Author Topic: Moj novi EDF  (Read 3887 times)

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Moj novi EDF
« on: May 23, 2013, 06:42:43 PM »
Pozdrav svima, pre par dana mi je neocekivano stigao novi model Mirage 2000 od firme FlyFly...
Zadnji Edf model mi je bio Habu Parkzone kojim sam bio prezadovoljan...
Razlog izbora Mirage-a je bio velika povrsina krila koja apsorbuje vecu tezinu modela, a imam na umu napraviti zverku...
Iako se na prvu pomisao ne cini puno vecim od Habu-a, uzivo je druga prica...
Uglavnom da ne duzim puno evo jedna slika dok je jos u delovima, a kasnije cu staviti i slike gradnje i utiske...

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Moj novi EDF
« Reply #1 on: May 23, 2013, 08:22:00 PM »
Evo ovako da krenem redom:
Sto se tice samog kvaliteta izrade, model je od neke vrste stiropora eps, koji se dosta razlikuje od klasicnog epo...
Kuglice su dosta sitnije i cvrsci je, ali malo krhkiji u odnosu na epo...
Delovi su solidnog kvaliteta ali ima jako glupih ideja:
Kao prvo model koji se najcesce leti brzinama preko 150km/h ima elevone koji su za krila pricvrsceni salotepom, koji se cak poceo odlepljivati pa sam to resio sa sarkicama koje su mi se pokazale odlicno...
Drugi problem koji mi se javio bio je mesto za montiranje serva koji upravlja prednjim tockom, jedva sam ga uspio ubaciti...
Treci problem je bio samo montiranje nosaca prednjeg tocka koji je predvidjen samo da se zalepi na stiropor, sto bi pri prvom sletanju otpalo pa sam ga zalepio za nosac baterije tako da se tezina baterije na sletanju osloni na tocak...
Cetvrti problem je da upustva uopste nema, dosao samo jedan papir na kome su popisani delovi...
Peti problem je nacin ubacivanja turbine, znaci kad se jednom ubaci i zalepe dve polovine trupa menjanje motora i turbine je nemoguce...
To su uglavnom neke osnovne mane koje sam uocio, nadam se da nece biti daljih problema...
Evo slike toga sto sam odradio, dalji radovi cekaju elektroniku pa da ga zavrsim...

« Last Edit: May 23, 2013, 08:31:24 PM by svrco »

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Moj novi EDF
« Reply #2 on: May 23, 2013, 09:07:56 PM »
Sto se tice pogona, impeler koji je dosao je odmah zavrsio u smecu, cim sam montirao motor pokrenuo sam ga cisto da cujem zvuk i odmah je poceo da izbacuje crne opiljke plastike, propeler je na jednom mestu strugao o zid turbine, klasican kineski kvalitet, skinuo sam motor i odmah bacio turbinu...
Motor mi za sad stoji videcu da li cu ga iskoristiti za probu i trimovanje modela, inace od delova planiram staviti sledece:
Ovaj impeler sigurno:
http://www.hobby-land.de/shop/article_0360004/E-Jets-Jetfan-90-V2.html?shop_param=cid%3D30%26aid%3D0360004%26
Pokazao se jako dobrim, po perfomansama uopste ne zaostaje za Schübelerom koji se tretira kao najbolji a 3 puta skuplji,
drugi razlog je sto on  jedini 90mm koji moze primiti motor precnika cak 41.5 mmm!!

Evo kako izgleda kad on ukroti zver od motora, koji planiram staviti:


Sto se tice motora bice to jedan od ovih jedino nisam siguran za broj kv jer se dvoumim izmedju baterija 12s i 10s:

http://www.leopardhobby.com/proviewen.asp?id=1091&sid=1&gid=68&pt=3

Za servoe jos nisam odlucio, trebaju mi 2 komada jacine oko 4 kg...

Cekam slobodno vreme da odem u sop koji je malo dalje od mene ali ima sve delove pa ce vecina delova biti tu i onda nastavljam zavrsavanje modela...
« Last Edit: May 23, 2013, 09:14:27 PM by svrco »

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Moj novi EDF
« Reply #3 on: June 04, 2013, 08:06:41 PM »
Evo mene opet...
Necu trositi reci, slike sve govore...
Ko je imao uzivo priliku da vidi Habu model od Parkzone firme, zna koliko je njegov originalni motor mocan, evo kako izgleda u poredenju sa onim koji sam dobio uz Mirage i turbinu 90mm i na kraju kako njih dva izgledaju u poredjenju sa ovom zverkom...
« Last Edit: June 04, 2013, 08:24:06 PM by svrco »

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Moj novi EDF
« Reply #4 on: June 04, 2013, 08:27:44 PM »
Evo par slika poredjenja sa Eflite 70mm turbinom:

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Moj novi EDF
« Reply #5 on: June 04, 2013, 08:32:15 PM »
Imam odgovarajuci regler i "zamalo" 3 seta 10s baterija (fali mi jos jedna 4s) potpuno novih koje su namjenjene za drugi model u slucaju da me zelja povuce da poletim, nadam se da cu se moci strpiti da nabavim 12s sa vecim C  koje su i planirane  :big smile

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Moj novi EDF
« Reply #6 on: June 04, 2013, 08:32:53 PM »
I za kraj tezina: