ELEKTRONIKA > BATERIJE i PUNJAČI

Gde ste kupili poslednje baterije? Domace/strane prodavnice? Tesko nabaviti?

(1/20) > >>

Ivan Milenkovic:
Pozdrav dobri ljudi... Prošlo je već neko vreme od kako sam u potrazi za baterijama. Čuli smo svi, u poslednje vreme, Kina je pooštrila carinske preglede i pravila, pa LIPO baterije ne stižu već neko vreme.

Isto tako, na HobbyKing-u, iz nepoznatih razloga ne može da se naruči ni jedna baterija, pa ni iz EU Warehouse-a.

Da li imate neke predloge gde nabaviti LIPO baterije, u Evropi ili kod nas, a da nije skupo? Da li ste skoro kupili negde gde je povoljno? Pomagajte.. hvala ()-()

doajen:
Nisu kinezi odredili nikakva ogranicenja!
Ogranicenje je uvelo medjunarodno udruzenje avio prevoznika. Zaboravlja se da je Li-po baterija izvrstan "eksploziv" i izazivac pozara, bez posebnih sofisticiranih izazivaca eksplozia!. Ogranicen je broj celija, voltaza i amperaza u nekakvom zbiru u okviru jedne narudjbine, (kakvom nisam siguran), trebas se raspitati (preko kineza, najobicnijim e-mail-om njihoj prodaji u tom smeru i dobices tacnu informaciju) ali je ova moja informacija sasvim sigurna jer sam i sam morao da ispravim svoju narudjbinu baterija po savetu varazdinskih (HR) modelara; secam se samo da je zbir svih baterija morao da bude ispod ili 5 ampera! Pretpostavljam da je tvoj problem u ovome ; ma da ne mora da znaci.
Problem "dotoka" i rokovi isporuke su veoma iskomplikovani pojavom izvesnih zvanicnih dilera firmi koje u potpunosti  snabdevaju kineski proizvodjaci, iz cega proizilazi njihova neodlucnost u dobro poznatom odnosu lojalno-nelojalne konkurencije. U slucajnom sastanku i razgovoru sa direktorom njihovove evropske distribucije, stekao sam utisak njihove nesigurnosti da je mesanje u prodaju proizvoda koje su  vec prodali nekoj firmi koja ima svog dilera kod nas , dostavljanje porudjbine tek po ispunjavanju obaveza prema njima. Recimo, evo primera, ovih "nasih" problema nemaju ni slovenci ni hrvati, kao ni ostali bivsi delovi "YU"! Ali oni nemaju  zvanicne dilere takvih firmi, vec samo prodavnice modelarskih potrebstina; Kolic, Stempihar, Stopar, neke trgovacke kuce...

Nisam ti mnogo pomogao, ali eto, mozda sad znas nesto vise.

Adresu prodavnice (nije ni madjarska ni rumunska a ni ovdasnja) kao i  e-mail i mogucnost nabavke baterija svih proizvodjaca po pristojnim cenama,( radi popusta i odbitka (povratka) PDV.ea); poslacu ti preko P.M, da ne narusavam odredjene norme foruma.

Ako sam se nekome zamerio u nekim delovima posta, izvinjavam se unapred! Hvala

PhoenixBG:
Pozdrav svima, evo jos jednog pocetnika koji ne zna gde povoljno da kupi baterije. Ranije sam narucivao preko HobbyKinga, ali sada nikako ne uspevam (international warehouse mi nudi samo fedex priority, EU prijavljuje gresku, UK prijavljuje da ne moze u Srbiju). Pokusavao sam da narucim i Haiyin baterije sa njihovog sajta i opet naleteo na greske i bagove. Postoji li nacin da se kupe baterije a da ne platim 3-5 puta visu cenu nekom domacem shopu?

matic:
http://www.banggood.com/buy/Lion-Power.html?utm_source=facebook&utm_medium=fb_cpc&utm_campaign=heli_LpowerRM&utm_content=vivian

rajevic:
Jel uzimao ko iz banggood.com baterije u Srbiji???

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version