Author Topic: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00  (Read 24899 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« on: April 24, 2014, 02:21:10 PM »
Ovaj avion sam ja kao nešto započeo u neko gluvo doba noći da sastavljam, bila zima i dosada, pre godinu+ dana…kao natenane… U toku istog dana sam na stolu razvrteo malo novi Saito 1.00 sa jedno 1.5 lit goriva…. Dal zbog umora ili piva, ne gledajuci previše u uputstvo, a donje krilo je zbog fabričkih rupa za trap mali tricky, normalno zalepim epoxy-jem.. ali naopako…
Sutradan kao da spojim trup i krila, kad ono trapovi na gore u vis  :sljus.. Popizdim uzmem testeru i udri po krilu-ima, zarotiran za 180, malo platna i udri opet epoxy… ostavim da se susi od tada do pre 7 dana ;namig  nekako nisam imao volje za dalje, sve sutra.. sutra.. dok nisam lično upoznao čika Savu, došao nam u goste.. stavi u auto sve te delove motor i sve što je bilo na gomili, a valjda je sve bilo (sem nalepnica)….
Kad jutros, stiže PM od čika Save … ReadyToFly… Fale nalepnice !!! (:sok:)







Jes mu malo motor jaci nego što Kyosho navodi u Uputstvu (0.72 4/stoke), ali kažu od viška glava ne bole….

Očekujem da ovaj avion i Mitchel B-25 (Hangar9) takodje ReadyToFly, slete za 1.maj u Malu Ivanci na Maiden Flight… B-25 će imati 2 razradjena Saito 0.72,
a onda na doradu kod čika Save  Sandowner F1 size 150 (samo da se malo doradi carb, pritisak iz kabine, na novom Zenoah 38), da se zameni trup na manjem Sundowneru size 60, taj je leteo, neverovatno brzo i lepo, ima na sebi Rossi sa rezonatorom, ali je Pilot nešto bio emotivno nesredjen  ;namig pa je imao sletanje u punoj brzini na nos… i F-22 Raptor, koji je takodje odlično i brzo leteo sa rezonatorom, ali nakon 3 godine nedovoljnog briskanja nakon leta sva se drvenarija napila goriva  (pijanoo) i prilikom jednog prinudnog sletanja se trup raspao, a stigao novi trup u lepšoj sivoj boji, a krila belo/crvena, tako da će biti ko ciganka, osim ako čika Sava ne presvuče krila recimo u crno/belo…

Da nema čika Save, ko zna koliko bi to tako stajalo, a sad flota osposobljena za letenje, biće tu, verovatno, nadam se ne odmah i lupanja, tako da igranka bez prestanka…
Rekao bi čovek "zlatne ruke ima"… znanja-iskustvo i volje…  (res)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« Reply #1 on: April 24, 2014, 03:18:41 PM »
Hvala Zajku na lepim rečima, bilo mi je zadovoljstvo završiti jedan ovako lep model, i to ne samo moje jer radimo Bane (sin) i ja zajedno. Nemamo nešto podeljene poslove jer potpuno je svejedno ko koju poziciju uzme u posao. Što se tiče letenja i podešavanja stanica-model, tu dileme nema, Bane je tu neprevaziđen i ja mu se u posao ne mešam.
A počelo je kao lepo druženje u Maloj Ivanči, prelep ambijent sa prirodom koju samo poželeti možeš. Zajko je tu poprilična sredstva uložio i stvarno je ugodno doći i opustiti se u svoj lepoti RC hobija.
Ja se nadam i dalje lepoj saradnji sa klubom u Maloj Ivanči, već su neki projekti u toku, neki u najavi, ali o svemu ćemo pisati na forumu. U toku je i završnica na dvomotornom  B-25 Mitchel. Ovih dana će biti kompletiran pa ću postaviti slike.
ex pseudonijum: licider

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« Reply #2 on: April 30, 2014, 10:19:42 PM »
Kao što sam obećao....








Ovih dana će poleteti sa svoja dva 4T Saito motora.
ex pseudonijum: licider

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« Reply #3 on: April 30, 2014, 10:25:52 PM »
Neka živi 1.Maj !! (pijanoo)
Ovaj čika Sava, ušao u mašinu pa samo izbacuje modele, ReadyToFly…. na onom prethodnom Fantomu, reče fale nalepnice pa da poleti..
a na Michellu B/25 kaže fale 2 elise i Fijuuuu… Na Michellu je sve kako Hangar9 traži poupustvu, osim trapova koji su kao malo jači i sa amortizerom na sva 3 točka, kao i malo jaci motori SAITO 4-stroke 0.62, umesto 0,36 2/stroke…. i dodat je on/board Glow driver na oba motora.     
samo da još vreme posluži, ima da se nalupamo aviona za praznike…
I Sundover velika F1 je spremna za let samo da čika sava, odradi na motoru cevku za pritisak vazduha, kaže na licu mesta, nosi radionicu sa sobom...
Još kad bih se ja ufatio Sukhoi-a da ga okačim na stanicu…. ali sačekaće prvo da ovo polupamo…

Čika Sava brži od mene, dok sam kuckao on postavio slike  (yay)

to bi nekako ovako trebalo da izgleda i da se čuje ….
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« Reply #4 on: May 11, 2014, 08:18:34 PM »
Bez Zajkovog odobrenja, nadam se da se neće ljutiti. Model leti što kažu za sve novce. Zvuk nikada nebi otkrio pravu snagu Saita koji se poigrava sa ovim modelom. Zajko ga je pošteno isprevrtao i provozao. Veoma lep model.


ex pseudonijum: licider

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« Reply #5 on: May 11, 2014, 09:07:12 PM »
Svaka cast, pozdrav za ekipu.  :)aplauz
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« Reply #6 on: May 11, 2014, 10:38:53 PM »
Savo.. sta ce ti odobrenje  ;namig Posao ste odlicno odradili sto se da odmah primetiti…
Ali posto se radi o rejesru, mislim da cemo probati i neku drugu elisu sa vecim korakom, da malo dodamo brzinu, premda je i  motor jos uvek nov nije popio vise od 1,5-2 lit goriva…
i posto se radi o malom modelu, relativno.. sa malim tockovima, cim ode na travu .. ode na nos.. magli bi smo malo da mu secnemo gace na tockovima, i eventualno da stavimo vece tockove, ako uopste ima mesta..



RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« Reply #7 on: May 31, 2014, 06:00:04 PM »
F-22 Raptor PTS  Hangar9






Još jedan i Zajkovog hangara. Verovatno možemo očekivati "zver". Znaće se posle prvog letenja.
ex pseudonijum: licider

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« Reply #8 on: May 31, 2014, 06:16:17 PM »
Pita moj klinac jel ima ovakav ali plavi, svideo mu se oce da mu kupim :)
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« Reply #9 on: June 01, 2014, 12:38:34 AM »
 :)aplauz :)aplauz Hvala Cika Savo… ponovo lepo izgleda malo cudno u ovoj kobinaciji sivo, belo, crveno…. ali lepo… to leti za sve pare..ko ludo

i ja sam malo bio napokon vredan, iskoristio ove lose dane… tako da je malisa napokon spreman da proba nebo…
Spakovao kanale, doduse sad mi ostao jos jedan slobodan ali je neki sekvencioni ima 3-4 ulaza na Rx, to je Za retrakte i vrata, nikad to nisam koristio i jos jedan free… Smoke je usao u regularan kanal…
Jos kad bih znao da li moze da se ubaci u smoke neka barva, da ne bude beli vec ne znam u nekoj boji…
Ali cim vreme dozvoli da nema vetra, palimo masinu da malo trci po pisti, pa onda…
Servoe od AIL, ELEV, RUDD sam mu matchovao na drugu decimalu, nadam se da je to OK, bolje ne moze da ga j…











A i Sundownera F1 sam zavrsio stavio motor, spremio rezervoar, samo da stavim bateriju i Rx i on je gotov, a ceka nas i Mitchell da ga uvezemo…
Onog SR 10 sam rasturio, ocistio, malo zakrpio gde treba, ka nov !
Odjednom mnogo zavrsenih aviona na gomilu, nema mesta, moracu da napravim neku rasprodaju za ove manje, elektro i toga se nakupilo.. nikad vece/brojnije avijacije… mora pod hitno nesto da se olupa…hehe
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« Reply #10 on: June 01, 2014, 06:41:43 PM »











A i Sundownera F1 sam zavrsio stavio motor, spremio rezervoar, samo da stavim bateriju i Rx i on je gotov, a ceka nas i Mitchell da ga uvezemo…
Onog SR 10 sam rasturio, ocistio, malo zakrpio gde treba, ka nov !
Odjednom mnogo zavrsenih aviona na gomilu, nema mesta, moracu da napravim neku rasprodaju za ove manje, elektro i toga se nakupilo.. nikad vece/brojnije avijacije… mora pod hitno nesto da se olupa…hehe

 :)aplauz :)aplauz :)aplauz Cekamo vec davno taj prvi let  ,,,,samo napred  (yay)
Nije sramota učiti !!!

Online misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« Reply #11 on: June 01, 2014, 10:26:20 PM »
Ovaj klub uz Savinu pomoc prerasta u fabriku za izradu modela. :)aplauz

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« Reply #12 on: June 01, 2014, 10:37:30 PM »
Mocna sprava, nema sta. Cika Sava izgleda mora da umesa prste svugde :)   (res)
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« Reply #13 on: June 01, 2014, 11:54:05 PM »
Ovaj klub uz Savinu pomoc prerasta u fabriku za izradu modela. :)aplauz
mi prodajemo gotove modele ARF i volimo da ih letimo, a ponekad i lupamo (slucajno.. Upss) ali smo ponekad, citaj uvek malo lenji i mrzovoljni da ih sklapamo i sastavljamo, ali je zato tu cika Sava, koji to voli da radi i lepo i pedantno radi, pa smo spojili lepo i korisno, jos da je blize, bilo bi mnogo bolje… Ja sam u poslednje vreme zapoceo par aviona i nijedan takoreci nisam zavrsio, osim ovog malise Sukhoi/a, te kao nemam vremena, pa me mrzi, pa mi nesto fali.. a cika Sava to odradi za 3/7 dana zavisno od aviona, velicine.. jedan avion je nasem clanu okrpio, a covek ne moze da veruje, mislio da mu je zamenjen ceo trup, ako se ne varam 3 dana… Normalno tu treba pohvaliti i Baneta, njegovog sina, koji za sad radi pod Savinim imenom… Neki nam je dogovor da malo bacimo akcenat na iole ozbiljnije avione, glow, benzin.. nekako se stice utisak da nestaju sa foruma, avioni generalno, otkako Mirce ode, kao da ne postoje avioni… Ja sam se negde zasitio elktro stiropora, iako su mi mikro jos uvek jako interesantni… ali su ovi "prljavi" sa motorima ipak  ;namig
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Nista bez čika Save ! Phantom Kyosho + Saito 1.00
« Reply #14 on: July 15, 2014, 10:22:42 PM »
Napokon… ništa bez Duleta Samsung-a i njegove kontrole i pomoći… Dugo smo skakali po njemu dok nije Dule uočio da sam nekako uspeo da okrenem kablic na jednom od CDI, kontra … a onda je Brmmmm.








« Last Edit: July 15, 2014, 10:44:00 PM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior