Author Topic: hexacoter  (Read 3906 times)

Offline banga

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
    • Modelari Sl. Brod-a
hexacoter
« on: November 15, 2013, 01:55:46 AM »
hexacopter homemade s dji elektronikom
rc timer brushless gimbalom i alexmos elektronikom ucvrseceno na hexacopter preko antvibro sistema(zenmus gumicama),
stanica hitec aurora 9 + 9 kanalni  prijemnika
gopro hero 2 kamera
fatshark predator v2 5,8GHz
baterije zippy 4s 8000mAh
hp 710kv motori
Xoar  elise 11x5  motori ladni ko led s ovim elisam tako da mislim da mogu i vece da su mi bar 12x5(vidio sam po netu da su vrtili i 15ice)
13minuta leta
3s batka 850mAh za video link
tezina 3.26kg



evo i prvi test let bez gimbala  s privremenim elisam trokrake neke jeftine  10x6,  uglavnom leti super mirno - prezadovoljan



evo i jedno zujanje oko barake
na 6:02 sam zakacio granu posto sam bio daleko, a nisam vidio posto nema lisca na tim zadnjim vockama a i isao sam prema suncu.
uglavnom nastavio sam letit jer nisam primetio neku razliku ali nakon sletanja vidio sam da je elisa dobila po repu pa sam odustao od daljneg zujanja i vratio se s dvije pune batke kuci  :(

6:02min zakacita grancica


a kod sletanja docekalo me ovo
http://img545.imageshack.us/img545/2740/l775.jpg

ima jos nekih videa ali nisam dizao na net a i vrijeme lose nikako da posluzi da uzivam u letenju(glupa kisa)
« Last Edit: November 15, 2013, 02:10:26 AM by banga »
Samo je nebo granica

Offline banga

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
    • Modelari Sl. Brod-a
Re: hexacoter
« Reply #1 on: November 15, 2013, 02:04:45 AM »
u prilogu nacrt: centralni dijelovi i drzac baterija od hexe, te jos neke sitnice mozda nekom posluzi

uglavnom forumi tome i sluze(razmjena ideja, crteza, savjeti, pomoc pa i zezanje,..), a ne da se kriju stvari ko zmija noge imam filing da se to smanjilo nije ko prije kako je ilo nemislim na ovom forumu samo nego opcenito sad nece da kazu koji je setup gore a kamoli da podjele crtez

Novi projekt mi je x8 octa s nazom zenmus gimbalom za gopro3 i vjerovatno motori kw2, pa me zanima ima li tko doticne motore i moze malo infa o letjelici na kojoj ih koristi tezina, koji prop , baterije te vrijeme leta,...

evo i crtez neki sto sam kreno pravit btw tek se ucim crtat u programu ali napreduje :)

mislim ici na 20mm karbonse cijevi. regleri bi bili unutra tik uz cijev okomito i noge da se dizu jer bi mozda ubacio i trecu os na zenmusa malog ili pak isao na neki troosni gimbal i alexmos kombinaciju

za sad je samo projekt a vrijeme istog ovisi o financijama, ali nadam se da cu ga do ljeta zavrsit :)

I love my hobby :)
« Last Edit: November 15, 2013, 02:13:52 AM by banga »
Samo je nebo granica

Offline banga

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
    • Modelari Sl. Brod-a
Re: hexacoter
« Reply #2 on: November 16, 2013, 11:09:16 AM »
Sta nema nitko kw2 motore? Hmm :S
Samo je nebo granica

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: hexacoter
« Reply #3 on: November 16, 2013, 11:27:36 AM »
Ima Bojan   pogledaj  topic o X8 okto...

