Author Topic: Becej snimci by Rajker  (Read 434924 times)

Offline Asterix

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 98
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #990 on: November 10, 2015, 09:47:35 PM »
Mocno deluje, bas me interesuje kako izgleda nocna voznja sa njim (<--). Kada probas ti okaci snimak.

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #991 on: November 10, 2015, 09:50:49 PM »
Mocno deluje, bas me interesuje kako izgleda nocna voznja sa njim (<--). Kada probas ti okaci snimak.
Snimak ce biti u to ne sumnjam,ali prvo cu danju probati (kad vreme dozvoli )kako mi sve ovo nakaceno poremetio CG i ostala podesavanja.Ima tu dosta plastike,zica,,,,,,,,  dodatne tezine mmmm
« Last Edit: November 10, 2015, 09:53:30 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #992 on: November 13, 2015, 06:02:14 PM »
 :sljus :sljus :sljus ah taj petak 13 ,,,,,, sreca u nesreci  :)aplauz

Nije sramota učiti !!!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #993 on: November 13, 2015, 10:57:32 PM »
Imenjače opet te moram izgrditi.  >:(
Leti iznad livade samo ispred sebe u zoni letenja. Nemoj da ga letiš iza sebe, bez obzira što si sam i nema nikoga iza tebe. Tako se moraš okretati oko sebe i tako se lako zavrti u glavi jer se gleda nebo. Ovo je lekcija broj jedan u školi RC letenja. I ja sam ga onomad prvi dan naučio od starijeg učenog RC pilota.
Još nešto. Ne sleći na kofer.   :big smile Ostavi ga jako daleko iza sebe.
I naravno poletanje i sletanje uz vetar.
Zonu letenje sam odaberi pre letenja, ali je dobro ako su vidljivi orijentiri paraleni. Recimo uzduž puta ili oranice.



 ;namig
« Last Edit: November 13, 2015, 11:09:42 PM by tibeteagle »

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #994 on: November 14, 2015, 06:23:40 AM »
Imenjače opet te moram izgrditi.  >:(
Leti iznad livade samo ispred sebe u zoni letenja. Nemoj da ga letiš iza sebe, bez obzira što si sam i nema nikoga iza tebe. Tako se moraš okretati oko sebe i tako se lako zavrti u glavi jer se gleda nebo. Ovo je lekcija broj jedan u školi RC letenja. I ja sam ga onomad prvi dan naučio od starijeg učenog RC pilota.
Još nešto. Ne sleći na kofer.   :big smile Ostavi ga jako daleko iza sebe.
I naravno poletanje i sletanje uz vetar.
Zonu letenje sam odaberi pre letenja, ali je dobro ako su vidljivi orijentiri paraleni. Recimo uzduž puta ili oranice.


 ;namig
Sve je to u redu i znam te osnove,,,al kad ne pase nesto onda il ne treba letetli ili treba reskirati.Ja putanju vetra ne mogu okrenuti,a ni put(nazalost)Sta ja tu mogu ako me stalno bocni vetar udara.E  ili cu nauciti da letim sa bocnim vetrom ili necu leteti kad duva.Sva sreca pa je  ovo ravna Vojvodina,, od 365 dana 5 dana ne duva  ;namig
A sto se tice pada,,,,tu nisam ni nameravao sleteti nego samo nisko proleteti,,,Malo sam se sj.bo,zaboravio da sam na vecem D/R pa kad me udario vetar,puno kontre sam dao na prstima. :sljus To je to kad nemas osecaj u prstima,(posle posla gde tovaris celo pre podne sojinu slamu (bale)),ruka vec boli,a ti bi da iskoristis lepo vreme za letenje umesto da odmaras prste za sutra.  mmmm
« Last Edit: November 14, 2015, 06:37:52 AM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #995 on: November 14, 2015, 05:51:48 PM »
Quote
Ja putanju vetra ne mogu okrenuti
Naravno. Vetar je zakon. Ali se možeš prilagoditi. Prvenstveni orijentir u letenju je vetar. Na svakoj livadi se možeš pozicinorati po volji, ako je ta livada dovoljno velika. Ti odlučuješ. Ali ipak pazi da ne presecaš put sa niskim letovima. Nikada se ne zna ko može da naiđe, a gledaš stalno u model.

Ako pogledaš zadnji snimak, ovaj model si leteo u stilu tvog drugog sporog 3D penastog modela. Nije dobro stalno mešati modele. Ako ipak, onda menjaj i model setap i u glavi a ne samo na stanici. I iskusnijma je teško preći sa jednog na drugi. U prilog ti ide da puno vežbaš.

