Author Topic: potrebni delovi e-sky cp3  (Read 6050 times)

Offline tchivi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
potrebni delovi e-sky cp3
« on: July 16, 2013, 01:17:53 PM »
pozdrav svima,
nov sam pa ne mogu jos koristiti sve rubrike foruma, te sam malo zloupotrebio ovu temu kao pomoc za nabavu delova za heli koji je nekim slucajem stigao do mene, ali malo pokvaren.
delovi koji su mi potrebni su 3 u 1 kontroler  no.002496 i jedan servo no.000155
nadam se da neko ovde ima mozda ove delove nove ili polovne a da ih zeli prodati, ostalo mi je ispravno i funkcionise. Hvala svima unapred, Alexandar

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: potrebni delovi e-sky cp3
« Reply #1 on: July 18, 2013, 08:54:22 AM »
prodavnica u novom sadu extrem rc toys ima sve potrebne delove za esky!mozes poruciti i preko interneta pa da ti posalju brzom poztom,pozz
ex pseudonijum: sova

Offline tchivi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: potrebni delovi e-sky cp3
« Reply #2 on: July 18, 2013, 09:37:06 AM »
joj......u ns imaju za cp3 samo servo i sve ostalo se ne zna kada ce biti.....a meni treba i kontroler i 1 servo i repni motor od krupnih stvari potrebnih za let, a voleo bih da promenim i par ne tako bitnih plastikica......mso sam da ne cekam strane sajt-ove i narucivanje jer mozda neko ovde ima taj heli ili delove za njega pa mi to izgleda malo brze ali izgleda da taj cp3 i nije ovde bas tako omiljen, tj.nije bas neka laka zabava leteti sa njim......dosta je slozen i nezan

Offline gkljajic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: potrebni delovi e-sky cp3
« Reply #3 on: July 19, 2013, 09:29:47 AM »
Ja sam narucivao neke delove za cp3 sa Amazona, stiglo mi za 7 dana tako da nije toliko strasno.

Offline tchivi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: potrebni delovi e-sky cp3
« Reply #4 on: July 19, 2013, 01:01:14 PM »
...evo sad sam se dogovorio sa nasim kolegom ovde sa foruma i od njega uzeo njegov cp3 sa kojim nikada nije uspeo da leti, pa cu da vidim da od njegovog i mog napravim nesto( ili nista!).....ako nista bar ce biti zabava sklapanje i stelovanje......
...hvala momcima za adrese i strane sajtove, probacu od ova dva nesto da napravim, ako nista bar ce biti delova za kolege, a onda mora raditi amazon ili hk ili ebay.....
...od svih lepih stvari na svetu ja sam bas uzeo ovaj cp3 da popravljam...a on tesko leti i kad je nov...hahaha...javljam sta sam uradio, sutra mi stize paket pa do uvece pisem...pozdrav i hvala svima za pomoc

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: potrebni delovi e-sky cp3
« Reply #5 on: July 19, 2013, 04:07:28 PM »
TESKO LETI??? ne leti on tesko nego ne leti nikako jer mu glavni rotor i rep nisu usaglaseni tj on ti je malo bolji od kineskih helikoptera sa nbgd.
ovde na forumu slabo ljudi komentarisu takav heli jer je onpre igracka nego rc model a zato je slabo komentara i saveta u vezi njega.
iskreno lepse i mirnije leti mali thunder sa coasialnim rotorom od ovog esky-a.al sto ti kazes ako nista bar ces malo izvezbati prstice u sklapanji i rasklapanju helikoptera ako nista drugo!
ex pseudonijum: sova

Offline tchivi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: potrebni delovi e-sky cp3
« Reply #6 on: July 21, 2013, 04:32:44 PM »
stigao heli za delove......iako mi se prethodni vlasnik zalio da ne moze da leti i da vuce u stranu, ipak je bio u boljem stanju od mog pa sam resio da probam njega popraviti....
u samom startu dosta ne pravilnosti i pogresno montiranih delova pa bez probe resim da ga ogolim do sasije i krenem ispocetka. najpre uvidjam da je cev od repa heli-ja kriva na gore, okom vidljivo, pa potom pomocne lopatice iznad glavnih su medjusobno zakrivljene kao i sipkica na kojoj stoje, za sta verujem za sad da je najveci uzrok vibracija i ne kontrolisanog pomeranja. takodje polugice od servo motora su okrenute naopacke te je sraf koji ih pricvrscuje za servo previse ih stegao pa nemaju lagano kretanje nego se motori jedva pomeraju po 1mm.....
..da ne duzim sa ne pravilnostima, heli je sklopljen i testiran.....najveci problem na probi je tail motor i njegovo stelovanje koje je trajalo sat vremena i 15 probi i opet nije savrseno ali se heli mnogo smirio i da se kontrolisati trimerima na stanici( pre nije moglo). Takodje vibracije su skoro nestale ali i dalje blago naginjanje na levu stranu. ugao elisa dobar swashplate vodoravan u pocetnoj poziciji. odlucim da produzim polugicu servo-a za jedan krug na levoj strani, heli prestane da vuce u levo i lebdi bez problema u prostoru od 2m2 ali blago ide napred. onda produzim i  prednju polugicu i heli poludi, ne zna gde ce.....onda ponovo skratim tu prednju polugu i ponovo skratim tu levu i najzad skratim desnu polugu servo motora za jedan krug i proba.....i to je to!!!!!!!znaci sve sam vratio u pocetni polozaj kako sam dobio heli, samo je desna poluga servoa skracena za 1 krug navoja i heli se da kontrolisati....
ja ne znam kakav je kad je nov i kako se vozi ali sudeci po komentarima vrlo sam srecan sto uopste mogu da letim sa njim. Jako vazna stvar ona 2 trimera na kontrolnom mixeru, bez njihovog podeavanja tesko bi leteo, tj.tail motor sam tu jedva nekako natrimovao, samo mrdnes 1 mikron i odose sva podesavanja...jedva sam mu nasao sredinu
sto se tice voznje za sad samo polecem i slecem i trudim se to da izvodim u sto manjem prostoru na jednoj plocici u kuci 50x50cm, i ide nekako. Ako se ne slupam javljam utiske za dan dva kad malo ovladam upravljanjem...pozzz

