Author Topic: Motor Flexible Coupling  (Read 10471 times)

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Motor Flexible Coupling
« on: June 02, 2013, 03:11:27 PM »
Ima li neko ideju gde kod nas mogu da nabavim ovo:

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Motor Flexible Coupling
« Reply #1 on: June 02, 2013, 03:48:04 PM »
Te spojnice sam kupovao od firme iz Novog Sada. Sada ti ne mogu tacno reci kako se firma zove,
ali mogu sutra pronaci. Firma je koliko se secam predstavnistvo Engleske firme, malo su skuplji,
ali sve mogu da obezbede u veoma kratkom roku.

Offline Johann

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Motor Flexible Coupling
« Reply #2 on: June 02, 2013, 03:50:02 PM »
Takvu slicnu spojnicu (helix beam coupler)sam ja narucio sa ebay za 4.5$ po komadu. Planirao sam da je iskoristim za kuplovanje step motora sa navojnom sipkom za cnc masinu...ali  se ispostavilo da nije odgovarajuca za moje potrebe...


Kod nas mozes da potrazis kod prodavaca opreme za cnc masine:
http://www.alco.co.rs/Elastične-spojnice/
http://www.alcomachinetools.com/Elastične-spojnice/vmchk.html
« Last Edit: June 02, 2013, 03:55:59 PM by Johann »
Blago meni, opet ja :)

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Motor Flexible Coupling
« Reply #3 on: June 02, 2013, 05:35:04 PM »
Baki sto ne pitas gde da nadjes, ja sam mislio da ces preko neta da narucis. Dobio si dobar primer firme ALCO iz Aleksandrovca cini mi se, ali imas i kod nas u Nisu. Firma se zove Lagerton

http://lagerton.rs/

U donjem delu klikni na spojnice pa pogledaj. Pozovi ih i pitaj dali imaju osim ovih sa celjustima i ove spojnice kao feder, mozda su jeftinije. U svakom slucaju mozes i da svratis do njih da se informises, imaju sve to ti treba za CNC. Srecno ;)

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: Motor Flexible Coupling
« Reply #4 on: June 02, 2013, 07:18:39 PM »
Takvu slicnu spojnicu (helix beam coupler)sam ja narucio sa ebay za 4.5$ po komadu. Planirao sam da je iskoristim za kuplovanje step motora sa navojnom sipkom za cnc masinu...ali  se ispostavilo da nije odgovarajuca za moje potrebe...

Meni treba za to isto... Zašto ti nije odgovarala?


Baki sto ne pitas gde da nadjes, ja sam mislio da ces preko neta da narucis. Dobio si dobar primer firme ALCO iz Aleksandrovca cini mi se, ali imas i kod nas u Nisu. Firma se zove Lagerton
http://lagerton.rs/
U donjem delu klikni na spojnice pa pogledaj. Pozovi ih i pitaj dali imaju osim ovih sa celjustima i ove spojnice kao feder, mozda su jeftinije. U svakom slucaju mozes i da svratis do njih da se informises, imaju sve to ti treba za CNC. Srecno ;)

I ja sam mislio da ću da poručim, ali prvo da probam da skratim čekanje :D
Totalno sam zaboravio da postoji Lagerton, samo sam pitao u Kopi-u, gde nisu imali prečnike koji mi trebaju i nepristupačne cene (plus bih morao da čekam jer ih ni on nema na stanju).

Offline Johann

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Motor Flexible Coupling
« Reply #5 on: June 02, 2013, 09:39:48 PM »
Takvu slicnu spojnicu (helix beam coupler)sam ja narucio sa ebay za 4.5$ po komadu. Planirao sam da je iskoristim za kuplovanje step motora sa navojnom sipkom za cnc masinu...ali  se ispostavilo da nije odgovarajuca za moje potrebe...

Meni treba za to isto... Zašto ti nije odgovarala?


Takva spojnica je odlična za slučaj kada imaš "angular misalignment " - ugaono odstupanje.


Kod mene je bio slučaj "parallel (latheral)misalignment"  - bočno pomerene ose osovine motora i navojne šipke(odstupanje kod mene je bilo oko 2mm) i u tom slučaju ovakva spojnica nije baš odgovarajuća.


Za takve slučajeve  se koristi Oldham spojnica(Oldham coupling) sa plivajućim kliznim diskom u sredini ali je meni u tom trenutku bila prilično skupa pa sam se odlučio za varijantu gumeno crevo sa šelnama  :D kao vrlo jeftino rešenje a odlično se pokazalo.

Oldham coupling


U slučaju da ti se ose perfektno poklapaju najbolje je koristiti  "rigid coupling" -čvrsta spojnica( u mom prvom postu na slici desno crne boje, od plastike, savršeno precizno izradjena na strugu kojim je komandovao Tibeteagle  :D )

pozz
« Last Edit: June 02, 2013, 09:49:55 PM by Johann »
Blago meni, opet ja :)

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Motor Flexible Coupling
« Reply #6 on: June 03, 2013, 12:01:38 PM »
Firma iz NS se zove Primotronic

http://primotronic.co.rs/

imaju spojnice raznih duzina, precnika...

Offline Baky

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 79
  • Ljubav preko žice ♪♫
Re: Motor Flexible Coupling
« Reply #7 on: June 04, 2013, 11:57:38 AM »
Hvala svima na informacijama, probaću prvo ovo sa crevom jer i kod mene ose imaju paralel misaligment (doduše, oko 1mm).

Offline Johann

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Motor Flexible Coupling
« Reply #8 on: June 04, 2013, 04:10:29 PM »
Hvala svima na informacijama, probaću prvo ovo sa crevom jer i kod mene ose imaju paralel misaligment (doduše, oko 1mm).
To je najjeftinija varijanta, ja sam koristio kvalitetne Tork šelne (turski proizvodjač rade delove za MAN) i armirano crevo koje odlično guta i trpi ta manja odstupanja. Inače na mojoj mašini od svih četiri osa samo na jednoj mi je bilo odstupanje nešto manje od 2mm, a na ostalim sve u nuli. To odstupanje se ništa nije odrazilo na tačnost rada mašine (bar za sada).
Pozdrav
Blago meni, opet ja :)