Author Topic: Naza m lite  (Read 9341 times)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Naza m lite
« Reply #15 on: March 15, 2015, 02:54:24 PM »
Probao danas na xexi F550,  radi, i cini mi se leti bolje i stabilnije od Naze M-lite. Danas je bio jak vetar ali dobro drzi poziciju u gps modu.
Nakon povezivanja baterije naza V2 ceka 1-2 min. u warm up modu, i za to vreme se ne mogu startovati motori. Kad izadje iz warm up moda , trazi satelite pa  kad popali zelene lampice   moze da se leti. 
Kod Naze M-Lite worm up-a nema, i gas    prima odmah u sva tri moda letenja, dok je ovde to slucaj u manual modu a kod GPS i ATTI moda, nakon startovanja gas treba dodati preko pola. Nisam bio siguran da li je toliki gas  dovoljan da xexa i poleti  pa sam radi rasterecenja skinuo gimbal i kameru, cisto da ne bude neprijatnih iznenadjenja.Trebalo je dodati jos nijansu gasa da se odvoji od zemlje.
Home i Course Lock rade odlicno, predpostavljam  i fail safe ali ga nisam probao. Imam utisak da je dosta stabilniji i pri sletanju Uz nekoliko dodatnih opcija programskog podesavanja koje su u osnovnoj Lite verziji zakljucane, Naza M-Lite je isplativa kupovina za one koji hoce sami da sastave svoj multikopter.

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Naza m lite
« Reply #16 on: March 19, 2015, 11:08:39 PM »
zanima me ,jel se gube parametri i podesavanja naze kada je upgrajdujes? ili sve ostane kako je bilo...  mmmm

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Naza m lite
« Reply #17 on: March 20, 2015, 12:46:34 AM »
Nista se ne gubi obzirom da upgrade ide u pozadini otvorenog Naza M lite assistanta. Kad zavrsi upgrade, samo ugasis taj assistant i startujes drugi od Naze V2. Parametri ostaju  isti.  Onda mozes ako  da menjas nanovo sta hoces, Ide prvo jedna kalibracija koju ti trazi novi assistant i kad to odradis sve radi normalno. Imao sam samo problem kod startovanja onog programcica sa linka, nije hteo da radi na XP masini ali je na sedmici odradio posao.

Offline srxul

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Naza m lite
« Reply #18 on: March 26, 2015, 12:25:12 AM »
pozdrav svima pokuso sam da abgreidujem nazu m lite koju imam na nazu V2 ali imam problem prilikom procesa,tj.otvorim naza-upgrade_1.0.1exe i na dno mi pise service actived,a zatim pokrenem naza m lite program i cekam i po par minuta da bi mi dalo da pokrenem upgrade ali se nista ne desava .moze li mi neko objasniti dje grijesim?
i kako da pokrenem pravilno,sve sam odradio po videu koji su dati ali mi se isto desava,cak sam izbriso i antivirus i nista

 :_D

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Naza m lite
« Reply #19 on: March 26, 2015, 09:23:14 AM »
?...programe pokreces kao admin? (run as administrator)
 (<--)

Offline srxul

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Naza m lite
« Reply #20 on: April 09, 2015, 12:36:59 PM »
Hvala cakra na savjetu

Offline djordjevicaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 147
  • Telepromtovani vazduplohov
Re: Naza m lite
« Reply #21 on: May 19, 2015, 09:16:57 AM »
Pozdrav ljudi,

Trenutno na quad-u imam HK KK2.1 HC i planiram da ga zamenim Nazom. Pogledao sam ponudu naših šopova i našao na RC Srbija combo sa GPS-om. Međutim, slike proizvoda koje su tamo date se razlikuju od slika na DJI sajtu. Na DJI sajtu postoji dodatni LED modul, a na RcSrbija je LED integrisan sa BEC-om. Takođe s e i kutija razlikuje. Da li su u pitanju stara i nova verzija? Da li ste vi uzimali Nazu kod nas ili preko?
Pokušavam da pohvatam sve konce pre kupovine, pa bih vas zamolio za pomoć.

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Naza m lite
« Reply #22 on: May 19, 2015, 10:38:21 AM »
Naza M Lite je Naza M Lite, najbolje da kontaktiras Vladu iz RC Srbije i on ce ti reci sta je po sredi. Licno mislim da Vlada nije promenio slike prilikom azuriranja sajta jer u naslovu stoji da je Module NAZA-M LITE with GPS+BEC+LED Combo,
sto definitivno ukljucuje i led diodu posebno izdvojenu kao kod Naze V2. Kontaktiraj Rc Srbiju ili Vladu licno i dobices sve odgovore oko toga.
P.S. Ja sa licno u Rc Srbiji kupio i veoma sam zadovoljan uslugom koju pruza Rc Srbija, kupujem mnogo i u inostranstvu od renomiranih prodavaca i veruj mi da je saradnja sa RC Srbijom na visem nivou.

Offline djordjevicaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 147
  • Telepromtovani vazduplohov
Re: Naza m lite
« Reply #23 on: May 19, 2015, 11:16:57 AM »
Hvala na brzom odgovoru!

Nisi jedini koji mi hvali saradnju sa RC Srbijom, mnogi su mi rekli da je Vlada skroz OK lik, da hoće da pomogne i izađe u susret.

Offline djordjevicaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 147
  • Telepromtovani vazduplohov
Re: Naza m lite
« Reply #24 on: June 24, 2015, 11:46:02 AM »
Evo konačnog odgovora za svakoga ko je možda (kao ja) imao dilemu oko slika za Nazu Lite, na gore pomenutom sajtu:



Čovek mi je objasnio da su slike stare, a sa fotografije se vidi da šalju aktuelni model.

Inače, svi koji ga hvalite ste potpuno u pravu - čovek je više nego prijatan i ljubazan, a o tome da izlazi u susret stvarno nemam reči!!!  (res)


P.S Neke podatke na vizit karti sam senčio - da ne bude da reklamiram nekoga :)