RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > TRENAŽNI MODELI

MARABU 3kg@2,65m

(1/11) > >>

SDmodelar:
Evo još jedne ptičurine u izradi.
Model je bio zamišljen kao (vrlo) uvećana verzija češkog gumenjaka "Marabu" raspona 59 cm i težine 60 grama.



Slovenački modelar Mitja Seršen, poznat i kao Ultralajt uradio je odličan posao i napravio veoma dobar model na osnovu ove igračke. Kako model izgleda i kako obavlja posao za koji je namenjen, a to je šlepanje jedrilica možete videti ovde http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1789474.

Model mi se dopao na prvi pogled i već posle prvih slika znao sam da će to biti jedan od mojih narednih projekata.
Čim su planovi stigli krenuo sam u akciju. Pošto nisam detaljnije uslikao proces izrade evo samo par slika o izradi trupa.







Ovako izgleda skoro završen trup i već deluje impozantno.









Toliko za sada.
U toku je izrada krila pa će i uslediti nove slike, a do tada pozdrav.

Nastaviće se.

bjanko:
E svaka ti cast na odabiru modela prelep model samo napred. :mhmKoji motor planiras da ugradis. :mhm

SDmodelar:
Planiram da na model stavim Turnigy 4258-800 što je jača varijanta motora koju je i Mitja stavio na svoj model. Ako neko ima neku sugestiju u vezi setupa neka slobodno iznese ovde jer je svaki savet dobrodošao.

Pozdrav

bjanko:
Kako napreduje Marabu da li su gotova mozda krila

pozdrav

bjanko:
Danas poceli radovi na treneru Marabuu od 2 metra i 65 cm.Nadam se da cu istrajati u ovome sto sam zapoceo, model je predvidjen da bude elektro.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version