Author Topic: SYMA helikopteri  (Read 29891 times)

Offline gondzo1234

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
SYMA helikopteri
« on: February 23, 2014, 07:05:59 PM »
Isao sam na stranicu na internetu extreme toys-a i tamo sam vidio neke helikoptere ugl. su to holikopteri syma pa sam naletio na neke povoljne i po izgledu kvalitetne, karakteristike su ugl iste samo sto je na nekim dodavani rezervni dijelovi kao Rezervna repna elisa - 1kom, maska, elisa 2A + 2B i slicno pa evo karakteristika jednog od helikoptera i njegove cijene,  treba mi savijet dali je isplativo kupovati nesto tako za te pare ili da skupljam jos pa da kupim modele:
Domet: do 10 metara.
Žiroskop: da, napredni žiroskop druge generacije.
Materijal: ABS plastika
Boja: maslinasto zelena.
Radna frekvencija: 2 različita IC moda, podesive na daljinskom.
Broj kanala: 3
Dimenzije modela: dužina 220mm x visina 85mm x širina 50mm
Baterija za model: nalazi se u modelu Li- po 3.7V 150mAh.
Punjač za baterije: baterije se pune direktnim povezivanjem igračke na daljinski upravljač ili preko USB kabla.
Punjenje baterije: dok se ne ugasi crveni indikator na daljinskom upravljaču.
Baterije za daljinski: 6 kom. x 1.5V AA - ne isporučuju se uz model

meni se čini dobro a i izgled nije los...

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: SYMA helikopteri
« Reply #1 on: February 23, 2014, 10:07:56 PM »
Bolje idi negde sa drustvom na pivo.. to je decija igracka… Sa IC daljincem ces slabo da letis ali ces da promenis sve programe na TV ili oN/Off klima, a ako izadjes napolje a sunce je, ponesi kremu za suncanje, i lezi .. jer po suncu ne radi….
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: SYMA helikopteri
« Reply #2 on: February 24, 2014, 12:38:59 PM »
Zdravo druze,

Sve si napisao osim tacnog modela helikoptera koji te zanima :). Zajko ti je lepo napisao oko IC kontrole. Posto izgledas totalni pocetnik, ako ne planiras da se vozis napolju onda mozes da kupis i tako nesto. Vrlo je jeftin, mozes da probas da vidis dali te zanima ili ne a da ne ulozis puno para, imas rezervne delove... Ali vrlo brzo ces ga prevazici, a napolje ne mozes da ga vozis. Ako ipak hoces da ne potrosis puno para a da imas nesto malo vise upotrebljivo, kupi u istoj radnji nesto ovako

http://www.extreme-rc-toys.com/oc/index.php?route=product/product&path=62_79&product_id=725

Takodje je jeftino, lako za savladavanje prvih koraka, a moze i da se vozi napolju jer je RC komanda. Kada izgustiras sve ti i vidis dali te zanima, a imas i podrsku rezervnih delova, onda ces pitati ovde za neki eventualno ozbiljniji helikopter, citaj i skuplji. Po forumu dosta ljudi za igracku preporucuje model FP100, lako ces naci gde to mozes da kupis. Svi znamo sta je bolje, ali svako zna za sebe i svoj budzet.

Sve najbolje.

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: SYMA helikopteri
« Reply #3 on: February 24, 2014, 01:09:42 PM »
Ako si u beogradu, poklonicu ti ja moj s107..... Malo je baterija losa ali leti dovoljno da mozes da vidis koliko je djubre.... Nisam nikakav strucnjak za helije ali ovo je stvarno totalna igracka... v911 http://dx.com/p/wltoys-v911-4ch-4-channel-2-4ghz-mini-gyro-single-radio-propeller-rc-helicopter-model-1-123220#.Uws2SoXqjUY je za njega space shuttle....

