Author Topic: Spark F3A - Krill Model  (Read 14299 times)

Offline rajker

• Hero Member
Re: Spark F3A - Krill Model
« Reply #30 on: February 18, 2020, 01:53:35 PM »
 :)aplauz (res) :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline Stanko BG

• Full Member
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
« Reply #31 on: February 23, 2020, 08:49:53 PM »
Genijalno, Nikola!

Samo hrabro. Znam da ćeš uspeti u svojoj zamisli. Zaista je F3A najlepše i najkompletnije letačko iskustvo - čitav smisao života u jednon kutiji na nebu  :)aplauz

Offline SABURO

• Administrator
  • Hero Member
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
« Reply #32 on: February 25, 2020, 10:28:22 PM »
Hvala Stanko i Rajker, videcemo. :)

U medjuvremenu sam naisao na jedan jako dobar kit F3A modela, a povrh svega Alex je dao fajlove besplatno za koriscenje!

https://www.rcuniverse.com/forum/rc-pattern-flying-101/11665994-vortex-f3a-build-thread.html

Vredi posvetiti malo vremena ovom divnom projektu.
« Last Edit: February 25, 2020, 10:29:58 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs

Offline Stanko BG

• Full Member
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
« Reply #33 on: March 04, 2020, 08:07:58 PM »
Pogledao sam thread koji si nam ovde postavio. Moram priznati, izuzetno vešto i dobro sagrađen model. Za svaku pohvalu. S obzirom na to da F3A modeli koštaju 3000 $ pa naviše, ovaj pristup ima mnogo smisla. Kit je izuzetno dobro zamišljen - počev od helinga za izradu komponenti koji su u crtanju modela dodati na rebra, preko ideje da je i kapotaž sastavni deo konstrukcije i pomaže u prenošenju vučne sile motora, pa do aerodinamičkih procena, ovaj čovek je detaljno proučio čitavu stvar. Naročito pohvaljujem graditeljsku veštinu i rad sa drvetom. Da ne pominjem da je kapotaž i kabinu izlio vacuum baging tehnikom. Genijalno. Veliki trud - uživao sam gledajući. Prelepo!

Ako imaš snage i volje, Nikola, da praviš ovaj model, podržavam te u potpunosti i pomoći ću koliko god budem umeo i znao.