Author Topic: Becej snimci by Rajker  (Read 436426 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Becej snimci by Rajker
« on: May 16, 2013, 11:53:46 PM »
 mmmm mmmm mmmm
Ni danas nije proso dan bez leta,,doduse dosta duvao vetar i krajem dana.Okupilo nas se par , pa kolega Pifu leteo sa F22 a ja naravno sa MIG 29.Baterije smo sve ispraznili,pa je pao i mrak.
Evo kako sam obecao malo bolji bolji video  :big smile



 (yay)
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1 on: May 21, 2013, 11:28:19 PM »

 (yay)

A evo i treci video koji sam napravio juce rano ujutru sa Migom dok je vetar samo pirkao  :big smile

« Last Edit: May 21, 2013, 11:30:34 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #2 on: May 23, 2013, 10:27:52 AM »
 mmmm Jel to mene neko prati ???

Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #3 on: May 23, 2013, 11:21:40 PM »
 mmmm Danas uprkos loseg vremena opet sam izaso da bacim avion u vis.Vetar jako duvao.Interesantno bilo da do 5-6 m u vis nije bilo vetra,(zbog drveca)al iznad te visine jaki udari.Probao sam koliko moze moj MIG u vis da leti,al ga vetar stalno obarao.Kamericu sam postavio ispred elise,sto i nije bas najbolje mesto.Sletanje interesantno ,dok nisam stigo  do visine drveca,vetar me bacao tamo-vamo.U zavetrini vec nije bilo problema bezbedno sleteti.Opet jedno iskustvo vise,shvatio sam da vetar najveci protivnik ovakvih malih,laganih aviona.Zna iznenaditi manevrisanje,I to jos kako!!!   mmmm

Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #4 on: May 25, 2013, 09:19:22 PM »
 (yay)
Uprkos malo jaceg vetra poneo na livadu Junior plus S.Ovo mi je bio drugi let sa njim.Pazljivo sklopio sve pa sam probao sam da ga bacim.Motor toliko jak da maltene i ne trebam zamahnuti rukom ,odma dize u vis.Jos sam i redukovao gas na 90%.Ovo leti u vis ko da ga top ispucao.Moram nauciti sa njim baratati jer cim ga dignem odma hoce da se prebaci na ledja i pravi redovan lupping.Komande sam isto stavio na 50% sa D/R.Namestio sam kocenje motora,na Maiden Flight-u stalno mi se vrtio elisa.Danas to vec nije bilo, zakoci motor ESC redovno.Sletanje mi isto solidno proteklo,mada na drugom sletanju sam isprobao kako mi reaguje ako ukljucim flaps.Malo produzi sletanje al je mirniji.Na prvom letu sat stavio 15min,al sad vidim kad punim baterije,moze to i vise,samo do pola su ispraznjeni.Trebam sacekati lepse vreme sa trimovanjem,ovako na vetru mi se cinilo da vuce malo na desnu stranu stalno,pa sam mu dao 2-3 klika levo,a i nos malo pada pa i tu sam mu dao 2 klika.Vreme ce pokazati sta je tu stvarno naljbolje podesavanje,ali i ja sam  jos neiskusan letac (pogotovo u jedrenju).Sa trecom baterijom malo sam vise vezbao sletanje.Bacio junior,napravio par krugova i sletanje.Do kraja sam ispucao 3 baterije.(otp. svaki do pola  mmmm )Zadovoljan danasnjim letom,spakovao sve na brzake i begaj kuci,naisli crni oblaci.  ;namig

Pa i neznam dal da postavim tu video koji sam napravio po ovom vetru,vidi se da jos ne baratam sa komandama ko jedrilicar,al evo,pa ko hoce nek se slobodno nasmeje na mojim greskama.  mmmm nekako mi pobeze i slika od tona.

 

 (:sok:)
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #5 on: May 29, 2013, 01:48:25 PM »
 mmmm kad neko ne moze da saceka lepo vreme,onda se muci sa jedrilicom.Opet ja izneo svog lepoana,al me vetar i na drugom maiden flight dosta maltretirao.Tolko je duvao, par puta zaustavio  junior u mestu.Kad sam leteo sa vetrom,ucinilo mi se da nece ni hteti okrenuti,pa sam pribego malo paljenju raketnog pogona.Ovo mi ne ide u glavu kolko je jak ovaj motor u junioru.Kolega se isto iznenadio kad sam  pustio u vis.Nikako da dodje lepo vreme bez vetra,pa da vidim stvarne osobine ove ptice  mmmm

Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #6 on: June 02, 2013, 10:46:27 PM »
Leteli  danas vise nas na zalivnom.

