Author Topic: F 18 od izoflora 6mm  (Read 12159 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
F 18 od izoflora 6mm
« on: June 23, 2013, 08:16:26 PM »
Napravio sam jedan F18 po planu http://rc.tomhe.net/fa-18
Imam jedno pitanje.Sve super skoro,lep ,lagan  dize u vis iz mesta,i spust je ok ,samo okretanje na desno-levo nikako ne radi.Jedva sam na maiden flight-u okrecao avion.Povezan mi je u Elevon mixu na spektrum dx6i.Kod mig 29 isto podesavanje koristim,ali tamo funkcionise sve dobro.I Ovde funkcionise ali pri letu nikako da napravim neki okret,sem gore -dole lupping i to u mestu.Krilca odreaguju dobro,al okreta nikako ne dobijem.U stvari dobijem,al samo polagano ko neka jedrilica koja nema Ailerone samo Rudder, cim pocne da mota u desnu stranu vec treba dati levu stranu jer dok se namesti prodje 3,4 sekunde.Mozda ova krilca su premala za ovaj ovion da bi ga okrecao?Da napravim duplo vece?Hvala unapred na odgovorima.

Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: F 18 od izoflora 6mm
« Reply #1 on: June 24, 2013, 03:52:14 PM »
Sinoc sam  se jos malo dvoumio sta da radim,a danas sam resio da napravim dva nova krilca(malo modifikovane) a dodatno sam izrezao Ailerone.Sve spojio sa predhodna dva servoa,tako da mi Aileroni rade isto ko i Elevator u ELEVON mix-u.Doslo je do probe samog leta,al bas kad sam izaso da isprobam ,neko nevreme nailazio,pa je vetar jako poceo duvati.Uprkos tome pustio sam par puta u vis,samo da vidim dal se ovako okrece bolje ili sam na istom od juce.Sad se okrece fino,al zbog jakih udara vetra nisam smeo dalje isprobavati f18.Ostaje da sacekam mirnije vreme pa da vidim kako,sta ,gde trimovati.Sve u svemu zadovoljan sam ,video danas da i po jakom vetru mogu bolje komandovati avionom,ne ko juce bez zaokreta a nije ni bilo vetra.Ostaje mi da razmisljam zasto nije funkcionisalo kod mene model izgradjen po semi,kad kod ostalih lepo leti  mmmm





« Last Edit: June 24, 2013, 03:55:24 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: F 18 od izoflora 6mm
« Reply #2 on: August 11, 2013, 03:24:43 PM »
Pozdrav imam jedno pitanje skinuo sam plan isti ovaj ali neznam koliko je pametno upustati se u to posto sam jos uvek pocetnik ali mnogo mi se svidjaju ovi modeli i koji je setup potrban za ovaj model? Sve je iseceno i spremno za secenje ali odluka jos nije pala pa bih molio za savet jesu li ovi modeli toliko tezi za upravljanje .
« Last Edit: August 11, 2013, 03:26:54 PM by radisa.radic »

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: F 18 od izoflora 6mm
« Reply #3 on: August 11, 2013, 08:17:36 PM »
Ovi modeli su vrlo zahvalni, nisu skupi, zahtevaju osnovne elemente koji su potrebni da bi leteo. Minimalnije ne moze. Sto se tice setapa, zavisi od onoga sta ti imas i hoces od modela. Po meni je se najbolje pokazao NTM-ov motor od 3000 obrtaja po voltu, zato sto mu elisa ne prelazi gabarite modela i nema bojazni da ce se polomiti pri sletanju. Kad ovladas modelom bice ti posle zanimljivo da pri sletanju hvatas model, posle ces uvek u svom hangaru imati bar jedan ovakav model. Zavrsi model i neces se pokajati, za sve sto ti nije jasno pitaj. Uvek ce ti neko pomoci da resis problem. Pozdrav

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: F 18 od izoflora 6mm
« Reply #4 on: August 12, 2013, 09:00:05 AM »
E lepo si mu objasnio Vlado svaka cast   :)aplauz

