Author Topic: Zagi wing  (Read 57086 times)

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 791
Re: Zagi wing
« Reply #30 on: June 12, 2013, 09:41:50 PM »
 :)aplauz :)aplauz (res) (res) (res) (res) (res) (res)

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Zagi wing
« Reply #31 on: June 13, 2013, 09:56:04 PM »
evo napokon i neke obecane slike nazalost model danas pretrpeo veca ostecenja da nemoze da nastavi sa letenjem mada je lepo islo dok se nisam malo vise opustio i udario direktno o livadu http://imageshack.us/glitter.php?l=img9/4715/cam006381.jpg[/img]

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Zagi wing
« Reply #32 on: June 13, 2013, 10:16:47 PM »
Steta, lepo je uradjen. Dopada mi se kolor sema. Sa cime si ga ofarbao? Mora da je udarac bio jak kad je takvo ostecenje, da nemoze da leti.
Nema veze, bice drugi, a nesto se i naucilo. Kod mene je bar bilo tako, prvih par padova mi je bilo za nauk, samo sto sam imao srece, pa ostecenja nisu velika. Ovaj moj ima 80- 90 letova (svaki dan odlazim da ga letim, naravno kad ne pada kisa, tri batke odvozam, ponekad i po drugi put u toku dana), prvih 10- tak su bili sa padovima. Ja sam u sredini, na spoju krila, ubacio stirodur, da amortizuje udare. Stirodur je poguzvan, ali je odradio posao.
Sve sto moze da leti, moze i da padne. Bice drugi Zagi (nadam se). Pozdrav!







« Last Edit: June 13, 2013, 10:37:54 PM by zbabic »
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Zagi wing
« Reply #33 on: June 13, 2013, 10:32:22 PM »
drugi obavezno ukoliko sutra i ja se razmisljam sta da postavim na vrh da amortizuje udar nacicu neko resenje nego cudno mi se desava par puta mi je upadao u neki kako da nazovem rol kad hocu da ga okrenem lagano prema meni i vise nemogu da uspostavim kontrolu i direktno o zemlju mada je CG ok par puta sam gasio motor na odredjenoj visini ide pravo lagano dam gas nastavi pravo neznam sta bi moglo da bude mozda moje neiskustvo sa letenjem....

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Zagi wing
« Reply #34 on: June 13, 2013, 10:46:51 PM »
Nisam siguran, da li dobro shvatam: kad pravis zaokret, upadne u rol i pada? Da li izgubis brzinu? U zaokretu nagnes na stranu, blago ka sebi i dodas gas (malo). Da li ti se desava da se zanjise? Ako je to, Zagi se zanjise kad izgubi opstrujavanje (uzgon). Za elevone podesi expo (30- 45%), ukoliko ostro reaguje na komande (Sale mi je to otkrio, tnx Sale).
Stirodur mi se lepo pokazao, a traka svasta popravlja.
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Zagi wing
« Reply #35 on: June 13, 2013, 11:00:10 PM »
http://imageshack.us/glitter.php?l=img197/1879/cam006392.jpg]da kad pravim zaokret nezanjise se ali ja sam uvek oduzimao malo gas misleci da ga lakse okrenem i on u rol i pravo dole povratka nema moj je jos gori ceo je napred ugnjecen ali je pao najmanje 20 puta i krilo je poslednji put stvarno naprslo iako ima letvicu za ojacanje a to da se stanica podesi mi je rekao jos jedan kolega ali on nema iskustva sa zagijem mislim da je problem upravo to sto sam uvek oduzimao gas u strahu da ga jos gore nezalepim negde.....jel i dalje letis iako je ovako da kazem izlomljen onda mogu i ja da nastavim da lepim i letim (<--)
« Last Edit: June 13, 2013, 11:11:54 PM by radisa.radic »

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Zagi wing
« Reply #36 on: June 13, 2013, 11:40:51 PM »
Zagi leti, danas obavio 6 letova u dva navrata. Prvi tri su bila oko 15:00, bilo umerenog vetra, zabavno je bilo. Druga tri oko 19:00, smirio se vetar, jurcalo se, glajdalo... Letovi od 10- 20 min, po batki.
Cesto idem sam na letenje, nema ko da snima (cerka vozi bicikl), tako da nemam video od danas. Sutra imam obaveza, necu leteti Zagi- ja, ali za vikend, obavezno. Imacu i drustvo, bice valjda i snimanja.
Samo ti lepi tvoje krilo, letece Zagi! Meni je napuklo desno krilo, zuti, obicni selotejp je to ucvrstio, leti ko sasav!
Zagi je zahvalan, leti, a kad napukne, ulepis trakom i ponovo u vazduh. Meni se desi da mi se pomeri elisa sa prop saver- a, elisa krene da udara po stiroporu, odvoji se nosac motora, motor visi. Visina oko 20- tak metara. Spustim ga, sve odvojim, ucvrstim sa "sivom trakom" i ponovo gore. Kao da nista nije bilo. Sad imam prop adapter, nece se elisa vise pomeriti (bar se nadam).
« Last Edit: June 13, 2013, 11:44:20 PM by zbabic »
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Zagi wing
« Reply #37 on: July 03, 2013, 09:20:09 PM »
evo nakon krace pauze danas se malo letelo nije nesto ekstra ali za pocetnika je zadovoljavajuce uskoro i snimak napravljen mobilnim tel... (<--) (<--) (<--)