Offline gkljajic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: potrebni delovi e-sky cp3
« Reply #7 on: July 22, 2013, 08:17:07 AM »
Ja sam taj heli kupio kao nov u NS i mogu reci da uopste ne leti kad je nov   :big smile
Kod mene je bio problem to sto su bile pogresno zalemljene zice na tail motoru i umesto da ponistava obrtni moment glavnog rotora, on mu je doprinosio jer je gurao rep na pogresnu stranu.
Naravno, prvi let se zavrsio katastrofalno i tek sam tu falinku primetio kad sam ga ponovo sklopio.
Sad leti relativno ok ali posle silnih sati trimovanja, podesavanja i stelovanja  oo))

Offline tchivi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: potrebni delovi e-sky cp3
« Reply #8 on: July 22, 2013, 10:49:37 AM »
pa jos ne letim kako treba, samo dizem i spustam i mnogo mi je brzi odziv u jednu stranu nego u desnu ali dobro je kad sam ga uopste poleteo, jos to da resim ako uspem i nadam se da cu moci malo i da uzivam.......tail motor i kontroler sam stelovao pa skoro 2 sata i bezbroj probi......bas bas je osetljiv i ne ozbiljan......

Offline gkljajic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: potrebni delovi e-sky cp3
« Reply #9 on: July 22, 2013, 11:12:26 AM »
Samo da skrenem paznju na gas kod ovog helikoptera, ne smes nikako da mu naglo dajes ili oduzimas gas jer repu tj. ziroskopu treba citava sekunda da ukapira sta se desava sto rezultira bezanjem repa u jednu ili drugu stranu. A to moze da bude pogubno u npr nekim ostrim zaokretima. Kad ovo savladas, sve bude ok.
Nije to bas toliko los helikopter kad ga ukrotis, sigurno ces uzivati u letenju sa njim :)

Offline tchivi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: potrebni delovi e-sky cp3
« Reply #10 on: July 22, 2013, 11:42:01 AM »
pa ja mislim da je to sve zbog ovog 3in1 kontrolera, a u njemu je i gyro, i generalno je spor, moram unapred da predvidim i da mu ostavljam vremena i prostora da odradi zadatu komandu, to je bas ta 1 sekunda sto ti kazes....ne sme se cekati zadnji momenat za okret ili dodavanje/oduzimanje gasa, dosta mu vremena treba....ali nadam se da cu malo i uzivati kad resim ovaj slog sa brzim odzivom na levu stranu.....ali vec sam debelo navucen i vec gledam koji heli sledeci da uzmem a da moze sa njim i da se vozika a ne samo po ceo dan da stelujem cp3....

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: potrebni delovi e-sky cp3
« Reply #11 on: July 22, 2013, 01:07:47 PM »
volim entuzijaste jer sam i sam takav,ovo je mali heli jako nestabilan bas zbog tog kontrolera i nepredvidiv u letu a to ces videti kad se nalozis na rc heli pa uzmes vecu masinu sa dobrim gyro i inda ces videti sta si propustao sve ovo vreme dok si stelovao malisu!
sto se tice tih servoa i njihovih stelovanja ako nemas alat za stelovanje servoa


(pogledaj video)

mozes to da uradis i na pros tacin i dovedes ih u "0" tako sto skines glavu helija ostane samo osovina i donja zvezda na koju su prikopcani linkovi od serva i onda je postupak sledeci:

