Author Topic: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)  (Read 7701 times)

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« on: September 30, 2013, 09:36:22 AM »

  Ovo sam juche testirao i skroz sam odushevljen, pogotovu sto sam ljuti dji manijak...



   Gps radi u 30 cm, go home and landing, point of interest, inteligent orietation mode radi bruka, bukvalno sve ima i puca od snage a izgleda totalno nezhno. Vereme leta ide 12 minuta bez go-pro-a...  skroz je dobar....



                                (<--) (<--) (<--)       (<--) (<--) (<--)      (pijemo)

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« Reply #1 on: September 30, 2013, 11:13:00 AM »
Ja sam ga gledao sad u subotu,kad ga je Zajko maiden  (<--).
Odlična letelica,sve što si nabrojao radi bez greške a nije ni tako krhak kako izgleda :big smile
Sve u svemu da nemam phantoma,ne bih se ni sekunde dvoumio ()-()

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« Reply #2 on: July 30, 2014, 01:20:26 PM »
Pre dva meseca sam i ja postao vlasnik 350qx-a ver:2, letelica je vrh, slazem se sa vec pomenutim komentarima, dodao bih samo da joj je borba sa vetrom prava sitnica.
pozz

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« Reply #3 on: August 17, 2014, 10:18:16 AM »
Da li je neko dodavao video link, gimbal...?
Da postavi slike podeli iskustva.
Za par dana mi stize Tarot T-2D V2 i Boscam 600mW TS832 RC832 5.8Ghz FPV 32CH AV, go pro hero 3+ kameru vec imam i naravno sve to planiram da stavim na 350qx-a...

Komentar, savet?

pozz

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« Reply #4 on: August 17, 2014, 11:29:57 AM »
Ja sam pre nekih 7 dana imao prilike da otvorim novu kutiju sa Blade 350QX AP Combo, covek porucio i kupio, pa smo ga zajedno poleteli… Kutija ista samo 50% deblja, unutra je quad sa produzenim originalnim nogicama za jedno 2-3 cmm, sa namontiranim gimbalom GB200 i kamerom CGo1…
i iz njega ide jedna zicica koja se ubode u port gimbala… Gimbal se samo navuce, kao sine u nosac i zabravi., ubode zicka u njega i The End…
Uz njega stize 3000Mah3S E-Flite Li-Po i ovoga puta bolji chargher i za 220V, Kamera je vrlo slicna Go-Pro, vrlo moguce da je i oni prave za njih, sve one lice jedna na drugu, doduse, na kameru se usrafi njena 5.8 Ghz antena, izgleda kao poveci saraf…, napini baterija, stavi SD kartica (kupuje se posebno do 32GB) i sve je spremno…

Sada su zamenili uz RTF umesto DX5e (sa 3 polozaja flight mode prekidacem) ide posebno doterana i samo za njega Spektrum DX4e, kojoj su izbaceni trimeri i ima taj 3 polozaja flight mode prekidac, prosto, jednostavno i funkcionise.
sa ovom stanicom moze da leti samo u Beginer modu, AP modu i Stability mode…

Da bi se gimbal pomerao sa stanice treba dodati jedan Spektrum satelit DSM mode i stanicu sa vise kanala mislim da je DX6 minimum… Inace Gimbal na sebi ima 5-6 raznih prikljucaka, kojekakvih

Sve ostalo je isto kao i na V2, bar spolja… da, nov je i nosac dimbala i kamere, veci robusniji na 4 vibracione gumice, stize uz gimbal..i nosac za iPhone ili nadroid koje se kaci na stanicu, drzac telefona…USB punjac kamere








RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« Reply #5 on: February 22, 2015, 10:13:52 PM »
Moje glupavo pitanje glasi.

Citam da neki 350Qx/Qx2 imaju problem sa gps-om ukoliko su na njih zakacene Go pro kamere?
Pade mi na pamet sledece:
Ako zakazim neki Samsung mobilni, izvadim mu sim karticu i stavim ga u Flight rezim, znaci li to na ce mu se iskljuceivanjem sa mreze i
stavljanjem u flight mode, iskluciti ta fatalna 2.4GHz frekvenca?

Znaci da letelica nece imati problema sa pravilnim letom ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« Reply #6 on: March 22, 2015, 12:23:25 AM »
Hehe... ukljucis blade 350 qx-a sacekas da pohvata satelite (zelena led dioda sija - smart mod ), kada prineses bilo koji uredjaj za snimanje qx-u i ako led pocne da blinka znaci da taj uredjaj pravi smetnje gps-u blade 350 qx-a i samim tim imas nesiguran let. Zato se izmedju gopro hero i blade-a stavlja zastitna bakarna folija...pozz

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« Reply #7 on: March 22, 2015, 12:33:45 AM »

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« Reply #8 on: March 22, 2015, 01:06:00 AM »
I napokon da postavim slike svog blade 350 qx-a sa vec pomenutom opremom u jednom od prethodnih postova:

male prepravke kofera

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« Reply #9 on: March 22, 2015, 01:08:54 AM »




Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« Reply #10 on: March 22, 2015, 01:24:54 AM »
Oprema:
  gimbal - Tarot T-2D V2
  video link - Boscam 600mW TS832
  kamera -  go pro hero 3+
  baterija - Turnigy 3s 2200mah
  prijemnik - spektrum ar9020, sedmi kanal za tilt gimbala
  predajnik - spektrum DX18

Tezina 1084g, vreme leta 5-6minuta u ap modu.


Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« Reply #11 on: March 23, 2015, 08:13:04 AM »
Hehe... ukljucis blade 350 qx-a sacekas da pohvata satelite (zelena led dioda sija - smart mod ), kada prineses bilo koji uredjaj za snimanje qx-u i ako led pocne da blinka znaci da taj uredjaj pravi smetnje gps-u blade 350 qx-a i samim tim imas nesiguran let. Zato se izmedju gopro hero i blade-a stavlja zastitna bakarna folija...pozz

Gde moze da se kupi ta bakarna folija i kako izgleda? Ne secam se da sam to negde video.
pozdrav

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« Reply #12 on: March 23, 2015, 10:38:07 AM »
Ja sam je dobio uz 350 qx-a, vremenom sam je upropastio pa sam kao zamenu nasao samolepivu aluminijumsku u gvozdjari ili radnji gde se prodaju boje i lakovi, a izgled...kao selotep traka namotana u rolnu. Pozz

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« Reply #13 on: March 23, 2015, 04:58:20 PM »
Ovako izgleda fabricka

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Blade 350 QX Quad-Copter (RTF model Quad heli)
« Reply #14 on: March 23, 2015, 05:03:35 PM »
Aluminijumska i kako se osigurati od go pro smetnji koje prave smetnje gps-u.