AERIAL PHOTGRAPHY > FOTOGRAFIJE i VIDEO SNIMCI

Becej snimci by Rajker

(1/289) > >>

rajker:
 mmmm mmmm mmmm
Ni danas nije proso dan bez leta,,doduse dosta duvao vetar i krajem dana.Okupilo nas se par , pa kolega Pifu leteo sa F22 a ja naravno sa MIG 29.Baterije smo sve ispraznili,pa je pao i mrak.
Evo kako sam obecao malo bolji bolji video  :big smile



 (yay)

rajker:

 (yay)

A evo i treci video koji sam napravio juce rano ujutru sa Migom dok je vetar samo pirkao  :big smile

rajker:
 mmmm Jel to mene neko prati ???

rajker:
 mmmm Danas uprkos loseg vremena opet sam izaso da bacim avion u vis.Vetar jako duvao.Interesantno bilo da do 5-6 m u vis nije bilo vetra,(zbog drveca)al iznad te visine jaki udari.Probao sam koliko moze moj MIG u vis da leti,al ga vetar stalno obarao.Kamericu sam postavio ispred elise,sto i nije bas najbolje mesto.Sletanje interesantno ,dok nisam stigo  do visine drveca,vetar me bacao tamo-vamo.U zavetrini vec nije bilo problema bezbedno sleteti.Opet jedno iskustvo vise,shvatio sam da vetar najveci protivnik ovakvih malih,laganih aviona.Zna iznenaditi manevrisanje,I to jos kako!!!   mmmm

rajker:
 (yay)
Uprkos malo jaceg vetra poneo na livadu Junior plus S.Ovo mi je bio drugi let sa njim.Pazljivo sklopio sve pa sam probao sam da ga bacim.Motor toliko jak da maltene i ne trebam zamahnuti rukom ,odma dize u vis.Jos sam i redukovao gas na 90%.Ovo leti u vis ko da ga top ispucao.Moram nauciti sa njim baratati jer cim ga dignem odma hoce da se prebaci na ledja i pravi redovan lupping.Komande sam isto stavio na 50% sa D/R.Namestio sam kocenje motora,na Maiden Flight-u stalno mi se vrtio elisa.Danas to vec nije bilo, zakoci motor ESC redovno.Sletanje mi isto solidno proteklo,mada na drugom sletanju sam isprobao kako mi reaguje ako ukljucim flaps.Malo produzi sletanje al je mirniji.Na prvom letu sat stavio 15min,al sad vidim kad punim baterije,moze to i vise,samo do pola su ispraznjeni.Trebam sacekati lepse vreme sa trimovanjem,ovako na vetru mi se cinilo da vuce malo na desnu stranu stalno,pa sam mu dao 2-3 klika levo,a i nos malo pada pa i tu sam mu dao 2 klika.Vreme ce pokazati sta je tu stvarno naljbolje podesavanje,ali i ja sam  jos neiskusan letac (pogotovo u jedrenju).Sa trecom baterijom malo sam vise vezbao sletanje.Bacio junior,napravio par krugova i sletanje.Do kraja sam ispucao 3 baterije.(otp. svaki do pola  mmmm )Zadovoljan danasnjim letom,spakovao sve na brzake i begaj kuci,naisli crni oblaci.  ;namig

Pa i neznam dal da postavim tu video koji sam napravio po ovom vetru,vidi se da jos ne baratam sa komandama ko jedrilicar,al evo,pa ko hoce nek se slobodno nasmeje na mojim greskama.  mmmm nekako mi pobeze i slika od tona.

 

 (:sok:)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version