Author Topic: Becej snimci by Rajker  (Read 434875 times)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #945 on: October 06, 2015, 12:05:32 AM »
mmmm eee skupio sam dovoljno hrabrosti,,,pa poleteo prvi tockas avion  mmmm


Pa dobro, ako je ovo prvi let i upoznavanje onda je OK... Mislim da to sto ti je ovo prvi avion sa tockovima nije nikakav problem kao sto i sam vidis, veci ti je problem sto ti je ovo prvi avion sa elektronikom koja leti zajedno sa tobom, sto se meni licno NE dopada, ne volem, kako tako volim sam da letim, mislim da ja upravljam sa njim.. ali, stvar ukusa, o cemu ne vredi raspravljati... Meni se ta njegova, slicna elektronika dopada samo na onim mikro avionima, koji jako zajebano lete bez iste... osetljivi, vrcavi itd...
Ali, mislim da ti je prva greska u jurcanju i pun gas.... Nisam majstor akrobatskog letenja, daleko od toga, pa nek me dopune / isprave majstori 3D ili akrobatskog letenja... ali mislim da mozemo reci da je cinjenica da akrobatski avion, pa i ovaj, imaju veliku povrsinu krila i da se lepo i poslusno ponasaju i pri malim brzinama, ali imaju i veliku povrsinu kontrolnih povrsina, sto ih cini akrobatama.... E sad ako se koristi poveci EXPO i poveci D/R, tako reci bi mogao biti i Trainer, ili drugi avion iza trenera....
Mislim da bi trebalo da lepo prostudiras MANUAL, vezano za AS3X i podesavanja, mozes podesavati, za sve tri ose GAIN, predlazem da ih podesis na svoju meru, da postavis EXPO (=40-50%) i D/R 60% zatim 80 % i na kraju 100%, kroz flight modove (1, 2, 3)... da na prvim letovima provalis koja mu je to minimalna brzina sa kojom lepo i poslusno leti, opstaje u vazduhu (oko 50% THRO, ako ne i manje) upoznajte se lepo i pocni polako da radis pojedine lagane figure, normalno ako zatreba dopunis THRO. koliko treba, ili mislis da treba, savetujem da to radis na nekoj prilicnoj visini, da bude bezbedno po avion a da ga ipak lepo vidis... lagano, sporo, pamti greske, pa udri ponovo i sve dok ne izvedes to sto si hteo, jednu po jednu figuru, nikako sad sve odjednom u jednom letu, nema potrebe.. lako ces se zbuniti i sjebati, a tu ste da se igrate i zabavljate..> Sam si rekao da u Manualu pise da ne treba leteti full THRO, sa AS3X... Drugo, nisi pomenuo, a najvaznije je, da nakon upaljene stanice i ukljucivanje baterije ostavis avion na ravnom, na tockovima da se inicijalizuje, podesi sam sebe, mislim prijemnik, vrlo je bitno i ne menjati polozaj prijemnika u avionu, kako si valjda i video u Manualu... Za podesavanja ima sigurno, ne znam, puno na YouTube-tu, koje su razni ljudi postavili, kao i savete... Ja imam, jako slican, Inverza, tih dimenzija, ali bez elektronike, davno ga nisam leteo, ali sam krenuo sa najvecim EXPO i najmanjim komandama, kroz Fligh Mode, kod mene ih ima 5 pozicija na stanici, i u toku leta se igrao, povecaovao i smanjivao, recimo sa svim na 100%, rolu radi kao burgija na zilion obrtaja, ali cemu to... Lepse mi izgleda kad ide ravno i kad je sporije, ili kad ga seckas ali praviolno recimo na po 90 stepeni, rola iz 4 segmenta ;namig... ne znam da li to rade i pravi 3D piloti, i da li je to ispravno, ali mi lepo izgleda i ostalo svasta nesto, ali ne znam kako se to zove, zabolavio  :sljus  sto sve i nije bitno, bitno j (<--)e da se Vas dvoje nadjete i lepo druzite.... volite i mazite/pazite

Samo mali savet, ako ima prostora
 ()-() (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Online rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #946 on: October 06, 2015, 06:41:30 AM »
Svaka cast za prvi let i sletanje sa tockasem.
hvala  (res)
Nije sramota učiti !!!

Online rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #947 on: October 06, 2015, 06:54:38 AM »
Pa da ima tu dosta istine sto si naveo Zajko.Ovo je bio tek prvi let,,,a ostale tek dolaze.Pri prvom letu sam hteo da vidim mogucnosti sta sve moze da uradi pogotovo brzinski,a ne akrobatski,,,da se naviknemo sta kako funkcionise.Mene je najvise zbunio ovaj prvi mod,,,Kad navodno skines prste sa daljinca i on ga vrati u horizontalu...E pa nije bas tako,,jer i pri letu kad se da recimo idi pomalo levo,,ja na komandama levo sa aileronima,i ako ostavim duze od 2 s isti polozaj,,,odma ga ispravi.(mada nisam pustio komande)A i u videu kad sam ga skoro zakucao na 1:45  samo sam mirno drzao palice i polako vuko elevator da ide gore,kad ono propadne pa skoro da je zavrsio na letnjem putu karijeru.Izgleda da u Stagility modu moras stalno mrdati palicama,,,,,znaci nikakve duze pauze od 2 s,inace koriguje prijemnik.Ostali modovi su u redu,,,a na ovo treba da se navikne.Polako sve ce tu doci na svoje mesto.A i to stoji sto Ja nisam sve procitao ,,,,kako se leti u tim modovima,ali zato sad vec znam,,pa cu se i ja tako prilagoditi pri letu.  mmmm  ;namig
« Last Edit: October 06, 2015, 07:00:06 AM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #948 on: October 06, 2015, 10:38:19 PM »
Imenjače, molim te ne leti nisko i daleko od sebe, a kako stalno letiš i to još sa novim ne utrimovanim modelom, a da ga još i testiraš sa raznim ne poznatim modovima.  :sljus Tako je jako rizično leteti, nemaš rezervu visine za eventulanu veću grešku i korekciju. Mnogo se slabije vidi položaj modela ako ga gledaš sa strane, nego da letiš konstatno bliže oko sebe i naravno mnogo višlje.  Raduj se da ti je novi model posle ovakvog ekstemno rizičnog testiranja, koji se može videti na klipu, ostao čitav. Spasio te je samo tvoje iskustvo i dobri refleksi.

 (pijemo)

Baš sam se suzdržao i bio fin i ovu  (kush) smajliku nisam ni upotrebio.  :big smile

Online rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #949 on: October 07, 2015, 06:36:57 AM »
Imenjače, molim te ne leti nisko i daleko od sebe, a kako stalno letiš i to još sa novim ne utrimovanim modelom, a da ga još i testiraš sa raznim ne poznatim modovima.  :sljus Tako je jako rizično leteti, nemaš rezervu visine za eventulanu veću grešku i korekciju. Mnogo se slabije vidi položaj modela ako ga gledaš sa strane, nego da letiš konstatno bliže oko sebe i naravno mnogo višlje.  Raduj se da ti je novi model posle ovakvog ekstemno rizičnog testiranja, koji se može videti na klipu, ostao čitav. Spasio te je samo tvoje iskustvo i dobri refleksi.

 (pijemo)

Baš sam se suzdržao i bio fin i ovu  (kush) smajliku nisam ni upotrebio.  :big smile
Ma bice to bolje nadam se,samo da se docepam lepog vremena  ;namig Za sada smeta mi samo jedan mod od 3 ,a i to cemo savladati.Malo je z....na ova elektronika  mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #950 on: October 07, 2015, 10:52:36 AM »
Ako postoji tip aviona na koji ne treba nikakva stabilizirajuća asistencija, to je baš ovaj akrobatski tip. Model sam leti stabilno više nego bilo koji. Mod pametnog prijemnika koji ne dopuštaj da model uđe u veći nagib, sam ga vraća u početni položaj umesto pilota, više šteti nego koristi. Ako neki početnik nauči da "leti sa štakama", bez njih će ponovo morati naučiti da pravilno koristi tehniku komandovanja i da u potpunosti oseti mogućnosti i prirodno manevrinje aviona.
Dakle ne znam kome su sve to izmislili. Samo običan klasični žiro stabilizirajući mod može da koristi na svim tipovima aviona, kada recimo duva vetar ili slično.
 ;namig


Online rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #951 on: October 09, 2015, 02:40:45 PM »
Nekad treba i malo srece  ;namig

Nije sramota učiti !!!

Online rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #952 on: October 10, 2015, 05:15:42 PM »
Jedan od zidnih tapeta

Nije sramota učiti !!!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #953 on: October 10, 2015, 05:31:09 PM »
Izvini koji ti je setup kod one male bele letelice koja se nalazi dole levo od onog miniquad-a ? :big smile
The ground is the limit (or a water)

Online rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #954 on: October 10, 2015, 05:46:02 PM »
Izvini koji ti je setup kod one male bele letelice koja se nalazi dole levo od onog miniquad-a ? :big smile

Heat 20C low  :big smile
Nije sramota učiti !!!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #955 on: October 10, 2015, 09:10:18 PM »
a da n leti možda onaj zajkov EROPLAN?
Mislim jer i on ima neki setup?
(onaj mali crveni koje je delio onomad na poklon)
The ground is the limit (or a water)

Online rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #956 on: October 11, 2015, 12:23:01 PM »
a da n leti možda onaj zajkov EROPLAN?
Mislim jer i on ima neki setup?
(onaj mali crveni koje je delio onomad na poklon)
Leti leti,,,sve zavisi kolka je promaja u sobi  ;namig
Nije sramota učiti !!!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #957 on: October 11, 2015, 02:54:09 PM »
znači služi za jedrenje po promaji kao niz padinu :big smile
The ground is the limit (or a water)

Online rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #958 on: October 11, 2015, 03:06:33 PM »
ZMR 250 screenshots
Nije sramota učiti !!!

Online rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2405
Re: Becej snimci by Rajker
« Reply #959 on: October 11, 2015, 04:22:54 PM »
 ;namig   Steta sto nisam skupio para da bi i ja mogao FPV (ovde smo samo zalepili moj Mobius da snima iznad FPV kamere),,,Mobius vec imam,zice prepravim,mogu koristiti odjednom kao FPV kameru i kao snimac,ne treba dve kamere,,,Fali jos prijemnik i naocale  mmmm  mmmm mmmm i ovako skuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupo,,,,ali jednog dana ...........  (yay)

« Last Edit: October 11, 2015, 05:21:23 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!