1.odvojis zice od motora da nebi doslo do startovanja kad pomeras palicu
2.uzmes plasticnu stegu(onu za stezanje zica na heliju da ne vise) i stegnes je oko osovine zatim onaj duzi kraj stege skratis da je dugacka do prvog spoja zvezde sa linkom tek toliko da se naslanja na sastav
3.dovedes te trimere na stanici na nulu tj u stredinu jedino trimer gasa mora biti u donjem polozaju!
4.leva rucica na stanici skroz dole i onda okrenes rukom polako glavni zubcanik vidos gde ima odstojanje izmedju plasticne stege i zvezde i taj link serva produzis da se tek dodiruju stega i zvezda i tako na sve tri serva i onda je zvezda u nuli!
zatim kad to resis polago dizes rucicu gasa tj kolektiv na 30% pa proveris dal je ravnomerno podizanje serva tj nema razlike sva tri se dizu istovremeno pa ponovis postupak na 50% i 100% ak oje neki servo sporiji to je uzrok zto bezi heli moras zamenuti servo koji kasni jer oni moraju istovremeno da idu gore dole pri pomeranju leve rucice stanice gore dole!
kad si to zavrsio dobijas da nema da ide heli u stranu pri podizanju rucice gasa!
sledece sto uradis je vratis glavu na osovinu i proveris dal su krakovi u nuli tj kad je rucica gasa skroz dole krak mora biti u nuli a to vidis tako sto moras imati alat za nulovanje kraka kao na ovom snimku
kad i to zavrsis spojis zice od motora pricvrstis heli za sto proveris rukom dal moze da se nesmetano okrece rotor i ako nista ne smeta startujes motor i pogledas u kraj kraka dal su oba kraka u jednoj liniji ako nisu potrebno je trakiranje a to radis sa gornjim linkom izmedju zvezde i rotora .
obelezis jedan krak flomasterom i kad startijes motor poglrdas i vidis dal je tak obojeni krak u liniji sa ovim drugiom ako nije po potrebi produzis ili skratis link i dovedes oba kraka u jednu crtu-tacku,
kad ove radnje gore uradis i dovedes rotor u jednu tacku nema helikopter vibracija i mora da u lebdenju stoji u jednom mestu.
ako ne mozes da dovedes rotor u nulu onda je osvina koja drzi sarnire rotora deo koji sapaja krak i glavu kriva (moras rasturirti glavu i zamenuti osovinu ili pokusati da je isparavis!)
kad ove gore navedene radnje uradis heli ce biti miran kakva god da je a to sto bezi rep to je do  gyra tu ne mozes nista nego navici se na to dok ne uzmes malo ozbiljniju masinu sa boljim gyro!
« Last Edit: July 22, 2013, 03:49:53 PM by branek »
ex pseudonijum: sova

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: potrebni delovi e-sky cp3
« Reply #12 on: July 22, 2013, 03:49:20 PM »
Tchivi, sova, jedna molba, i za sve ostale članove foruma:

Veliko slovo, zarez, tačka, razmak. Ponekad enter. Ovo je vrlo lako za primeniti, a tekst izgleda mnogo lepše.

Ovako kako ste napisali mislim da se većini gadi da čita... A vidim da niste "tupani" (oprostite na izrazu) nego vas samo mrzi!  mmmm

Nema ljutnje što sam primetio, niste vi jedini, a ni najgori. I ja ponekad kad baš nemam vremena pa zbrzim, ali se uvek bar malo potrudim da raščlanim šta i kako.
 Znam da je u brzini, ali odvojite još 10% vremena više i sredite šta pišete, mnogo će onda korisnija tema biti, a iskreno i više ćete dobiti odgovora.

Pozdrav i nema ljutnje, ovo se naravno odnosi na sve članove...
Branek
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline tchivi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: potrebni delovi e-sky cp3
« Reply #13 on: July 22, 2013, 04:28:16 PM »
Hvala admin-u na ljubaznim ukazima, primenicemo u buducim post-ovima......


CP3:
...lebdi bez problema, dize se, spusta, ali kad sve to radim jako nezno i sporo. Onda valjda i taj gyro njegov stize sve da odradi na vreme.
...drugi problem:
   sve komande na levo rade mnogo brzo, msm na naginjanje i skretanje, dovoljno je da pipnem komandu i on krece na levo kao ispaljen dok na desno takodje sve to radi ali komandu moram skoro do kraja pomeriti!
...mnogo mu teze sve sto se tice desne strane pa verujem da je nesto do rotora i sklopa na vrhu, tj.moram ponovo krenuti ispocetka i podesiti levu sa desnom stranom, iako je spolja gledano sve u full-u. sve funkcionise ok, ali na levo samo pipkam komande, a desno radi na misice, jedva i 3x sporije od leve strane.....




...nadam se da cu do veceras uspeti da ga spakujem ponovo uz sova-in video, pa javljam utiske....

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: potrebni delovi e-sky cp3
« Reply #14 on: July 23, 2013, 03:22:03 PM »
ne moras ponovo da sklapas-rasklapas to je takav heli spor mu gyro i onda kad ne treba gyro da udara kontru na tu stranu ide sve ok a kad treba da ide kontra od glavnog rotora dolazi do poteskoca jer nema snage da odreaguje!
koliko para toliko i muzike!
ex pseudonijum: sova