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,2646.msg77902.html#msg77902

Ja imao novo iskustvo sa jedrilicom.Prvo sam vijugao po nebu tamo/vamo.



a zatim sam ispratio Gabora "Flayer" gde se on vrti po nebu sa svojom jedrilicom.Krenuo I ja za njim,kad odjednom se stvorio u  termalima.Pa to je uzivancija,nisam ni znao do tada kako to funkcionise.Toliko me odusevilo,skoro sam zaboravio na sve pa ostao kruziti na nebu do besvesti.No ipak sat pozvonio na predajniku,i polako sam se spustio. Jedva cekam ponovi susret termike na nebu pa da se opet vrtim u njemu,zajedno sa pticama I kolegama.  :big smile

Za kraj ovog popodneva,ispraznio zadnju bateriju na MIG29.
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #7 on: June 04, 2013, 05:39:47 AM »
Izgleda da sam  oo))

Ne moze da prodje ni jedan dan ,a da ne odem leteti.Evo I danas sam predvece izaso sa migom,pa bacio u vis.Vetar jako duvao ceo dan,mislio predvece  ce da se stisa,al nista od toga.Uprkos  jakim udarima vetra poleteo dva puta.Mmalo je rizicno bilo sletanje,jer me znao bacati gore/dole I po pola metra,al sam avion doneo kuci u jednom komadu.  ;namig



 mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #8 on: June 05, 2013, 10:11:31 PM »
 mmmm Interesantni ovi predlozi.Mozda ce se i ostvariti uskoro koja.Danas se malo razvedrilo,pa resio opet da pustim Juniora.Dok sam stigo do zalivnog,vetar se pojacao,a posle su naisli i neki oblaci,(idealno za jedrenje  oo)) )Ispraznio dve baterije,isprobavao neke manevre,te ovako stelovao-te onako-mixovao na dx6.Na kraju dosao kuci sa novim iskustvima,shvatio sam da vredi uciti od velikih majstora ovog zanata.Mogu da se pohvalim da imam iskusnog ucitelja(Gabor ,,Flyer,,)pa je ovako lako uciti.  ;namig

« Last Edit: June 05, 2013, 10:14:02 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #9 on: June 08, 2013, 09:03:30 PM »
Zalivno - celo popodne sam sa jedrilicom praznio baterije.Za kraj ostala poluprazna baterija koji sam ubacio u Mig 29.Prinudno sletanje,bilo neizbezno.Malo losiji snimak al veliko hvala za trud ,,KUKI,,



 mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #10 on: June 09, 2013, 09:14:46 AM »
 mmmm        Junior proba jedrenje


Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #11 on: June 09, 2013, 06:32:15 PM »
Idemo u visine  ;namig

Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #12 on: June 09, 2013, 08:26:07 PM »
 ;namig i jos vislje

Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #13 on: June 10, 2013, 09:02:08 PM »
 oo)) Danas predvece izasli na zalivno sa kolegom vezbati.On poneo Pink Stick,a ja naravno Junior plus s.Malo smo se iznenadili,vetar jace duvao nego sto bi trebalo.Ja sam vec leteo sa juniorom na jacem vetru,ali ovo sta mi se danas desilo,nisam ni pomislio da moze da se desi.Dok sam stelovao kamericu radi snimka iz vazduha,dotle sam bodrio kolegu da poleti jedan krug,al nije smeo zbog vetra.(pametniji nego ja)Sve namestio pa krenuo u vis.Kad sam vec bio negde otp.300-350 m ( bar tako mislim) dole na zemlji odjednom poceo jako da duva vetar.I to tolko jako da sam se zabrinuo sta je onda gore,ako ovde dole tako duva.Za 2-3 sekunde junior poceo leteti unazad,nije mogao savladati jak vetar.(Posle kad sam kuci pogledao snimak,uvideo da pri penjanju u vis,vec se prasina dizala sa letnjih puteva,ali nisam primetio.To se i vidi na snimku cim se junior gore ispravi)U momentu nisam ni znao sta da radim,dal da polako pokusam spustiti,ili nekako brze.Junior se skoro izmako kontroli,samo ga duvao vetar unazad,pa sam resio sto pre spustiti na zemlju.(Izgleda da je ova varijanta spusta bila bolja,jer da sam ostavio avion polako spustati,pobegla bi mi)Za to vreme dole na tlu sve jaci vetar.No da ne duzim pricu, kako-tako,al sam spustio avion u psenicu.Na srecu nista se nije lomio nit se izgubio.
Pa da a ko me terao da letim u vetru???  :sljus I dosad sam leteo par puta u jacem vetru,al ovo danasnje ce ostati u pamcenju,celog zivota.
Za kraj dva mala snimka sa mobilnim,koliko je duvao vetar,kad smo se uputili kuci.( ih kad bi imao merac brzine,pa da znam tacno koliko jako duvao.Po mojoj proceni otp 80 km/h,al mozda i gresim )





« Last Edit: June 10, 2013, 09:07:46 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #14 on: June 14, 2013, 12:55:58 PM »
 mmmm

720p video

Nije sramota učiti !!!