Offline mtesa

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 476
Re: F 18 od izoflora 6mm
« Reply #5 on: August 12, 2013, 04:29:55 PM »
cesto se na ove modele stavljaju 2826 motori od 2200kv sa propelerima 6x4 i baterijama od 1600 do 2200mah
kazu da garantuje maksimalno divljanje :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: F 18 od izoflora 6mm
« Reply #6 on: August 13, 2013, 12:09:20 AM »
Ja licno nesto nisam zadovoljan sa tom kombinacijom 2826-6*4. Imam 3 takva motora, ne mogu da daju pravi potencial jer je vrlo tesko naci 7*3 elisu za njih. I sad se pitam zasto sam ih uopste uzimao. Sto se tice baterije tu se apsolutno slazem da je max 2200, mada pre bi se mozda odlucio za neku od 4 celije ali max 1600. Moguce je da je takva baterija mozda malo laksa od 2200, treba ispitati tu opciju. Ja sam vise za kombinaciju da na motoru koji koristis stoji elisa namenjena za taj motor.

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: F 18 od izoflora 6mm
« Reply #7 on: August 13, 2013, 09:11:46 PM »
Pozdrav drustvo setup trenutno nemam za ovaj model pa zato pitam sta da uzmem koji je najbolji nemora to da jurca ko nenormalno jos sam pocetnik ali da bude odgovarajuci....

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: F 18 od izoflora 6mm
« Reply #8 on: August 13, 2013, 10:07:24 PM »
Moja preporuka za ovaj model a i za bilo koji drugi model ove vrste je; motor NTM od 3000 kv lep je zvuk ima da privlaci paznju, za regler ces videti koliko motor maximalno vuce ampera pa na to dodaj rezerve jos 20%, sto se tice baterije mogao bi da probas neku sa 4 celije max 1500-1600 mAh. Mislim da niko nije pokusao sa 4 celije da leti ovakve modele, servoi ne moraju da budu kvalitetni, moze najjeftiniji ali da budu sa metalnim zupcanicima. Nemoj kopirati druge budi razlicit, u tome je draz i duh modelarstva. Pozdrav
« Last Edit: August 13, 2013, 10:10:01 PM by vlada-r »


Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: F 18 od izoflora 6mm
« Reply #10 on: August 16, 2013, 09:02:42 PM »
Hvala na pomoci jos jednom ali imam jos pitanja model sam priveo kraju jer nije mnogo komplikovano sve uklopiti mada treba vremena jos sminka i elektronika ali gde se nalazi CG na ovom modelu sto je najbitnije tacno odrediti.....nasao sam u planu da je na 14.6 cm od vertikalnih stabilizatora dali je tako i kod vas bilo
« Last Edit: August 16, 2013, 10:34:27 PM by radisa.radic »

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: F 18 od izoflora 6mm
« Reply #11 on: August 17, 2013, 12:56:07 PM »
Hvala na pomoci jos jednom ali imam jos pitanja model sam priveo kraju jer nije mnogo komplikovano sve uklopiti mada treba vremena jos sminka i elektronika ali gde se nalazi CG na ovom modelu sto je najbitnije tacno odrediti.....nasao sam u planu da je na 14.6 cm od vertikalnih stabilizatora dali je tako i kod vas bilo
TAko sam i ja namestio otp.A vidi gde mi dodje onda baterija ako neces + koji teg  mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: F 18 od izoflora 6mm
« Reply #12 on: August 17, 2013, 04:12:04 PM »
Ja sam porucio motor 2200 kv a bateriju cu isto 2200 mada mi se cini ovo sve potanko da nosi tu bateriju i nadam se da nece toliko trbati napred da bude neznam dok skroz ne zavrsim....

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: F 18 od izoflora 6mm
« Reply #13 on: August 17, 2013, 09:49:06 PM »
Ja sam porucio motor 2200 kv a bateriju cu isto 2200 mada mi se cini ovo sve potanko da nosi tu bateriju i nadam se da nece toliko trbati napred da bude neznam dok skroz ne zavrsim....
Neznam,motor moze najverovatnije i jaci al baterija od 2200 ce dosta dodati na tezini aviona.Tako da jest jaci motor i jaca baterija al ce biti brz otp ko moj sa 1400 kv i sa 1300mah  mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: F 18 od izoflora 6mm
« Reply #14 on: August 18, 2013, 04:55:14 PM »
Evo kako je to ispalo kod mene ostale jos neke sitnice da se zavrse        Nego koliko sam primetio ti si ovaj model doneo u jednoj kesi sta se dogodilo?                                                                   
« Last Edit: August 18, 2013, 05:08:14 PM by radisa.radic »