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: SYMA helikopteri
« Reply #4 on: February 24, 2014, 01:29:42 PM »
Ako si u beogradu, poklonicu ti ja moj s107..... Malo je baterija losa ali leti dovoljno da mozes da vidis koliko je djubre.... Nisam nikakav strucnjak za helije ali ovo je stvarno totalna igracka... v911 http://dx.com/p/wltoys-v911-4ch-4-channel-2-4ghz-mini-gyro-single-radio-propeller-rc-helicopter-model-1-123220#.Uws2SoXqjUY je za njega space shuttle....

Eto ko sto rekoh, ljudi ga preporucuju :). Taj v911 o kome Dusan prica je isto sto i FP100 za koji sam ti rekao. A posto ga ima i kod nas, evo ti i linka

http://www.rcsrbija.rs/helikopteri/helikopteri-1/elektro-mikrohelikopteri/fp100-24-ghz-4ch-micro-helicopter-rtf

Imas tu i preporuke da pogledas. Pa sam odluci. ;)

Offline dusan.milenkovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 449
  • Dzaba ste krecili...
    • Monster Photography
Re: SYMA helikopteri
« Reply #5 on: February 24, 2014, 01:50:01 PM »
V911 sam imao pa znam kakav je, al koliko sam ja skontao FP100 je to isto samo od drugog proizvodjaca, jos ga neces cekati metar i po dana da stigne iz kine....
Svakako sam uzeo po savetu ljudi odavde koji znaju sta je RC heli, skontao da to nije za mene pa produzio dalje :)
Sa symom to neces mosi da vidis.....
Elem...dodji, uzmi, probaj, pa onda uzmi pravu stvar :)

Offline gondzo1234

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: SYMA helikopteri
« Reply #6 on: February 24, 2014, 06:47:55 PM »
Hvala vam svima, ali posto moj stari nece da cuje za to a jos uvijek nemam svoja primanja malo je tesko dati jedno 100eura za helikopter a jos teze skupiti, pa sam jos malo istrazivao i nabasao na nesto slicno ali kako je navedeno moze i na polju pa mislim da je razlika u cijeni mala za razliku od krakteristika evo link pa pocijenite dali valja ili ne ima ih 2, nemam bas puno para pa...
Model je skytech, ne razumijem se u te stvari posto sam POCETNIK kako zvuci nadam se da ce i biti dovoljno dobar: http://www.medisana.rs/helikopteri/skytech-m3-helikopter
                                http://www.medisana.rs/helikopteri/skytech-m7-helikopter
Hvala na svemu nadam se da sam nabasao na nesto kvalitetnije za razliku od ovih od prije  mmmm

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: SYMA helikopteri
« Reply #7 on: February 24, 2014, 07:10:20 PM »
Pa za te pare mozes da narucis v911 samo malo moras da ga cekas  :)aplauz

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: SYMA helikopteri
« Reply #8 on: February 24, 2014, 07:25:34 PM »
Ne bacaj pare ja imam jedan skuplja prasinu nece ni klinac od 10 god da ga leti totalno je glup poslusaj savet starijih iskusnijh ja nisam slusao i bacio pare w 911 nezamenljiv sto se ucenja tice nesalomljiv ....

Offline gondzo1234

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: SYMA helikopteri
« Reply #9 on: February 24, 2014, 07:30:07 PM »


Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: SYMA helikopteri
« Reply #11 on: February 24, 2014, 08:39:48 PM »
Ne to je ovaj http://www.ebay.com/itm/WLtoys-V911-Upgraded-4CH-2-4G-Single-Propeller-Radio-RC-Helicopter-GYRO-Red-RTF-/291057795921?pt=Radio_Control_Vehicles&hash=item43c4658351

Prijatelju otvori oci u ukljuci mozak, to sto si poslao link na kutiji pise H227 a ne v911. Cak smo ti i link dali gore gde ima da se kupi, pise cena, u srbiji je, imas i ocene korisnika, rezervne delove, ne kosta 100e vec duplo manje....

Vidim da ne znas ni sta je RC a sta IC... ako te zanima ovaj hobi, pre otvaranja novcanika ide sledeci postupak: otvoris forum-e pa sedis-citas-pitas-stedis. Zatim: sedis-citas-pitas-stedis pa opet sedis-citas-pitas-stedis, i na kraju krenes polako. Pogresices sigurno, ali manje nego sada...

