Author Topic: Gde ste kupili poslednje baterije? Domace/strane prodavnice? Tesko nabaviti?  (Read 61412 times)

Offline Ilijak

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 53
Ma ne muci se Zeljko znas da preko Madjarske mozemo sve da porucimo sa Evropskog magacina.Samo kazi sta i kad i sredicemo.Pozdrav!

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
@Ilijak
znam, puno tnx!  ()-() "Lako je nama sa nama..."  ()-()

Pitanje sam ponovio zbog ostalih clanova.
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline Ilijak

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 53
Ok,red je da saznamo ko i ovde povoljno prodaje baterije.

Offline miticmiroslav

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
    • www.mmdstudio.net
Ne znam da li je dozvoljeno da u postu stavim adresu sajta. mogu informaciju da dostavim na PM.

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Ma stavi bre, naravno da mozes, nije to reklamiranje tvoje firme nego pomoc drugima. Zato i sluzi ovaj forum, da ljudi razmenjuju iskustva.

Ja sam narucio sada bateriju iz HK EU skladista uz neko avionce i nisam imao nikakvih problema. Prosla uplata, pakuje se, ocekujem svakog trenutka da bude poslato. Mozda je problem za velike mase i velike baterije, ali kada se kupuje vise manjih isplati se bez problema.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Gde ste kupili poslednje baterije? Domace/strane prodavnice? Tesko nabaviti?
« Reply #50 on: September 18, 2015, 04:17:31 PM »
Pozdrav svima. Vec neko vrijeme se ne bavim hobijem, a baterije koje sam imao sam upropastio koristeci ih na elektricnim busilicama i slajfericama.
Mi u CG ne mozemo da narucujemo iz HK EU skladista, pa me interesuje sta je trenutno najpovoljnije za kupovinu?
Ako je neko narucivao sa Alliexpressa, kakva su iskustva sa tim baterijama?
Da napomenem da nisam zainteresovan za bolje i skuplje baterije, samo neka prosjecna varijanta.

Hvala!

Offline nbatocanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 108
Re: Gde ste kupili poslednje baterije? Domace/strane prodavnice? Tesko nabaviti?
« Reply #51 on: September 18, 2015, 05:07:04 PM »
Ma stavi bre, naravno da mozes, nije to reklamiranje tvoje firme nego pomoc drugima. Zato i sluzi ovaj forum, da ljudi razmenjuju iskustva.

Ja sam narucio sada bateriju iz HK EU skladista uz neko avionce i nisam imao nikakvih problema. Prosla uplata, pakuje se, ocekujem svakog trenutka da bude poslato. Mozda je problem za velike mase i velike baterije, ali kada se kupuje vise manjih isplati se bez problema.

Samo da ponovim moje nedavno iskustvo: naručio sam nekoliko manjih baterija iz EU HK - poslali, ali vratila naša carina (pretpostavljam). Zatim naručio iz CN HK, sa sve ogromnom poštarinom, posle par dana stiglo obaveštenje da su baterije vraćene iz Francuske. U oba slučaja su mi vratili pare. Na kraju sam naručio preko Adama i konačno dobio baterije.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Gde ste kupili poslednje baterije? Domace/strane prodavnice? Tesko nabaviti?
« Reply #52 on: September 21, 2015, 10:42:06 AM »
A, OK hvala svima na pomoci :)

Pozdrav.

Offline Sloba

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Gde ste kupili poslednje baterije? Domace/strane prodavnice? Tesko nabaviti?
« Reply #53 on: September 21, 2015, 08:41:19 PM »
Ja već par godina eksperimentišem sa baterijama. Prve sam kupovao od Zajka i uglavnom su bile dobre i cenovno korektne, naravno i lako nabavljive. Međutim, po neki tip baterija nekad nije na stanju, pa sam ih tada nabavljao iz HK preko Adama. U poslednjih godinu dana stvari sa baterijama su se kod mene znatno promenile. Ja sam sa LiPO prešao na LiHV tip (High Voltage Lithium Polymer).