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Zagi wing
« Reply #38 on: July 08, 2013, 10:24:44 PM »
« Last Edit: July 08, 2013, 10:33:45 PM by branek »

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Zagi wing
« Reply #39 on: July 08, 2013, 10:26:01 PM »
« Last Edit: July 08, 2013, 10:33:27 PM by branek »

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Zagi wing
« Reply #40 on: July 08, 2013, 10:58:38 PM »
Lepo leti Zagi!  (<--)
Dobro to ide tebi! :)aplauz
Lepo je videti Zagi- ja u letu, fino se ponasa, stabilno leti. Da li si probao da jedris sa njim? Ako ti brzo gubi na visini, pomeri CG malo nazad (oko 1- 1,5 cm). Meni je naj zabavnije kad ima vetra, onda moze i jedrenje, moze jurcanje...
Sletanje sa prvog snimka se ne vidi najbolje na snimku, ali po komentaru je lepo. Izbegavaj da sleces kao na drugom snimku. Salu na stranu. Sta se desilo, izgleda kao da je Zagi izgubio signal?


S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Zagi wing
« Reply #41 on: July 09, 2013, 02:16:51 PM »
 :big smile nije izgubio signal nego baterija skroz prazna a bilo ili drvo ili onako sletanje interesuje me planiram da okacim mobilni od ispod da vidim kako ce ispadne snimak dali si pokusavao tako nesto imaju kamerice ali nisu bas jeftine a mobilnih imam na pretek sa solidnim kamerama ....

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Zagi wing
« Reply #42 on: July 09, 2013, 09:02:46 PM »
Sa mobilnim telefonom nisam pokusavao. Imam dve kamerice (HD Wing Camera 1280x720p 30fps 5MP CMOS- $37.18  i Turnigy KeyChain Camera w/o memory card- $7.69, obe sa hobbyking- a). Key Chain Camera je losija, mislim da se ne isplati, HD Wing Camera je bolja, snimak "Zagi wing NS 5" je delimicno njom nacinjen, mislim da nije puno novca, ali ako imas telefone, sto da ne, koristi njih.
Ne znam koliko je dobro postaviti telefon sa donje strane krila, snimak ce biti ok, ali kod sletanja moze doci do ostecenja. Mozda da napravis nekakvu kabinu od providne PET ambalaze, pa tako da montiras odole. Ili eventualno da napravis nekakvo kuciste od stiropora, pa sve tako upakovano, pricvsrstis odole.
Sad kad razmisljam na tu temu, zasto ne telefon odgore, sa kamerom uperenom dole, pomaknut napred i fiksiran sa lepljivom trakom?
Obavezno postavi nesto sto ce amortizovati vibracije (motor, elisa), recimo komad sundjera.
Kad montiras, okaci fotke.
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline radisa.radic

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Zagi wing
« Reply #43 on: July 09, 2013, 09:22:24 PM »
obavezno probam danas smo malo leteli okacio sam dve ukrasne trake po cetri metre super izgleda imam i snimak ali isto sa mobilnim napravljen kacim posle.....

Offline Binary

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Zagi wing
« Reply #44 on: July 10, 2014, 03:48:19 PM »
Zdrago svima! Ovo je moj prvi post na forumu, a i generalno se ne bavim modelarstvom, pa unapred izvinite na potencijalno previše plitkim pitanjima :)
Hteo bih da se upustim u izradu jednog Zagi winga, ispratio sam uputstvo sa http://rcwings.webs.com/projekti.htm ali mi tu nedostaje par stvari koje bih voleo da mi pojasnite.
Nigde se ne pominje na koji način se elevoni vezuju za krilo. Pretpostavljam da su neke šarke potrebne za to? Kako se one fiksiraju (što za stiropor, što za balzu), lepkom?
Kako se servo motori fiksiraju, lepkom odozdo ili se ubace u udubljenje pa se prelepljuju trakom preko?
Drugo pitanje je, kako na raspolaganju imam trenutno samo malu ivanču i rc shop, na koji način da izaberem najbolje motor? Pretpostavljam da bi trebalo da gledam da masa i snaga motora budu približno iste (zbog težišta i potiska), ali koliko je bitno pogoditi kv motora? Da li niži/viši kv ima nekih prednosti i mana (ukoliko se koriste sa adekvatnim elisama naravno)?
Bilo bi super ako znate da me uputite na neko malko detaljnije uputstvo koje uključuje takve detalje pošto nemam prethodnog iskustva pa ne znam kako se te stvari inače rešavaju :)

Pozdrav!
Damjan