Etra...hvala za centerplate...:)

I ja se nesto razmisljam da napravim  jednu hexu od carbonskih cevi od 20mm -sa carbonskim centerplate-om...malo sam se smorio od Al 10x10 profila-napravih vec jedno 5-6 quadova i hexi sa njima... ;)

Ja bih isao na HP4114-350KV sa rc timera i 6S baterijama- klasicna i vec dosta prozvakana a la DJI s800 konfiguracija poznatih performansi...a sasvim ok za vece terete...a posto koristim samo 3S batt-eto resenja da ih spajanjem  paraleno ,dve iste baterije, koristim i na toj hexi...jer baterija nikad dosta :)

Klampova za cevi ima kod kineza ili kod Vlade u RcSrbija...mada ih ja isecam iz polietilen ploca od 8mm-sasvim su ok-mada me
najvise smara busenje rupa za srafove-narocito kad radis vecu kolicinu  :sljus...uffff

Sta ga znam-dosta se da napraviti u kucnoj radinosti...mada sve u svemu-skup hobi :_D
 (<--)

Offline banga

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
    • Modelari Sl. Brod-a
Re: hexacoter
« Reply #4 on: November 16, 2013, 11:59:32 AM »
ja sam probao sve i svasta i mogu reci najbolji mi se pokazao aluminiji za frameove, a ujedno je jeftin i pristupacan. doticna hexa je takodjer sve aluminiji osim nogu koji su g10/11 kombinacija s aluminijom.

 x8 koji planiram pravit ce isto tako biti od aluminija centralni dio, a jos se dvoumim dali cu ici na carbonske cijevi jer tu onda trebam tube clamp 16 komada tako da mislim da cu samo povecati teret u odnosu na saraf drito kroz cijevi 15x15 ili 20x20. Vidjet cu kad izrezem centralne dijelove na koju kombinaciju ruku ici.


Sto se tice motora isao bi na kw2 motore s kopterworxa ili rc timer HP710KV plave jer letim na 4s pa mi se neda mjenjati i baterije i elise, a ujedno neplaniram za sada nositi nista teze od gopro kamere i gimbala za istu. Bas me zanimaju ti kw2 i kw4 motori zapeli su mu za oko davno tj vec duze vremena ih imama na piku :D

Znam da bi bilo idealno mali kv i vece elise te 6s batke tu bi bilo puno vece vrijeme leta iako je to zeznuto naci neki omjer izmedju stabilnosti i vremena leta. Hexa ova leti s 8000mAH batkom 12-13minuta ali to je doslovno let, a ne hover kao sto netki broje da je vrijeme leta (za mene hover nije let :D)
Sto se tice ovih motora s rc timer HP plavi 710KV i 810kV su odlicni i topli ih preporucujem svima jos da mi je xoar 12x5 da probam kako bi bilo s njima iako s 11x5 i 4s batkom hexa radi ko (doxa mirna i stabilna)

nista idem prosurfati te potraziti KW2 iako mislim da sam to vidio vec ali nema neki podataka (tezina, vrijeme leta, koji prop i baterija te dojmovi o tim morima)

Edit:
Hm bas i ne nalazim o njima nesta sam naletio ali samo da je nabavio te motore i to je to. u x8 posto nemaju ti motori.

Bojane mozes li malo vise napisati o x8 octi s doticnim motorima kako si zadovoljan, koliko je teska, te koliki se propeleri i koje baterije?
« Last Edit: November 16, 2013, 12:42:06 PM by banga »
Samo je nebo granica

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: hexacoter
« Reply #5 on: November 16, 2013, 02:17:07 PM »
Pa ne znam...ali sam dosao do zakljucka da za gopro sa sve alxmos gimbalom je sasvim dosta i quad!
Jeste da svaka  konfiguracija -quad /hexa/okto leti na sebi sopstven nacin, glede stabilnosti i manevarskih osobina, ali jednostavno nema potrebe ulagati u vise motora i elektronike-pa snimati sa gopro!
Nema te nestabilnosti koju ovi  brushles gimbali mogu da ublaze i otklone...:)
Osim , naravno, ako hoces da na letelicu stavis neku tezu kameru...a posto su danas neki standard
sony nex i lumix Gh2 i kompanija...topla preporuka je da lepo odes na kopterworx sajt pa malo pogledas sta sve tamo ima-i bice ti sve jasnije!Ustedeces i vremena i truda prostim kopiranjem vec proverenih resenja...

