RC MODELI AVIONA - SUS > JET MODELI

Jet prop avioni

(1/3) > >>

bjanko:
http://www.jettengineering.com/hall/hall-propjets.html
Veoma zanimljivi modeli.Koliko sam primetio malo je ko radio kod nas ovakve modele jet sa propelerima sa nitro motorima.Deluju bas zanimljivo ali pretpostavljam da tu treba racunati na jaci motor.Da li ima neko iskustva.

nedbojsa:
Slabo čitaš forum, Zajko ima u ponudi i prodaje f22 raptor godinama unazad čini mi se i da je jedan u oglasima trenutno. Takođe ima i par ducted fan modela... Što je ozbiljnija priča od "prop jet" (ala su mu smislili ime). Meni je malo smešno da model jet aviona bije u dva ili četri takta. Nema jet-a  dok usis ne pišti, a izduv ne gruva.

coka:
Interesantna tema.
 Nekada su se samo takvi modeli i leteli jer je cena df-a bila velika.
 O turbinama da i ne govorimo...
 Na nasim prostorima bilo je nekoliko takvih modela, mig 21, f18, f 15 i nekoliko pravih modela, bez korena u pravoj avijaciji. Koristili su se najjaci motori koje smo mogli da nadjemo, mahom os max 61 sa rezonatorom. Brojevi obrtaja su bili oko 14 000 i potisak je bio blizu tezini.
Avioni su leteli brzo, tako su poletali a tako i sletali.
 Otkaz motora je bio poguban po model.
Problem je predatavljao obrtni moment elise, koji se kod malih razmaha krila i te kako manifestovao.
Najcesci slucaj je bio da se razmah i povrsina malo uvecaju, Zrtvujuci scala izgled.
 Ovi modeli su potisnuti fenskim avionima, kod kojih je bilo moguce zadrzati izgled pravog aviona. Zarad smanjenja precnika elise i prelaska u fen sa vise krakova, brojevi obrtaja su porasli na preko 20000.
Progres ka turbinama ugasio je i ovaj tip modela.
Ko voli sus motore, uzivao bi u glo motoru koji vristi na 21000 obrtaja i proizvodi oko 5 kg potiska.
Prelepo, muzika za usi.
 Turbina je vec prica za sebe.
Nedbojsa, u pravu si, raptor je tipican promer. Da ima uvlaceci stajni trap, rezonantni auspuh i jos koju 1000 obrtaja, mogao bi biti pravi tipicni predstavnik tipa modela o kome je zapoceta prica.
 Mozda najupotrbljiviji model, za sitne pare bi bio Jackal 50 ,od horizon hobby-ja. Poprilicno ga hvale kao jet trainer-a

bjanko:
Da Jackal 50 deluje vrhunski model

bjanko:
Nije los ni Mig 21

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version