Author Topic: Easy Trainer (6.5 ccm)  (Read 18689 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Easy Trainer (6.5 ccm)
« Reply #15 on: April 21, 2009, 07:26:06 PM »
Pozdrav Fenix,

evo da ti malo pomognem oko baterija. Ako ti je precnik elise 12" limitirajuci faktor onda moras da ides na 4S bateriju da bi imao zadovoljavajuce performanse. Ako bi hteo da ides na 3S sa tim motorom onda elisa mora da bude 14x7 u suprotnom nece daleko!!! Sa 4S npr. lepo jos leti SU 29 30E od Sebart-a (3D od 130cm) i Fliton Element (F3A od 126cm) ako sutra budes hteo nesto naprednije od tog trenera a baterije ti naravno ostanu. Kombinovanje 2x4S nije bas cesta pojava jer bi morao bi da nadjes model kome 8S nije pretesko, znaci ne ispod 160cm raspona.

Ako bi isao na 3S sa kapacitetom oko 3500mAh mogao bi posle toga da ih kombinujes u 6S sa cime vec sve od 150-170cm raspona leti lepo. Motor koji bi odlicno isao na tvog trenera sa 3S i 12x6 je http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7392&Product_Name=TGY_AerodriveXp_SK_Series_35-48_1100Kv_/_770W.

Na tvom mestu ja bih promenio motor   (trebao si da pitas pre kupovine :sljus ) uzeo 3S i ustedeo na baterijama a posle ih lako kombinovao u 6S kada se za tim stvori potreba. Za koju god kombinaciju se opredelis baterije uvek kupuj po 2 jer se onda podjednako trose i lako naknadno vezuju redno.

Znaci:
za 3S: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7295 ili http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6420
za 4S: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7296&Product_Name=Rhino_3700mAh_4S_14.8v_20C_Lipoly_Pack ili http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6418

Znam da ti nisam olaksao ali sam ti makar pomogao da model uspesno prezivi prvi let  ;)!

poz
« Last Edit: April 21, 2009, 09:26:30 PM by magic »
Veljko

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Easy Trainer (6.5 ccm)
« Reply #16 on: April 21, 2009, 08:38:53 PM »
Veljko naravno da si mi dosta olaksao i da je sve ovo sto si napisao i te kako korisno.Nisam ni sumnjao da ces se bas ti detaljno opisati koji motor najbolje ide uz koju bateriju i elisu  :)aplauz naravno svi smo navikli na ovaj tvoj stil jos jednom hvala.Sto se tice ovoga motora koji sam ugradio njega sam vec imao tako da ga za sada nemam gdje ugraditi nego u ovaj trener a ubuduce ako bude potrebe veoma cu rado ugraditi ovaj motor koji si ti predlozio ali mislim da ce sa ovom kombinacijom koju si ti izabrao da leti odlicno i zadovolji potrebe..Kazem drago mi je da si iznio svoje misljenje i vec je sada dilema manja.Kao prvo sto se tice elise ona iz objektivnih razloga ostaje 12 tako da je i odgovor za baterije tu tj.bice 4s.Za sada zelim da osposobim za letenje ovaj model tako da o nekim buducim kombinacijama sa 8s u skorije vrijeme ne razmisljam.Ako takvih modela bude a bice naravno kao sto sam i rekao to ce biti samo motori 4T.Veljko hvala jos jednom na dobitnoj kombinaciji tako da je sto se tice kalkulacija sada sve o.k.  (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Easy Trainer (6.5 ccm)
« Reply #17 on: April 21, 2009, 09:24:42 PM »
Drago mi je da sam pomogao, bilo bi stvarno greota da one nebrojene sate provedene u motocalcu i na netu cuvam samo za sebe!

Samo da znas da se i drustvo ovde iz Beograda koje leti na metanol dosta razmislja oko struje. Naime, iz njihove price, kod 4T Saito je zakon a sa ostalim brendovima zna isto da bude zjb. Ja metanol definitivno preskacem i odo pravo na benzin! A da znas da bi taj tvoj motor na Elementu od Flitona (imas o njemu i na forumu) sa 4S i 12x8 elisom bio bomba i fenomenalan F3A model koje moze i da hoveruje! Meni upravo jedan takav ceka u kutiji da bude sklopljen  (:sok:)! Jednom kada probas struju videces razne prednosti!

poz
« Last Edit: April 21, 2009, 09:44:14 PM by magic »
Veljko

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Easy Trainer (6.5 ccm)
« Reply #18 on: April 22, 2009, 03:27:21 PM »
cao fenix super ti ovo odradii!  mmmm cuj ako se odlucis za 3 celije varijantu imam novu 3 celije 8000mAh teska oko 430 g.ja uzeo za easy gider koji sam nabudzijo sa 600 wati brushlessom!pa mi trebalo nesto bas jako pri kupovini nisam obratio paznju na velicinu baterije!za ceo 1 cm je sira tako da nema sanse da je ubacim unutar!samo sam je 1 napunio kad sam joj zalemio multiplexov prikljucak zamisli kako sam se razocarao sve kompletiram zakacim prikljucak stavim da se puni treba da idem da letim i probam da je ubacim  :sljus kad hoces nema sanse da upasujem unutar onda sam se odlucio na 4000 i ona jedva da pasala morao sam sa skalpelom da rezem! no da se vratimo bateriji ako hoces ja sam je platio pre 2 meseca 119 € mozes proveriti gde hoces mislim da neces naci jeftinije! dobijas za 120 € ja preuzimam troskove postarine oko 13 € mislim da je dobar dil meni svakako stoji vec duze vreme nemam je nigde a mislim da u tvom trenazeru ima dovoljno mesta!ako se odlucis nemoras meni ni slati pare da neplacas banci procente imam familiju na koniku pa bi mogao njima dati! tako pa trebalo netrebalo vidimo se u svakom sucaju na aerodromu u julu (<--)!

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Easy Trainer (6.5 ccm)
« Reply #19 on: August 02, 2009, 02:24:58 PM »
 Nakon pauze od tacno godinu dana 30.07. ovaj model se napokon vinuo u nebesko plavetnilo  :)aplauz Nedavno sam dobio tockice  :_D 10cm precnika bez kojih nema polijetanja.Na ovaj motor sada mogu da postavim i elisu 12 mada ostaje 1.5 cm do majcice zemlje tako da se ova elisa moze koristiti ako se polijece sa asfaltiranih pista.Ako se leti sa neravnih terena onda ide elisa 11x6 koju sam i ja koristio prilikom prvog leta.
 Zahvaljujem se Magicu koji je u svom moto kalku sve lijepo izracunao za ovaj motor i predlozio koji je set up najbolji.Iako je Magic predlagao drugi motor i elisu 12x6 sa 3S baterijama,ja sam na ovaj vec ugradjeni motor  http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idproduct=4909 stavio elisu 11x6 i bateriju 4S http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idproduct=8852 i speed control http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idproduct=2166.
Mjerenja su pokazala sljedece:    451W ; 30A ; 15V  sto je sasvim dovoljno za ovaj model.Posto nisam imao elisu 12 u sledecim letovima cu ga probati i sa ovom elisom mada kazem nema potrebe,jer prvi let je pokazao da je i ovo dovoljlno.Motor je u vazduhu radio 6 min. mad je struje bilo u bateriji jos sletio  sam ga prije jer je ovo ipak test let.
 Sa ovom prepravkom definitivno sam se oprostio od metilaca i vec sam motor poklonio  :)aplauz.Struja je zakon  :mhm i ko  ima ovakav model vrijedi ga prepraviti jer sa 2 - 3 baterije na terenu ima da se naletite.
Malo mi je bilo neobicno za prvi put da mogu ugasiti motor jer to je sa metilcem bilo nemoguce pa je i to nezaboravan osjecaj kad leti bez motora.Jos da se zahvalim Sasi na iznajmljenoj elektronici jer nisam imao jos sve kompletirano da bih mogao probati ovaj model.Za sada evo par slika a video ce da bude uskoro kada bude i Sasa na letenju.Pozdrav.

(<--)

 

                                             
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: Easy Trainer (6.5 ccm)
« Reply #20 on: August 02, 2009, 08:28:03 PM »
Au, brate, ovo meni izgleda kao "Monster truck" . . .
 ")
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Easy Trainer (6.5 ccm)
« Reply #21 on: August 02, 2009, 10:06:36 PM »
Fenix,

nisi pogresio sto si otisao na 4S. Sa ovim cenama baterija greota je nemati vise snage u rezervi. Drago mi je da model uspesno leti i da si se opredelio na struju. Baterije koje si uzeo su OK, i ja imam 2650 Lightmax 30C i rade jako dobro.

Poz
Veljko

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Easy Trainer (6.5 ccm)
« Reply #22 on: August 03, 2009, 12:19:36 PM »
Veljko ,moram ti priznati da mi nisi samo pomogao sa ovim proracunima za ovaj model,nego si me naveo za razmisljanje o nabavci fenomenalnog modela Eementa 30 kojeg i ti ovih dana uspjesno letis.Posto do sada nisam imao adekvatan model za akrobacije razmisljao sam o tome koji bi model mogao nabaviti u skorijoj buducnosti.Kad cu vec imati 4S baterije za ovoga trenera te iste mogu koristiti i za Element.Kao sto si rekao model nije ni jeftin ali je izmisljen da se uce akrobacije.Eto meni troska uskoro... (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Easy Trainer (6.5 ccm)
« Reply #23 on: August 16, 2009, 01:25:06 PM »
Evo ga i video.Sa ovom baterijom 15 min.letenja, sasvim solidno  (pijemo)

                 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline Xardaz_abc

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 110
Re: Easy Trainer (6.5 ccm)
« Reply #24 on: April 12, 2010, 10:19:40 PM »
svaka cast fenix ... koliko se razlikuje ovaj model od Trainner PH002 Classic-a pozz mozda ga kupim pa razmatram btw easy trainer je ubica xD
http://www.phoenixmodel.com.vn/index.php?cmd=products&id=14
My dream is to fly over the rainbow so high !

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Easy Trainer (6.5 ccm)
« Reply #25 on: April 13, 2010, 09:54:36 AM »
Ovaj model koji mislis da nabavis je indetican kao sto je moj model.Za pocetnike je idealan,stabilan,mala brzina pri slijetanju a u vazduhu mozes da ga teras.E sad da li glow varijanta ili elektro kako za koga.Nisam siguran koja je cijena ovog modela dobbro se raspitaj jer ako zelis u elektro varijanti mozes ga kupiti sa i bez motora pa ugradi ono sto ti odgovara.Pozdrav.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline Hajduk Veljko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 42
Re: Easy Trainer (6.5 ccm)
« Reply #26 on: December 11, 2010, 08:48:52 PM »
Да ли обраћаш пажњу на температуру мотора? Колко ја видим из ових слика, мотор је потпуно обложен и нема отвора за проток ваздуха.