Helikopter se LOMI, sreca pa ovi mali ne tako cesto... ali se lomi, motori crkavaju sigurno. Ako kupis nesto za 30e kao recimo ovo

http://igrackenadaljinski.com/rc-helikopteri/i-love-you-rc-helikopter/

Mozda ces i biti zadovoljan nekoliko dana, ali sta kad ga slomis? Nema rezervnih delova. Bacene pare. Kupi ono sto ti iskusniji preporucuju, posto ti nemas pojma. A niko ti nece preporuciti nesto za sta nema delova.

Ja se iskljucujem iz diskusije, mislim da je ovde dovoljno receno da ti se pomogne.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: SYMA helikopteri
« Reply #12 on: February 24, 2014, 09:35:51 PM »
Hvala vam svima, ali posto moj stari nece da cuje za to a jos uvijek nemam svoja primanja malo je tesko dati jedno 100eura za helikopter a jos teze skupiti, pa sam jos malo istrazivao i nabasao na nesto slicno ali kako je navedeno moze i na polju pa mislim da je razlika u cijeni mala za razliku od krakteristika evo link pa pocijenite dali valja ili ne ima ih 2, nemam bas puno para pa...
Model je skytech, ne razumijem se u te stvari posto sam POCETNIK kako zvuci nadam se da ce i biti dovoljno dobar: http://www.medisana.rs/helikopteri/skytech-m3-helikopter
                                http://www.medisana.rs/helikopteri/skytech-m7-helikopter
Hvala na svemu nadam se da sam nabasao na nesto kvalitetnije za razliku od ovih od prije  mmmm

SUPIŠŠŠŠ je ovaj heli…

Menjam BLADE 300X sa Spektrum DX18 (malo korisćen, padao 2 x, zamenjeni delovi), stanica sa QQ ALU koferom, korišćena malo do umereno, za gore navedeni heli sa sledecim karakteristikama:
Karakteristike
Spreman za let bez sastavljanja
Ugrađen visokokvalitetni ŽIROSKOP
Napravljen od metala i kvalitetne ABS plastike
Oba rotora koriste KUGLIČNE LEŽAJEVE!
Dupli motor na glavnom rotoru
Glavni koaksijalni rotor omogućava jednostavno letenje
3 različita kanala - A, B i C - let do 3 helikoptera odjednom
Punjenje baterije helikoptera preko daljinskog upravljača i USB-a
Daljinski upravljač ima kontrole trima, gasa, te upravljanje levo, desno, gore i dole
Helikopter ima i LED diode koja omogućavaju letenje u mraku
Podoban za letenje u otvorenim i zatvorenim prostorima
oficijelni sajt: www.helikopteri.rs

PS. Ako je moguce zamena 1:1 ili da malo doplatim  mmmm
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline gondzo1234

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: SYMA helikopteri
« Reply #13 on: February 25, 2014, 08:08:57 PM »
Mozda bi se ja i mjenjao, ali jos uvijek nisam nista kupio, tek skupljam pare da dok skupim valjda cu nesto nauciti i i onda cu sigurno uzeti neki kvalitetan heli pa se onda necu mijenjati, a sto se tice preporuka hvala vam puno svima, za sad je ovo samo iz zabave a mozda preraste i u hobi i nadam se da cu se do tad zaposliti, hvala jos jednom, pozz.

Offline gondzo1234

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: SYMA helikopteri
« Reply #14 on: February 25, 2014, 08:41:25 PM »
I samo jos par pitanja, izvinite ako smaram ali pocetnik sam nemam pojma o ovome cak ni osnove ne znam. Hteo sam da pitam koja je razlika izmedju RC i IC i sta se desi kada heli izleti iz dometa, msm hoceli on nastaviti ici dalje gdje je vec isao ili ce automatski stati i jos samo da pitam ove igracke na Extreme Toysu su RC ili IC? Izvinite ako smaram ali ne znam nista o njima pa....