Author Topic: e sky belt cp v2  (Read 4696 times)

Offline bobanmunja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
e sky belt cp v2
« on: February 25, 2014, 10:54:18 PM »
Nedavno sam kupio belt cp v2 i cim sam izasao napolje odmah sam ga slupao, kupio simulator, vezbao, vezbao, popravio ga i slupao sam ga malo posle odmah :). Mislim da za mene nisu 6 kanalni helikopteri. Ako neko moze da mi kaze, ako je to uopste moguce, da li je moguce da taj helikopter ima neku granicu dokle ce da ide napred, nazad, bocno levo, bocno desno, kao npr 4ch heli. Ili to sve zavisi od sesto kanalnog prijemnika, nadam se da cete uspeti da me razumete, pocetnik sam u svemu ovome

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: e sky belt cp v2
« Reply #1 on: February 26, 2014, 11:09:08 AM »
Kretanje napred nazad levo desno nema "granicu", tj., helikopter se nece sam ispraviti sve dok ne odreagujes sa kontra komandom.
Ima mnogo lepih klipova koji ti objasnjavaju prve korake; kako da se odlepis od zemlje, kretanje napred nazad u stranu... i to je u sustini to sto ces sa beltom da naucis. Samo polako i bez straha, i najvaznije ti je podesenost helija. Belt je ostareo model i na youtube imas dosta klipova kako ga ispravno setovati.
Ovo ti je jedan od klipova koji ti mogu pomoci


Offline bobanmunja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: e sky belt cp v2
« Reply #2 on: February 26, 2014, 07:36:50 PM »
Hvala Perice, odgledao sam i prvi i drugi deo i mislim da znam gde sam pogresio. ja sam hteo hovering, ali nisam podesio na predajniku pozitivan ugao, tj da kad gurnem levu palicu na gore da positive pitch bude manji, tako da sam ja dodavao gas i onda se mngo vinuo u visinu i frka panika. Kazi mi samo koliko se isplati da zamenim celu plasticnu glavu sa metalnom, video sam na deal extreme sajtu da se prodaje za oko 50 $.

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: e sky belt cp v2
« Reply #3 on: February 26, 2014, 07:45:34 PM »
Ne isplati ti se nikako, jer osim metalne glave ima tu jos sta da se menja. Ostavi ga takav kakav je; nauci komande, hover (dok ti se ne smuci pa onda opet hover :) )malo napred nazad i to ti je otprilike to sto mozes sa tim beltom (nemoj misliti da je lako). A kad sve to prodjes i vidis da li ti se svidja onda ponovo postavis pitanje "STA DALJE" (pijemo)

Offline bobanmunja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: e sky belt cp v2
« Reply #4 on: February 26, 2014, 08:06:44 PM »
Ma cim sam upalio simulator video sam da je nenormalno tesko, ali vezbao sam i nekako savladao neke osnove lebdenja ali uzivo je drugacije, i ono sto me nervira kod ovog helikoptera je to sto je mnoogo nestabilan, ide gde mu je volja, ne znam kad bih promenio ziroskop i stavio onaj align 3gx, koliko bih dobio na stabilnosti ili je i to neisplativo

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: e sky belt cp v2
« Reply #5 on: February 26, 2014, 08:28:05 PM »
3gx je flybarless stabilizacija, a belt cp ima flybar glavu. Nece da moze. Kasnije , mnogo kasnije, postavi pitanje o 3gx
Svaki helikopter kada tek ucis da hoverujes nestabilan i cini ti se da ide kako on hoce, prava borba, i to ce biti tako dok se prsti ne naviknu na komande. Pri tom ako je stanica esky ona koju si dobio uz heli bice ti malo teze (nema expo) ali ne i nemoguce. Mozda me neko i ispravi ali je jako bitno kao pocetniku i kako drzis palice, jer nije isto ako ih drzis samo palcevima ili sa dva prsta. Meni je bilo lakse sa dva prsta i tako sam i nastavio. Probaj na simulatoru i videces da si sa dva prsta na palici mnogo precizniji.

  Belt je u klasi 450 helija koji je skroz ok za ucenje (mada ima ljudi ovde kod nas koji ga kidaju da neverujes); jeste ziroskop koji stavljaju i nije neki ali za pocetak je zadovoljavajuci , uvek ce malo da curi u stranu, ali to mozda i nema veze sa ziroskopom koliko sa autoritetom repa belt cp odnosno esky helija; ali da te ne davim sad.
« Last Edit: February 26, 2014, 08:29:58 PM by pericamitic »