Author Topic: BLADE 450 3D problem  (Read 3545 times)

Offline dusanmilinkovic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
  • I`ll be back!
    • AEtemplate
BLADE 450 3D problem
« on: November 02, 2013, 03:12:23 PM »
Pozdrav svima,
Kupio sam ovaj helikopter, dokupio sam 2 para karbonskih elisa, tri baterije dva punjaca i ceo set rezervnih delova, stavio sam cak i aluminijumske glavne rotore, znaci sve imam.......E da imam i onaj simulator, tamo sam uspeo da poletim, na daljincu sam sa interneta podesio vise i ne znam sta, sve varijante........NE MOGU DA POLETIM!!!!!! Helikopter  nekako nece vertikalno da poleti ko sa jutjuba, uvek mi se nagne na neku stranu i posto sam totalni pocetnik nisam u stanju da ga iskontrolisem sem da ga razbijem o zemlju ako jos dodam gasa..., menjao sam sve one sve parametre i ne mogu da nabodem pravu kombinaciju.....
Ako neko moze da mi da savet sta da radim, razmisljam to sve da prodam dok ne slomim ako ne uspem da poletim.... moja borba traje evo vec drugi mesec....Ima li neki preset daljinca koji je sigurno proban na istom ovakvom modelu?......."Samo" mi treba da poleti vertikalno gore i da stoji u vazduhu jel.....Onda bih polako vezbao levo desno napred nazad (sto sam uspeo na simulatoru)
Idem samo babi lek da odnesem pa cu malo da letim....

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: BLADE 450 3D problem
« Reply #1 on: November 02, 2013, 04:04:12 PM »
Najmanje sto moze da ti se desi je da ga razbijes a moze i da te UBIJE!!!!
NE IGRAJ SE!!!! Zaj...bi YouTube i nadji nekoga u svojoj blizini sa iskustvom....
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline dusanmilinkovic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
  • I`ll be back!
    • AEtemplate
Re: BLADE 450 3D problem
« Reply #2 on: November 02, 2013, 04:53:47 PM »
Iskreno,
Potpuno si u pravu, o tome nisam ni razmisljao...
Idem samo babi lek da odnesem pa cu malo da letim....

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: BLADE 450 3D problem
« Reply #3 on: November 02, 2013, 07:07:57 PM »
Skoro je bio slucaj onog amerikanca kome je helikopter otfikario parce glave. I to je jos i dobro leteo, imao iskustva. Prelepe su to masine, ali ipak zastrasujuce. Znam da je nekim ljudima skoro nemoguce da nadju nekog da im sve to uzivo pokaze i objasni, to je jako cest slucaj kod nas. Odakle si ti druze? Kazi nesto o sebi, mozda ima nekog u tvojoj blizini. Pa da se taj neko javi da ti pomogne. Ako treba i upali auto neki vikend pa predji 20-30-50km do nekog sa foruma, kupi mu pice i da ti sve pokaze. Bez toga ja licno ne bi startovao helikopter tih dimenzija. I zbog para, i zbog sebe i zbog drugih... Srecno.

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: BLADE 450 3D problem
« Reply #4 on: November 02, 2013, 07:48:22 PM »
Ja sam se tako mucio sve dok nisam upalio auto i presao, ne 50 nego 300 km do Ace u Mrcojevcima i tek tad sam nesto ukapirao. Zato poslusaj ove savete! ;namig   

Offline dusanmilinkovic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
  • I`ll be back!
    • AEtemplate
Re: BLADE 450 3D problem
« Reply #5 on: November 02, 2013, 08:48:37 PM »
Iz Novog Sada sam, bas mi se sve to dopalo, samo mnogo je komplikovano i frustrirajuce......Borba traje...
Idem samo babi lek da odnesem pa cu malo da letim....

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: BLADE 450 3D problem
« Reply #6 on: November 02, 2013, 08:51:10 PM »
Imas u NS ljudi koji lete helikoptere dugo tako da imas sansu da naucis sve sto ti treba.
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: BLADE 450 3D problem
« Reply #7 on: November 02, 2013, 09:10:22 PM »
Pozdrav svima,
Kupio sam ovaj helikopter, dokupio sam 2 para karbonskih elisa, tri baterije dva punjaca i ceo set rezervnih delova, stavio sam cak i aluminijumske glavne rotore, znaci sve imam.......E da imam i onaj simulator, tamo sam uspeo da poletim, na daljincu sam sa interneta podesio vise i ne znam sta, sve varijante........NE MOGU DA POLETIM!!!!!! Helikopter  nekako nece vertikalno da poleti ko sa jutjuba, uvek mi se nagne na neku stranu i posto sam totalni pocetnik nisam u stanju da ga iskontrolisem sem da ga razbijem o zemlju ako jos dodam gasa..., menjao sam sve one sve parametre i ne mogu da nabodem pravu kombinaciju.....
Ako neko moze da mi da savet sta da radim, razmisljam to sve da prodam dok ne slomim ako ne uspem da poletim.... moja borba traje evo vec drugi mesec....Ima li neki preset daljinca koji je sigurno proban na istom ovakvom modelu?......."Samo" mi treba da poleti vertikalno gore i da stoji u vazduhu jel.....Onda bih polako vezbao levo desno napred nazad (sto sam uspeo na simulatoru)
Verovatno je tu problem… sto si sve to uradio, pre nogo si ga ikako poleteo… Svaki Blade, a ne vidim sto ne bi i tvoj, polece direktno iz kutije, samo se dopuni baterija do kraja… pod uslovom da nista ne diras, sto se tice stelovanja stanice i ostalih stvari na samom helikopteru… Ako si sve to cackao pre poletanja, kao i daljinac kako kazes, verovatno si uspeo sve da razstelujes tako da sad nece …. Nakon sveg tog cackanja ber razloga, a ne vidim nijedan dobar razlog, sad ga ne bi ni neko profi poleteo… verovatno ...
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: BLADE 450 3D problem
« Reply #8 on: November 03, 2013, 06:57:47 PM »
radoznalosti i zelja da leti sam su cudo,srecom nema kvara koji se ne moze popraviti,napisao sam ti poruku gde da dodjes i mali ce da lei za sve pare!
ex pseudonijum: sova