Koristim priliku da još jedanput skrenem pažnju modelarima na trenutno najbolje baterije LiHV "BOLT" (HK)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__1415__85__Batteries_Accessories-Turnigy_BOLT_LiHV_.html

- Na raspolaganju su baterije sa 2 do 6 ćelija (S), a struja pražnjenja je čak 65C što je neobično važno za 3D ili F3A, helikoptere pa i za jeftinije modele, što da ne?
- Napon po ćeliji je 4.35V za razliku od običnih baterija koje imaju 4.2V, što rezultuje većom snagom od LiPO;
- Manjih su dimenzija i vrlo malo ili čak ni malo teže od LiPO sa 25C;
- Cena im je minimalno viša od kvalitetnijih LiPO od 25 do 40C;

Ja imam 12 LiHV baterija, neke su punjene i po 30 puta. Ni jedna nije ni malo natekla. Sa njima (4S, 2.2A) moj 3D model (Extreme Flight, Extra 300, 1.2m) je u vazduhu 9 do 10 minuta, a sa LiPO 25C na istom modelu, sa istim stilom letenja 6 minuta. Pune se brže od LiPO zato što im je napon punjenja viši. Pune se sa standardnim punjačem, ali ako želite maksimalne performanse, tada se preporučuje ovaj odličan i jeftin punjač za LiHV: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__64345__Turnigy_Accucel_6_80W_10A_Balancer_Charger_LiHV_Capable.html

I još nešto. Pre par dana pao mi je model na nos sa visine od oko 30m i poprilično se razbio. Baterija potpuno deformisana, ali je prošlo bez požara ili električnog otkaza ćelija. Malo sam je ispeglao, izgled joj je malo narušen, ali leteće ona još. Ako je ovo bio mali test na požar onda je baterija položila test.
 
Prema tome, ne vidim zašto bi neko pored ovih odličnih LiHV baterija kupovao obične ili čak i najbolje, a često i poprilično skuplje LiPO. Ako neko ima pitanja ja sam mu na raspolaganju da prenesem iskustva, a i odgovore, ukoliko ih budem znao.

Zaključak: Obratite pažnju i proučite LiHV
Preporuka: Adam, HK i LiHV.

Molim čitaoce za izvinjenje što sam malo deranžirao temu o načinu nabavke, ali kažem, kada ljudi već traže način da kupe, pa neka onda kupe najbolje za iste pare.

A sad, jedna kafa.


Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Gde ste kupili poslednje baterije? Domace/strane prodavnice? Tesko nabaviti?
« Reply #54 on: September 21, 2015, 09:03:07 PM »
Slobo, hvala ti što si svoje iskustvo podelio sa nama.  ()-()

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Gde ste kupili poslednje baterije? Domace/strane prodavnice? Tesko nabaviti?
« Reply #55 on: September 21, 2015, 11:33:21 PM »
@Slobo
Hvala na informacijama!
Ovakvo je moje iskustvo sa baterijama.
Prvo sam imao dve Turnigy Nano-tech, 2200mAh, 25C- 50C, koje su mi se naduvale nakon par punjenja, davale su oko 10- 12 min leta (jedrilica i Zagi wing), nisu mi se dopale, brzo su oslabile i poprilicno naduvale.
Druge dve su Rhino 3S 2200 mAh 25C, uvek punjene sa 1C. U pocetku sam ih praznio do 3,2 V po celiji (pocetnicko neiskustvo), kasnije nisam isao ispod 3,5- 3,6V, ubrzo sam uzeo jos dve Rhino 3S 2200 mAh 25C. U prvih 100- tinjak punjenja davale su oko 13- 15 min leta (jedrilica i Zagi wing). Prve znake naduvavanja su pokazale prve dve baterije, one koje sam u prvih 10- tak praznjenja, malo vise "cedio", nakon godinu dana (odprilike). Nakon druge godine su se sve cetiri baterije naduvale i to u toku leta, po vrucini, ali po performansama, nisu znacajnije oslabile, i sad daju oko 10- tak minuta leta, do 3,6 V po celiji, a po punjacu vratim u njih oko 1700- 1800 mA
U upotrebi su oko 2,5 godine, ne znam tacno, ali mislim da su imale oko 500 (petstotina) punjenja.
Potom sam nabavio jednu ZIPPY Compakt 3S 2200 mAh 25C, nije losa baterija, ali imam utisak da je malo "slabija"nego Rhino, laksa je, ima isti tretman kao gore opisan i ima oko 200 tinjak punjenja, nije se naduvala.
Nedavno nabavio 4 Rhino 3S 2250 mAh, 30C, nisu jos nijednom punjene, uskoro ce i one  (<--)

