Author Topic: Deamon-2000 Composite Performance V-Tail EP Glider 2000mm  (Read 3397 times)

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Deamon-2000 Composite Performance V-Tail EP Glider 2000mm
« on: April 02, 2013, 09:43:06 AM »
Da li neko ima iskustva sa ovom jedrilicom sa HK-a? Kako uopšte ovo deluje jedriličarima sa foruma?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22659__Deamon_2000_Composite_Performance_V_Tail_EP_Glider_2000mm_ARF_.html

Nakon prodaje Easy Glider Pro-a počeo sam da kapiram koliko mi ustvari nedostaje jurenje termala i opušteno letenje, a ne bi opet da kupujem istu letelicu.

Offline adam

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1460
Re: Deamon-2000 Composite Performance V-Tail EP Glider 2000mm
« Reply #1 on: April 02, 2013, 10:30:02 AM »
moze da ti posluzi, poletna tezina na tu povrsinu je dobra tako da po meni za ulazak u malo ozbiljnije letenje bice dobro, jedino ako ga kupis komande u trupu pregledaj jer mi deluje nepouzdano, kao i v rep , pozdrav

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Deamon-2000 Composite Performance V-Tail EP Glider 2000mm
« Reply #2 on: April 02, 2013, 11:44:15 AM »
Deluje ok, velika povrsina, mala tezina, brz profil krila, v rep, sve u svemu trebalo bi da dobro jedri, da pokriva veliku povrsinu sa minimalnim propadanjem, pod uslovom da je sve kako pise na sajtu, iskreno deluje malo sumnjivo...prvo v rep, ako nije dimenzionisan i profilisan kako treba jedrilica moze da ispadne slabo upravljiva, drugo korisceni materijali, u tu cenu bas i ne ulaze kvalitetni materijali koji se koriste za izradu kompozitnih jedrilica, trece kineski dizajn jedrilice...btw ako se odlucis da pravis jedrilicu od 2m (mozda bolje resenje u tom rangu cene) evo link za sajt, sa planovima i cad crtezima profila za lasrsko secenje,jedrilice Allegro lite konstruktora Dr. Marka Drele.  (pijemo)
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Deamon-2000 Composite Performance V-Tail EP Glider 2000mm
« Reply #3 on: April 02, 2013, 12:12:48 PM »
Taj link sa uputstvima za E. Allegro gledam svaki dan, ali mi deluje da je gradnja tog modela prilično komplikovan zahvat. Koristi se kevlar, sve mora da bude savršeno....   Ne mogu uopšte da skapiram onaj sklop sa trakama kevlara koje služe kao neka vrsta amortizera na spoju centroplana i krajnjeg dela krila...   Možda otvorim temu o toj jedrilici, mada nemam ni znanja ni mesta gde bi se bavio time. Prijavljen sam i na Allegro Yahoo grupu na kojoj postoji mnogo build logova, slika, prepravki...
« Last Edit: April 02, 2013, 12:15:53 PM by Gatti.Gatozza »

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Deamon-2000 Composite Performance V-Tail EP Glider 2000mm
« Reply #4 on: April 02, 2013, 12:21:36 PM »
Sto se tice komplikovanosti moguci su kompromisi  :big smile ali ce oni malo povecati tezinu...ja cu verovatno raditi Bubble Dancera btw  :)
Life is easy eat,sleep, fly!