poletiš model tj. Da isti baci nego da taj neko snima... Taj što snima treba da bude neko treći a drgi da bude uz tebe...

Dalje ne treba ti neki veliki skup, tu su često svi zauzeti svojim modelima, razmenom iskustava sa prijateljima... Trebaš da se dogovoriš sa nekim da izađe sa tobom na livadu ili aerodrom i da tebi može da posveti vreme, ili pak kada je mal grupica na vikend okupljanju obično tada ima vremena. Takođe već sam ti rekao hoće ti gotovo svako pomoći ali ako hoćeš da slušaš i primeniš isto. Niko ne želi da priča u prazno.

Takođe vrlo bitna stavka je da izučiš malo teorije vezane za naš hobi, tipa šta je sila uzgona kao ona održava letelicu u vazduhu,  kako propeler svara potisak, šta znače brojevi koji se nalaze na propelerima i još mnogo, mnogo toga. Sa takvim predznanjem mnogo je lakše sve u ovom hobiju.

Većina nas nije odmah upala u ovaj hobi niodkuda, mnogi od nas su se bavili modelarstvom tipa slobodno leteći modeli, raketni... Pa su morali da uče teoriju letenja, da pohvataju principe... Neki se i profesionalno bave, tipa piloti, avio inženjeri, avio mehaničari... prilično je sve lakše kada se znaju osnove letenja...

Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Lazar Stankovic
« Reply #42 on: October 20, 2014, 09:14:35 PM »
Sto se tice sile uzgona,Bernulijeve jednacine,potiska koji stvara elisa sve to znam,sto se tice struje elektrotehnika mi ide fino,tako da sa njom nemam problema,drago mi je da su vecina modelara piloti,aviomehanicari i sto kod njih nema ,,otprilike".Imam neke nove planove videcete uskoro.

They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline kole_niš

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
Re: Lazar Stankovic
« Reply #43 on: October 20, 2014, 11:54:38 PM »
Aj kada idemo sledeći put, zovemo i tebe. Bili smo sad za vikend, ovde u blizini Niša, prema tebi. Možemo da ti pomognemo nešto, sigurno.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Lazar Stankovic
« Reply #44 on: October 21, 2014, 01:47:07 AM »
Lazare Lazare... Nedbojsa resio da ti prodrma kavez, ali krajnje dobronamerno. Mlad si i vatren, razumljivo. Ali izgoreces tako...

Ja sam iz Nisa, i ja znam nesto elektroniku, znam i mehaniku nesto, nesto i o avionima znam, i raznim stvarima. Ne znam dali te zanima samogradnja ili cisto letenje, ili jos ne znas ni sam. U svakom slucaju, imam sta da ti pokazem ako zelis. Ko sto Kole rece, na sledecem okupljanju ako ostavis kontakt, mozemo da te pozovemo pa da pogledas malo, ko, sta, kako... Ja pravim jedrilice, mogu te uputiti, pokazati masine, materijale, postupke, da pipnes nesto, da vidis sta je sta, da ti dam savet, to se ne moze kupiti. Pravim trenutno par jedrilica, poceo sam topik u kome cu detaljno opisati sve kako i sta. Predlazem da ga pratis.

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,13292.msg92589.html#new

Naravno da treba da se igras i eksperimentises, ali kad stignes (nakon skole i curica!!!!!!!!!!!!) citaj malo taj RCgroups, i ovaj forum. I ne zamajavaj se Bernulijem i njegovim jednacinama, ovaj HOBI je mnogo prostji i zabavniji, videces. Javi se, nisu bitne godine u ovom hobiju, svi se druzimo. Poz,