Author Topic: Pitanje pocetnika  (Read 27827 times)

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Pitanje pocetnika
« on: January 08, 2014, 08:51:32 AM »
Kupio sam heli klincu i naravno za sebe medjutim heli napolju bez daska vetra nema snagu zadnjeg rotora da leti ni napred ni nazad povecao sam zadnji propeler tako sto sam od rezervnog odsekao po parce i nalepio na postojeci nista bitno se nije promenilo pa ako neko ima iskustva sa ovih helikopterom da moze nesto da se izmeni inace kupljen je ovde http://www.extreme-rc-toys.com/oc/index.php?route=product/product&path=62_79&product_id=93 Model S301G....Pozzzzz

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1250
Re: Pitanje pocetnika
« Reply #1 on: January 08, 2014, 11:17:42 AM »
Nisi trebao da dodajes nista na elise. Za pocetak proveri da li se sl. oko osovine zadnjeg rotora nisu zamotele niti prasine, jer u tom sl. slabije vrti.
(ovo se desi kada ti upadne u sobi iza namestaja pa usput pokupi prasinu). Moguce je da je slab motor, to su ipak jeftine kineske igracke.
 

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Pitanje pocetnika
« Reply #2 on: January 08, 2014, 12:34:42 PM »
Imao sam nekoliko takvih malih koaksijalaca. Kao sto rece drjack proveri osovinu repnog motora. Moja zena ima jaku dugu crnu kosu. Mnogo se linja i kose ima svuda po kuci. Uvek kada sam imao bilo kakav problem sa motorima, bilo je "dlaka oko neke osovine". Sa prasinom nisam imao problema, ali dlake su mnogo zeznute jer su dugacke pa se umotaju. Ako nije to mozda je jednostavno oslabio motor, coreless motori znaju da budu nepouzdani i kratkog veka.

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Pitanje pocetnika
« Reply #3 on: January 08, 2014, 05:12:19 PM »
Nisu dlake ili nwsto slicno heli je nov i za kucu i nije  bas, velik je i treba mu veci prostor, sto se tice stabilnosti sve je ok danas sam stavio jedan mali teg na vrh nosa malo je bolje ali nije to to neznam kako da pojacam potisak zadnjeg rotora neki jaci motoric ili sta god inace ovo je drugi na koji sam izgleda bacio pare ,ali svaka se skola placa.

Offline Decky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 206
Re: Pitanje pocetnika
« Reply #4 on: January 08, 2014, 07:12:29 PM »
Treća sreća  :big smile

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Pitanje pocetnika
« Reply #5 on: January 08, 2014, 07:24:30 PM »
ja sam promenio 4-5, od kineskih preko Align do Blade. Nijedan nije bio tako zabavan kao kineski koaksijalac. Jedina mana bila je nedostatak delova i IC a ne RC. Mikro helikopteri su zeznuta stvar za pravljenje, posebno ako nisu koaksijalni. Posto kazes da je tvoj za napolje onda predpostavljam da je RC i malo veci. To ostavlja prostora da se igras raznim motorima na repu...

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Pitanje pocetnika
« Reply #6 on: January 08, 2014, 07:52:26 PM »
HEHE Treca bas tako DEKI ......

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Pitanje pocetnika
« Reply #7 on: January 09, 2014, 04:26:17 PM »
Evo jedan mali video pa ako ova igracka moze bolje voleo bih da znam mada za ove pare i ovo je dovoljno dva tega u masku napred i sam ide http://www.youtube.com/watch?v=eAK9FMqnsTA&feature=youtu.be

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pitanje pocetnika
« Reply #8 on: January 09, 2014, 05:28:43 PM »
Super leti… kako kazes i sam.. za te pare… odlicno ! :)aplauz  ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Pitanje pocetnika
« Reply #9 on: January 09, 2014, 11:49:03 PM »
dobro leti sobzirom koliko kanala ima,jedina je mana sto kad naucis na njega posle kad uzmes sa 4 i vise kanala ne naucis da koristis levu ruku za upravljanje repom i nemas osecaj za sletanje jer ozbiljniji heli ne mozes tako naglo da prizemljis kao ovaj! ") ")
ex pseudonijum: sova

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Pitanje pocetnika
« Reply #10 on: January 10, 2014, 04:28:14 PM »
Imam jos jedno pitanje posto sam procitao skoro svaki post na forumu ,naisao sam na modifikaciju mikro helija kracenjem osovine glavnog rotora i pomeranjem CG mada bas i nisam razumeo uopste gde se on na heliju nalazi  da li bih dobio na pokretljivosti samog helija i koja je uopste razlika izmedju koks helija i mikro ..i izvinite ako vas previse gnjavim .....

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pitanje pocetnika
« Reply #11 on: January 10, 2014, 07:04:03 PM »
Koaksialni heli, samo izgleda kao helikopter, kao i mikro… ali rade na potpuno drugim principima….
Koaksijalnom te elise pomazu da se sporo krece bude stabilan i spor…. i nikakav... u odnosu na to kako leti mikro ili flybar ili flybarless  oo))

Mikro heli tesko da moze da se izvede da bude flaybarless, jer je mikro… tezine oko 45 gr (Blade mCP X2), ali zato ima u sebi elektronsku 3-axe stabilizaciju AS3X, Collective Pitch Single Rotor i on je FlaybarLess… leti kako ne mozes ni da zamislis, leti 3D i ovi mangupi koji lete 3D, vezbaju sa njim.. recimo Dr.Zuba
Nekako mu je lakse kad padne u nekoj 3D figuri mikro, jos ako padne na travu, steta NULA… nego da padne neki size 500-600-700, gde nema stete manje od bar 100 jevreja

Nedavno se pojavio i Nano Blade CP X (Electric Collective Pitch Flybarless Helicopter), koji je tezak only 29 Gr, takodje 5 kanala..takodje Flaybarless, sa takodje AS3X i nije ga uopste tako lako razbiti… letne karakteristike slicne kao i kod velike brace.. jedino ga je tesko videti kad ode malo dalje…


i tako dalje i tako dalje.. sve manje i manje.. a sve bolje karakteristike…. i sve manje para za nabavku… pa i popravke…
 
Kad naucis da letis ove male, dobroooo… dodju ti kao pesma i uzivancija velika braca size 300/450/500/600/700 …  ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Pitanje pocetnika
« Reply #12 on: January 10, 2014, 07:43:46 PM »
Hvala Zajko na lepom objasnjenju to znaci u prevodu da se drzim jos uvek ovog sto imam dok ne savladam njega mada njega nije tesko ni upravljati jer se krece ko usporeni film pa tek nakon dugo vezbi nesto ozbiljnije i vece...
« Last Edit: January 10, 2014, 07:47:03 PM by radisa.radic »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pitanje pocetnika
« Reply #13 on: January 10, 2014, 08:02:51 PM »
Yes… nemaš tu šta da savladaš, vidi se na tvom snimku.. savladao si… sad se igraj… kad krenes sa CP, ponovo u klupu i u I razred !!! ;namig
ali posto je XXI vek.. prvo udaras "predskolsku nastavu" USB simulator !  (:beer:)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Pitanje pocetnika
« Reply #14 on: January 11, 2014, 08:33:08 PM »
Evo da ne otvaram novu temu kupio bih ovaj heli ovde na forumu Cypher 3 D klase 450 ali imam ovu sestokanalnu stanicu na 72 MhZ MODEL JR SPORT SX600 ,pa me interesuje da li bih to odgovaralo za ovaj model .