Author Topic: imali neko iskustva sa ovim kontrolerima  (Read 14363 times)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
imali neko iskustva sa ovim kontrolerima
« on: January 21, 2016, 03:45:41 PM »
Pozrdav svim avijondzijama interesuje me ima li ko iskustva sa ovim ili nekim boljim kontrolerima za avio i koliko oni pomazu u letu???
http://www.aliexpress.com/item/M6-Flight-Control-digital-gyroscope-Airplanes-Airplane-FPV-V-tail-wing-dedicated-flight-control-board/1581375455.html
ex pseudonijum: sova


Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: imali neko iskustva sa ovim kontrolerima
« Reply #2 on: January 31, 2016, 10:36:08 PM »
Zar niko nikad nije koristio neku elektroniku za stabilizaciju aviona????  mmmm mmmm mmmm mmmm. Bar da napise neko nevaljaju ti ove  tvoje koje predlazes ja sam koristio ovu....????
ex pseudonijum: sova

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: imali neko iskustva sa ovim kontrolerima
« Reply #4 on: February 01, 2016, 07:47:14 AM »
Sovo druže, nisam koristio ni jednu od ovih što si pitao , pa ne mogu da ti dam komentar. Ali već 2 god. koristim orange RX3S sa integrisanim dsm2, http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31586__OrangeRX_RX3S_3_Axis_Flight_Stabilizer_w_DSM2_Compatible_6CH_2_4Ghz_Receiver.html

Koristim ih uglavnom na stiroporcima od 80cm, mustang i pinkstik, jer sam želeo da njima letim i po jačem vetru. E sad ono što sam primetio je promena u odgovoru modela na komande kad se akrivira stab. ,  kao da postane lenj, umiri se on, nije vrcav i model reaguje sa većom inercjom. Na pinkstiku je lepo održavao pravac i nagib u toku leta, bukvalno sam ga sletao pred noge, na mustangu se razlika u stabilnosti ne primećuje toliko ali ovo usporenje reagovanja na komande je veće, kao da si uključio D/R 30 i expo na 80%.
E sad ako ti nešto znači ovo iskustvo biće mi drago, ako te još nešto zanima pitaj.  ()-()

Offline mkrle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 141
Re: imali neko iskustva sa ovim kontrolerima
« Reply #5 on: February 12, 2017, 02:32:33 PM »
Slazem se sa firebird

Video spravu kod drugara na delu, radi posao opasno dobro