Author Topic: Rajker  (Read 142862 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #105 on: July 04, 2013, 11:27:14 PM »
 mmmm

Poceo sam jedan nov avion da pravim. Lil Ripper ! Ostaje da vidimo sta ce ispasti od ovog



Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #106 on: July 10, 2013, 04:06:40 PM »
Cekam delove za Lil Ripper,dotle Remont Mig 29 i F 18  mmmm Krilca pricvrstim umestoTESA trake sa sarkama.Nekako se brzo deformise traka pa se olabavi na sastavima.  mmmm

Nije sramota učiti !!!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Rajker
« Reply #107 on: July 10, 2013, 08:25:31 PM »
Za šarke možeš da koristiš braun papir za pakovanje. U Zoljicu F-22 sam stavio običan kancelarijski beli postbank od 80g/m2, pa i u druge modele i veoma je pogodan i dovoljan. Lako se postavlja i ne mora se po celoj dužini staviti. Može da se lepi sa eko lakom ili 2K epoksi lepkom. Evo linka ka postupcima.

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,254.msg2382.html#msg2382





 ;namig

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #108 on: July 11, 2013, 06:51:49 AM »
Za šarke možeš da koristiš braun papir za pakovanje. U Zoljicu F-22 sam stavio običan kancelarijski beli postbank od 80g/m2, pa i u druge modele i veoma je pogodan i dovoljan. Lako se postavlja i ne mora se po celoj dužini staviti. Može da se lepi sa eko lakom ili 2K epoksi lepkom. Evo linka ka postupcima.

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,254.msg2382.html#msg2382





 ;namig

 :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #109 on: July 17, 2013, 10:41:35 PM »
 :sljus :sljus :sljus

I jednog dana svemu dodje kraj!!!
Danas smo sa drugom leteli.On sa F22 ja sa Mig 29.Prvo smo leteli pojedinacno,a posle sam ga probao pratiti mada bez uspeha.Na kraju slag na tortu dao sam ja,kad sam sa pun gasom zabio u zemlju svog mig-a.Znao sam da cu se oprostiti najverovatnije od mog prvenca.Nazalost tako se i desilo,kad sam video stetu.Moja krivica ,trenutna nepaznja ,los izbor komande :sljus :sljus :sljus Jos na licu mesta sam ga hirurskim zahvatima rasparcao,i izvadio delove elektronike,koje cu najverovatnije ugraditi u naredni avion.Danas je kod mene  (rip..) Puno stvari me naucio taj moj prvenac,pa ga i malo zalim!













A zadnji video kolaz ovde :::


http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,11481.msg79383.html#msg79383
Nije sramota učiti !!!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Rajker
« Reply #110 on: July 17, 2013, 11:28:48 PM »
Nekoliko primedbi i saveta. Pošto je model mali nemoj ga leteti daleko i nisko. Tako je bilo u zadnjem letu. Vidi se pri kraju video snimka da si ga već leteo dosta nesigurno. To je od puno letenja za kratko vreme, pa se gubi koncentracija. Treba praviti veće pauze između letova.
Problem je i to što letiš dva različita modela, koji se lete sa znatno drugačijim režimima. Puno puta si skidao gas na Migu i probao "jedriti". To si navikao kod jedrilice. Kod Miga je to kobno, jer on ne jedri i pri malim brzinama veoma brzo gubi kontrolu i brzo propada. Mig i slični modeli su vatreni modeli po prirodi i konstrukciji i uvek treba uživati sa njima sa što većom brzinom.
Šteta u opšte nije velika, pa nemoj da se ni malo sekiraš za to. Svaki model je ružan kada se razbije, ali je to dobro jer se nikada ne konstruiše za pad već samo za letenje. Stari modeli uvek osete nekeo da već ima ili stiže noviji i izvrše kamikazu.  :big smile
Kamera je odlična i snimci su oštri i stabilni. Interesantno je da je dubinska oštrina ovog objektiva veoma velika. Oštar je nos modela i sve čak i na više od 100m. Ipak nemoj da sa njom snimaš sa zemlje model u letu, jer se ne može pratiti i uživati. Skrati snimke koje postavljaš, jer veruj da niko nema više pažnje od 3 min.  (spava)
 ;namig

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #111 on: July 18, 2013, 03:56:53 PM »
Nekoliko primedbi i saveta. Pošto je model mali nemoj ga leteti daleko i nisko. Tako je bilo u zadnjem letu. Vidi se pri kraju video snimka da si ga već leteo dosta nesigurno. To je od puno letenja za kratko vreme, pa se gubi koncentracija. Treba praviti veće pauze između letova.
Problem je i to što letiš dva različita modela, koji se lete sa znatno drugačijim režimima. Puno puta si skidao gas na Migu i probao "jedriti". To si navikao kod jedrilice. Kod Miga je to kobno, jer on ne jedri i pri malim brzinama veoma brzo gubi kontrolu i brzo propada. Mig i slični modeli su vatreni modeli po prirodi i konstrukciji i uvek treba uživati sa njima sa što većom brzinom.
Šteta u opšte nije velika, pa nemoj da se ni malo sekiraš za to. Svaki model je ružan kada se razbije, ali je to dobro jer se nikada ne konstruiše za pad već samo za letenje. Stari modeli uvek osete nekeo da već ima ili stiže noviji i izvrše kamikazu.  :big smile
Kamera je odlična i snimci su oštri i stabilni. Interesantno je da je dubinska oštrina ovog objektiva veoma velika. Oštar je nos modela i sve čak i na više od 100m. Ipak nemoj da sa njom snimaš sa zemlje model u letu, jer se ne može pratiti i uživati. Skrati snimke koje postavljaš, jer veruj da niko nema više pažnje od 3 min.  (spava)
 ;namig
mmmm  ;namig  :big smile
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #112 on: July 22, 2013, 04:56:24 PM »
 mmmm Ne mogu ja da ostanem na jednom avionu od izoflora.Krenuo sam jos jedan model da radim

eurofighter typhoon

Eto za tri dana dovde sam stigo

sad cemo malo usporiti,jer traba i racunati,sta ,gde,kako.Doduse i dosad sam racunao jer sam prepravio semu sto se tice otvor elise umesto 6 na 7 inca.









Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #113 on: July 25, 2013, 08:55:13 PM »
 mmmm   eurofighter typhoon u zavrsnoj fazi,skoro da moze na maiden flight.Danas mi stigo paket za Lil Ripper,tako da se moze raditi.Juce sam se opet obnovio sa jos jednom jedrilicom,Radian pro.Tako da neki modeli mi nestaju,neki stizu u hangar









  :big smile
Nije sramota učiti !!!

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Rajker
« Reply #114 on: July 25, 2013, 10:33:35 PM »
Taman da nam uporedis Juniora i Radiana, prednosti i mane ;namig

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #115 on: July 27, 2013, 02:43:43 PM »
Taman da nam uporedis Juniora i Radiana, prednosti i mane ;namig
Pa probacu uskoro nadam se i radiana.Evo danas sam sve cickove zalepio ugradio prijemnik zice sredio sve utrimovao,namestio mixeve ,Crow,Flaps,Elevator. CG merio i stoji dobro,nista nisam trebao dostelovati.No ostaje uzivo videti kako se ponasa,to je ipak ono pravo.  mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #116 on: July 29, 2013, 04:31:06 PM »

Spremni za Maiden flight !!!    mmmm  420g  al mislim da cu jos u nos morati ubaciti 20g tega,jer CG otp tolko zahteva.Uzivo cemo proveriti koliko fali do perfektnog CG.






Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #117 on: July 30, 2013, 09:02:31 AM »
Sinoc mi se posrecilo.Vreme jeste jako toplo ali vetar samo malo pirkao,tako da je bilo vreme izaci probati Radian pro.Sto se tice CG ovde kuci stajao kako treba,no uzivo je vec bio drugacije.Malo mu je tezak nos pa je pikirao nadole.Koji trim tamo vamo i resio sam problem.Malo je vuko i udesno,i to je sanirano.Prvi utisci su i pozitivne i negativne.naspram Juniora Radian pro je mlitaviji,slabiji motor,cela konstrukcija mi deluje kao da ce se slomiti odma.Malo je i povezivanje zica komplikovano,jer bez pincete nece moci.Sto se tice dva srafa za prcvrcivanje krila,delovalo mi kao jako dobro resenje,medjutim na kraju leta sam primetio da su se krila redovno razdrmala.I kod juniora se radrmaju krila ali nekako mi deluje masivnije cela konstrukcija.Sto me iznenadilo to je Crow mod leta kod radiana,sto stvarno usporava,i zamalo da stane u vazduhu.Mao losa izvedba lepljenja flapsova,jer selotejp se razdrmao,pa sam morao uvece kuci zalepiti novi sloj.Trup pri kraju jako labav,pa mi deluje kao da u momentu napuci.I za to sam nasao resenje pa sam sa obe strane ubacio tanak karbonski stap od po 20cm duzine.Ionako mi pikirao dole,mozda cu sa ovim dodatkom dobiti koji trim manje na nos  :big smile .Sve u svemu na kraju sam zakljucio da Junior plus mi deluje kao neki snazan muskarac a Radian pro kao neka zena skojom treba samo fino polako pazljivo komandovati.  mmmm  Evo i par slika a i link dole za video <<<










Video ovde  http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,11481.msg79648.html#msg79648
« Last Edit: July 30, 2013, 09:04:05 AM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #118 on: August 04, 2013, 09:24:20 AM »
 mmmm mmmm mmmm


Maiden flight Eurofighter Typoon

Na moje iznenadjenje jako dobro poleteo a i let nije bio los.Malo vuko na levu stranu al sam korigovao.Sto me iznenadilo da je malo tezak na nosu pa sam i tu morao dodati visinski trim.A ja jos poneo par tega  :sljus jer po CG kad sam merio otp. falio na nosu nekih 20g.Izgleda da ni seme nisu uvek tacne po ovom pitanju.Dx7s koji sam ovih dana pazario isto dobro se ponasao,jeste da sam imao dx6i ista firma ali ipak drugacije.Ostaje mi da uvezbavam  letove a i komande na predajniku.

Evo par snapshota sa leta i link na videa











Video

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,11481.msg79777.html#new
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #119 on: August 05, 2013, 09:21:24 AM »
 mmmm

Juce predvece sam bio na zalivnom,malo izaso vezbati  sa jedrilicom Radian Pro i sa Eurofighter Typoon-om.Malo jaci vetar duvao al je bio jako toplo.Prvo sam napravio par snimaka sa krila Radiana,da vidim kako se ponasa u letu trup aviona.Malo sam se iznenadio kako se vijuga naspram Juniora plus.  mmmm Posle sam uvezbavao sletanje sa njim.Na kraju sam se bacio malo na Eurofighter,kojim sam ispraznio jos 3 baterije.Poucan letni ,letnji dan.  :big smile















Videa ovde   http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,11481.msg79802.html#new
« Last Edit: August 05, 2013, 10:00:36 AM by rajker »
Nije sramota učiti !!!