Moj zakljucak:
1. Punjenje UVEK do 1C strujom punjenja,
2. Praznjenje ne ispod 3,6 V po celiji,
3. Leti baterije drzim u frizideru,
4. Rhino su DOBRE baterije (po meni), a nisu skupe  :mhm
5. Punjenje uvek u balans modu,
6. Punjenje baterija vrsim vece pre letenja

Toliko, pozdrav od mene!

P.S.
- Vlada (Bela Crkva), sve naj, naj! Sve preporuke  ()-()  (res)  :)aplauz  :)aplauz
- Adam , sve naj, naj! Sve preporuke  ()-()  (res)  :)aplauz  :)aplauz
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
@Slobo
Hvala na informacijama!
Ovakvo je moje iskustvo sa baterijama.
Prvo sam imao dve Turnigy Nano-tech, 2200mAh, 25C- 50C, koje su mi se naduvale nakon par punjenja, davale su oko 10- 12 min leta (jedrilica i Zagi wing), nisu mi se dopale, brzo su oslabile i poprilicno naduvale.
Druge dve su Rhino 3S 2200 mAh 25C, uvek punjene sa 1C. U pocetku sam ih praznio do 3,2 V po celiji (pocetnicko neiskustvo), kasnije nisam isao ispod 3,5- 3,6V, ubrzo sam uzeo jos dve Rhino 3S 2200 mAh 25C. U prvih 100- tinjak punjenja davale su oko 13- 15 min leta (jedrilica i Zagi wing). Prve znake naduvavanja su pokazale prve dve baterije, one koje sam u prvih 10- tak praznjenja, malo vise "cedio", nakon godinu dana (odprilike). Nakon druge godine su se sve cetiri baterije naduvale i to u toku leta, po vrucini, ali po performansama, nisu znacajnije oslabile, i sad daju oko 10- tak minuta leta, do 3,6 V po celiji, a po punjacu vratim u njih oko 1700- 1800 mA
U upotrebi su oko 2,5 godine, ne znam tacno, ali mislim da su imale oko 500 (petstotina) punjenja.
Potom sam nabavio jednu ZIPPY Compakt 3S 2200 mAh 25C, nije losa baterija, ali imam utisak da je malo "slabija"nego Rhino, laksa je, ima isti tretman kao gore opisan i ima oko 200 tinjak punjenja, nije se naduvala.
Nedavno nabavio 4 Rhino 3S 2250 mAh, 30C, nisu jos nijednom punjene, uskoro ce i one  (<--)

Moj zakljucak:
1. Punjenje UVEK do 1C strujom punjenja,
2. Praznjenje ne ispod 3,6 V po celiji,
3. Leti baterije drzim u frizideru,
4. Rhino su DOBRE baterije (po meni), a nisu skupe  :mhm
5. Punjenje uvek u balans modu,
6. Punjenje baterija vrsim vece pre letenja

Toliko, pozdrav od mene!

P.S.
- Vlada (Bela Crkva), sve naj, naj! Sve preporuke  ()-()  (res)  :)aplauz  :)aplauz
- Adam , sve naj, naj! Sve preporuke  ()-()  (res)  :)aplauz  :)aplauz

Nisam u toku, ko je Adam ?
Vladu i Zajka znam ko su.

Kako da od njega narucim bekteriju ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline Asterix

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 98
Sve su to kolege sa foruma. Javi se njima pa pitaj sta te interesuje.

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Zahvaljujem se.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!