I ja imam sve same preporuke za Al kvadratni profil...:) jednostavno i elegantno resenje...ALI kod vecih raspona-preko 600mm jednostavno Al profil nema vise tu rigidnost  pa krakovi unose vibracije u ceo sistem ( hm...kad se samo setim krakova od DJI s800...kako to tek leluja!)
Ne znam da li si imao prilike da vidis neki mikrokopter odradjen sa carbon cevkama-ali kad ga vidis i pipnes -sve ce ti biti jasno!:)  Toliko o tome-mislim da se vec mnogo ponavljam :)

U svakom slucaju odlicna ti je hexa...a naza je letenje dovela do trivijalnosti (kad radi kako treba  :_D )...
 (<--)



Offline banga

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 75
    • Modelari Sl. Brod-a
Re: hexacoter
« Reply #6 on: November 16, 2013, 03:19:48 PM »
planiram staviti zenmusa mali s gopro 3+ i ovi kw2 motori me zanimaju u x8 kombinaciji kako bi bilo vrijeme leta s njima?

Sto se tice kopteworxa tamo sam bio i osobno a i cesto sam na njihovoj stranici. Iako imaju podaci o motorima najvise i najbolje je ono u praksi znaci pa zato i pitam za kw2 motore posto sam mislio da ih netko ima i cak mislim da sam naletio na forumu da je netko nabavio ali nije nista pisao o istim.

ova hexa mi je jedno 10 multicopter(ako ne i vise), sto se tice multicoptera vec dugo sam u tim vodama i probao sam razno razne frameove sto kupovne sto pravljenje. Stojim da je aluminij zakon (izrezan na laseru centralni dio i alu cijevi) posebno za nas hobbiste. Sto se tice karbonski frejmova isto tako neke sam pravio, a neke imao kupovne tako da znam sta je karbon i karbonski frame.
Frame najmanji problem- osobno volim homemade frame to mi je nekako najdraze.

Sto se tice quada znam da je vise nego dovoljno ali isao bi na x8 samo zbog sigurnosti tako da ako pukne elisa ili jedan motor otkaze ipak spasis model (gopro 3,.. zenmusa mali,... ipak to kosta )

Iamo sam prilike slagati ako ne prvi u hrvatskoj onda medju prvima s800 sa zenmusom i gh2 i ima dosta vibracija ali dobrim balansiranjem i slaganjem i to se da rijesit. BTW bas je kod mene jedan s800 i zenmuse na testiranju.

Lako je meni za frame vise me zanima koji setup jer zenmus i gopro nemaju neku tezinu to quad s najslabijim motorima skoro nosi. X8 bi pravio cisto radi sigurnost e sad ti kw2 motori mi secine zanimljivi pa me zanima vise informacija o njima?

Mogu i neki drugi motori tj preporuka uglavnom za x8(radi sigurnosti)  4batke i gopro +gimbal vjerovatno zenmuse (ili neki s alexmosom).

Sve je to lijepo ali najbolje mi je kad cujem osobno od modelara tko ima doticne motore ili x8 s slicnim setupom tj opremom koju nosi (vrijeme, leta, tezina koji motori i propeleri te koja batka?)

Kao npr ovi motori Hp s rctimera ja ih preporucujem svima motori su odlicni cak su i oni u opciji za slaganje x8 (jos da je brzi shiping i da nema straha od carine vjerovatno bi uzeo njih)

Posto letim na 4s i nebi htjeo mjenajti tj prelaziti na netke druge(6s mali kv i velike elise su zakon ali opet i dosta skupo da se prelazi na to, a da nosi samo ovo sto planiram = gopro i gimbal za gopro).

Samo je nebo granica