Ako želiš nešto ozbiljnije da pristupiš vežbanju akrobacija, napravi plan letenja. Improvizovano letenje se može izvoditi ako već znaš najvažnije manevre jako dobro. U jednom danu vežbaj samo jednu akrobaciju ili nekoliko. Ponekad, samo sletanje i poletanje, a ponekad osnovne figure. Kasnije teže  i tek onda one najteže. Sa ovim planskim pristupom uvodiš disciplinu u svoje letenje i smanjiješ rizike loma modela, jer ćeš više da vladaš modelom.
Nije vešt pilot onaj koji zna da spase model iz beznadežne situacije, već onaj koji ne dozvoli da u to upadne.
Da ponovim. Nemoj da letiš model nisko ako je daleko, a pogotovo da je na malom gasu.

 ;namig
« Last Edit: November 14, 2015, 05:57:42 PM by tibeteagle »

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #996 on: November 14, 2015, 05:56:36 PM »
Quote
Ja putanju vetra ne mogu okrenuti
Naravno. Vetar je zakon. Ali se možeš prilagoditi. Prvenstveni orijentir u letenju je vetar. Na svakoj livadi se možeš pozicinorati po volji, ako je ta livada dovoljno velika. Ti odlučuješ. Ali ipak pazi da ne presecaš put sa niskim letovima. Nikada se ne zna ko može da naiđe, a gledaš stalno u model.

Ako pogledaš zadnji snimak, ovaj model si leteo u stilu tvog drugog sporog 3D penastog modela. Nije dobro stalno mešati modele. Ako ipak, onda menjaj i model setap i u glavi a ne samo na stanici. I iskusnijma je teško preći sa jednog na drugi. U prilog ti ide da puno vežbaš.

Ako želiš nešto ozbiljnije da pristupiš vežbanju akrobacija, napravi plan letenja. Improvizovano letenje se može izvoditi ako već znaš najvažnije manevre jako dobro. U jednom danu vežbaj samo jednu akrobaciju ili nekoliko. Ponekad, samo sletanje i poletanje, a ponekad osnovne figure. Kasnije teže  i tek onda one najteže. Sa ovim planskim pristupom uvodiš disciplinu u svoje letenje i smanjiješ rizike loma modela.
Da ponovim. Nemoj da letiš model nisko ako je daleko, a pogotovo da je na malom gasu.
 ;namig
2eaa
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #997 on: November 18, 2015, 11:03:00 AM »
Malo experimentisali  mmmm

Nije sramota učiti !!!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #998 on: November 18, 2015, 12:46:48 PM »
 (thumb)
I naravno među prvim važnim pravilima je da je sunce iza pilota ili sa strane. Ovaj zalazak sunca još prođe i baš je lepo, ali samo tebi, jer kameri to nije dobro, pa tako ni onima koji gledaju. Ovako se vide samo siluete modela uglavnom, a i tebe može da zbuni položaj modela.
Ona žuta vaća elisa je dobra veličine za 3D, ali kvalitet je grozan. Ako se sila potiska razlikujena na kracima zbog različitog ugla, unosi se veća dinamička sila odnosno vibracija na ležajeve i brže propadnu.
Sleći na stomak modela tako, da letiš nisko u zadnjih 2-3 metara prizemljenja. Naglo podigneš nos modela i držiš tako sve dok ne izgubi potpuno brzinu. Tako će sa pola metara vertikalno pasti na stomak, a tvoja elisa neće pretrpeti nikakvo kačenje u travu. Sletanje u ruku je tekođe dobro, što već znaš.
 ;namig

Offline Asterix

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 98
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #999 on: November 27, 2015, 01:31:29 PM »
Sledece sedmice bice jos lepog vremena, tako da ce biti jos prilike za letenje barem sa ZMR 250

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1000 on: November 27, 2015, 01:53:05 PM »
Sledece sedmice bice jos lepog vremena, tako da ce biti jos prilike za letenje barem sa ZMR 250
O pa letecemo cim vreme dozvoli,,,jedini problem je da cu naredne sedmice raditi popodne,,,a prepodne necu stici nikako.  mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 554
    • FaceBook
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1001 on: November 30, 2015, 12:58:41 PM »
 ()-() (<--) (res)
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1002 on: November 30, 2015, 09:18:52 PM »
Nije sramota učiti !!!

Offline Daky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 554
    • FaceBook
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1003 on: December 03, 2015, 04:56:47 PM »
Bravo bata Rajkeru! Svidja mi se..  (pijemo)
Dalibor Daky Ilić

________________
ex Smeker

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #1004 on: February 07, 2016, 12:24:39 PM »
Izvinjavam se vernim pratiocima,morao neka videa brisati. (otp 35 )Imao sam vec pripremljen video sa jedrilicom,,oprostajno,, u kome sam se zahvalio svima vama koji ste pratili i pogledali moja videa.E pa za kraj nije bas lepo ispalo - sta je tu je. Pozdrav svima iz ovog topika,,, nadam se da cu jednog dana nastaviti gde sam sad prekinuo.  2eaa
Nije sramota učiti !!!