Author Topic: Topolov sper  (Read 7922 times)

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 785
Topolov sper
« on: April 25, 2014, 07:43:02 PM »
Gde u Beogradu ima topolovog spera 3 ili 4 mm

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Topolov sper
« Reply #1 on: April 26, 2014, 01:42:51 AM »
Ako ti ne treba velika povrsina, video sam pre neki dan table a4 formata u TEMPU.
Mogu se kupiti na odeljenju gde se prodaje skolski pribor. Sper je 3 mm i veoma dobar.
Prav ko strela i prilicno cvrst.

Ako ti je potrebna veca povrsina, onda pitaj bilo koju stolarsku radionicu,
trebalo bi da imaju 4 mm. Vecinom je neki kineski, ali nije los.

probaj i ovde
http://www.darexhome.rs/proizvodi/plocasti-materijali/sper-ploce.60.html

 

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 785
Re: Topolov sper
« Reply #2 on: April 26, 2014, 07:55:57 AM »
Hvala Miso na informaciji
Pozdrav

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Topolov sper
« Reply #3 on: April 26, 2014, 01:22:05 PM »
Ovi imaju kvalitetan toplov šper debljine 4mm. Nisu baš u Bgd, ali nisu ni daleko. Poneseš ručni cirkular i tablu iskasapiš na licinom mestu i strpaš u gepek. Ima da ti oči pobele dok ne potrošiš celu tablu.  :big smile

J.u.A.Frischeis d.o.o.
Industrijska zona "Berbernica"bb
22330 Nova Pazova
Tel: +381 22 328 125
Fax: +381 22 328 126
frischeis@frischeis.rs
Pozoveš telefonom za svaki slučaj. Nalaze se na putu za Vojku pre samog nadvožnjaka sa desne strane.
ex pseudonijum: licider

Offline chupko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 642
Re: Topolov sper
« Reply #4 on: April 26, 2014, 02:22:43 PM »
Ja sperke kupujem u ,Drvopromet Kula, na pancevackom putu.Tamo imaju sve sperke

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Topolov sper
« Reply #5 on: April 26, 2014, 02:38:30 PM »
One ploče od 4mm za tehničko vaspitanje koje se prodaju na manje komade i u knjižarama su izuzetno dobre za modelarstvo, jer su furnirane sa obe strane. Ako se može birati, onda iz prakse prvestveno to preporučujem svakome. Spoljni furnir je Ceiba, pa se tako i zove, dok je unutrašnji sloj topola. Ne znatno je teža od čistog topolovog, ali površina je mnogo tvrđa. Rez je lepši i ne kida se ivica toliko. Krući je i na savijanje u pravcu vlakana, naravno.
To je što je Miša gore već predložio. Ako se može kupovati i na veliko, utoliko bolje.


http://www.darexhome.rs/proizvodi/plocasti-materijali/sper-ploce.60.html
 ;namig


Offline Decky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 206
Re: Topolov sper
« Reply #6 on: April 26, 2014, 10:31:26 PM »
Topolov šper od 3 mm u jafu je mnogo kriv a od 4 mm je bio dobar zadnji put kad sam kupovao. Breza od 3 mm takođe ume da bude izuvijana. Ako nekom treba nek se javi, imam i avio brezu 6 slojeva a 3 mm

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Topolov sper
« Reply #7 on: November 15, 2014, 02:42:41 PM »
topolov sper sam uzimao u agaciji na nbg, nije bilo skupo a i pozitivno je sto moze da se uzme samo parce, znaci daju da se napravi (oni to rade) 1 rez cele table  koja je 122x244 tako da moze da se uzme parce npr 40x122 ili 90 x122 ili 60x244..., uglavnom je to 5oslojni sper, mada nije vrhunskog kvaliteta al moz' da prodje.
Predpostavljam da je aktuelnost prevazidjena al sigurno ce nekom informacija koristiti. (pogotovo ako neko nece da trosi benzin za nabavku spera..)

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Topolov sper
« Reply #8 on: November 15, 2014, 03:05:44 PM »
topolov sper sam uzimao u agaciji na nbg, nije bilo skupo a i pozitivno je sto moze da se uzme samo parce, znaci daju da se napravi (oni to rade) 1 rez cele table  koja je 122x244 tako da moze da se uzme parce npr 40x122 ili 90 x122 ili 60x244..., uglavnom je to 5oslojni sper, mada nije vrhunskog kvaliteta al moz' da prodje.
Predpostavljam da je aktuelnost prevazidjena al sigurno ce nekom informacija koristiti. (pogotovo ako neko nece da trosi benzin za nabavku spera..)
Koje debljine? Zadnji put kad sam bio kod njih imali su samo troslojni od 4mm.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Topolov sper
« Reply #9 on: November 15, 2014, 03:09:13 PM »
da, imaju samo 4mm , al ta 3 sloja su zapravo 5 :) , jasno se pokazalo smirglanjem.
nisam siguran da moze tanji da se nadje po tim konvencionalnim radnjama

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Topolov sper
« Reply #10 on: November 15, 2014, 05:34:24 PM »
Ovi imaju kvalitetan toplov šper debljine 4mm. Nisu baš u Bgd, ali nisu ni daleko. Poneseš ručni cirkular i tablu iskasapiš na licinom mestu i strpaš u gepek. Ima da ti oči pobele dok ne potrošiš celu tablu.  :big smile

J.u.A.Frischeis d.o.o.
Industrijska zona "Berbernica"bb
22330 Nova Pazova
Tel: +381 22 328 125
Fax: +381 22 328 126
frischeis@frischeis.rs
Pozoveš telefonom za svaki slučaj. Nalaze se na putu za Vojku pre samog nadvožnjaka sa desne strane.
Imaju na lageru topolov šper od 3mm AA klasa . Jedna tabla od nekih 3m2 izađe oko 2300 din. Ono AA klasa znači da su obe strane vrhunskog kvaliteta.
ex pseudonijum: licider

Offline sasadjuric71

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Topolov sper
« Reply #11 on: January 10, 2015, 09:16:50 PM »
Zdravo dobri ljudi ,evo ja da se ukljucim sto se diskusije tice u vezi spera.Evo ljudi moji imate dobar sper za modelarstvo ,samo neznam koje je drvo u pitanju ali znam da je izuzetno lako ,za modelarstvo dusu dalo .A  to su gajbice od voca na pijaci jeste da nije u tablama posecen je svi znate kakve su gajbice.Odete na pijacu i morate da kod prodavca voca potrazite ,jer nisu sve od spera ,nista lakse do ekstra spera za modelarstvo ,jedna gajbica je 20 dinara  i gledajte one plitke jednoredne one su vecinom od spera mada nisu sve, cvecar sam pa zato znam ,sper je troslojan lak ko pero ,mislim da sam pomogao koliko sam mogao POZDRAV i (pijemo)a onda sper u ruke pa na posao (work) a onda  (<--) (<--) (<--) (<--) i uzivancija (yay) (yay)

Offline igorpl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 391
  • Joj što volem što sam PRIMITIVAN
Re: Topolov sper
« Reply #12 on: January 11, 2015, 01:57:54 PM »
Uglavnom je topola u pitanju
Joj što volem što sam PRIMITIVAN

Offline presko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1543