Author Topic: Rajker  (Read 144062 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #75 on: May 26, 2013, 11:21:51 AM »


 (:sok:)

Odsad nema vise zvuka motora.Izgleda da mi kamerica nije bas najkvalitetnija,pa ne moze sve odjednom da zapamti  :big smile
« Last Edit: May 26, 2013, 11:28:30 AM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Rajker
« Reply #76 on: May 29, 2013, 05:33:13 PM »
Jeste, GJS je prelep, upravljiv, stabilan, lepo jedri, mozda malo brz, ali ne previse. Motor je "lud", sa 3s penje se skoro vertikalno. Ono o cemu treba voditi racuna je poletanje, ne sa previse gasa, hoce da ode u okret i TRAS oko tebe. Meni je tako pukao trup. 70- 75% gasa pri poletanju i blago dole, lako polece. Po lepom danu, sa blagim vetrom, da se na uzivas.
Lepo da te posluzi!
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline raddde

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Rajker
« Reply #77 on: May 29, 2013, 05:35:49 PM »
ti bi trebao da "trosis" -2S...posto je sa 3s brza ko djavo, a motor brzo strada.....


pogledaj malo po forumu post o junioru
tko lijeti,
vredi

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Rajker
« Reply #78 on: May 29, 2013, 08:40:14 PM »
Rajker, stavi podatke o motoru, elisi i ESC-u ovde, da proverimo bezbednost tvog pogonskog sistema na ovoj motornoj jedrilici.
Ako imaš predajnik sa 6 ili više kanala, na njoj se može podesiti start mod na jednom od prekidača, gde se položaj horizontalca može podesiti malo na dole, da ti pri startu ne napravi luping. Kada skineš gas, prekidač vratiš u normalni položaj za krstarenje, jedrenje.
 ;namig

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #79 on: May 29, 2013, 09:22:43 PM »
 mmmm hvala na komentarima,jest 6 kanala mi predajnik,al mene najvise zbuni jak vetar pri uzletanju,inace kad manje duva onda lepo se penje(doduse dam mu malo obaranje).Max gas mi je skinut na 90% .Sve mi je fabricki(znaci esc i motor su dosli zajedno).Baterija mi 3s 1800mAh  25-50C Nano tako da odgovara tu sve,samo ne odgovara taj vetar koji nikako da stane.  :big smile Inace model je ovaj http://www.graupner.de/en/products/4565/product.aspx

« Last Edit: May 29, 2013, 09:24:45 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Rajker
« Reply #80 on: May 29, 2013, 11:41:07 PM »
Pošto nema podataka u veličini i koraku elise na sajtu modela, predpostavljam da je izbor za manji napon (2S) odnosno da ima veliki korak. Onda je sa 3S mnogo brži. Svaki model sa ovolikim rasponom krila je nesatabilan pri velikim brzinama, pogorovo što je krilo od elastične pene, a ne od krutih materijala, bez obzira što je oblik krila veoma aerodinamičan.
Stavi pogonski sistem na Watt metar i pogledaj koliko vuče maksimum.  To je podatak koji će puno da kaže i da znaš do koje mere i kako smeš opterećivati pogonske delove sa tom elisom.
 ;namig

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Rajker
« Reply #81 on: May 29, 2013, 11:59:27 PM »
Fabricka elisa na ovom modelu je 10x6...

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Rajker
« Reply #82 on: May 30, 2013, 02:12:10 PM »
Kad je sa jedrilicom napravljen "maiden flight", ja sam ga isto leteo malo, i stvarno, snage ima na pretek... Nego opet kažem, brojke možemo pogledati na wattmeter, a imam i baterije 2S pa možemo i sa tim proveriti kako se ponaša. Samo, treba doći do mene  (fiu)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #83 on: June 01, 2013, 10:11:51 PM »
 mmmm Eto mene sa novim planom I novim avionom.Nadam se da ce me isto dobro sluziti kao mig 29.Danas sam prvi put leteo sa migom da nije bilo ni maleckog vetra.Opet sam se iznenadio,primetio da teze ide sletanje kad nema vetra.Eh kad sam ucio po vetrovitim danima  :sljus

Poceo sam sad da pravim jedan F/A-18 Super Hornet

Evo pocetci :





 ;namig
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #84 on: June 03, 2013, 03:34:52 PM »
Leteli  danas vise nas na zalivnom.

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,2646.msg77902.html#msg77902

Ja imao novo iskustvo sa jedrilicom.Prvo sam vijugao po nebu tamo/vamo.



Uvek pogresim u pisanju imena  :sljus Gabor " Flyer "  oo))
Nije sramota učiti !!!

Offline donkihote

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: Rajker
« Reply #85 on: June 04, 2013, 08:15:29 AM »
daj prebaci tu kameru više na glavu nagledasmo se zalivnog polja i tise,a model još nismo videli kako leti ... (nene)
« Last Edit: June 04, 2013, 08:17:03 AM by donkihote »

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Rajker
« Reply #86 on: June 05, 2013, 07:54:17 AM »
daj prebaci tu kameru više na glavu nagledasmo se zalivnog polja i tise,a model još nismo videli kako leti ... (nene)
:)aplauz Slazem se, postavi neki snimak sa zemlje.
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #87 on: June 05, 2013, 09:52:50 AM »
daj prebaci tu kameru više na glavu nagledasmo se zalivnog polja i tise,a model još nismo videli kako leti ... (nene)
daj prebaci tu kameru više na glavu nagledasmo se zalivnog polja i tise,a model još nismo videli kako leti ... (nene)
:)aplauz Slazem se, postavi neki snimak sa zemlje.

Letim toliko brzo,ne mogu uhvatiti ni jedan tren leta ;namig
Nije sramota učiti !!!

Offline donkihote

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: Rajker
« Reply #88 on: June 05, 2013, 03:31:23 PM »
paaa treba da angažuješ onda nekog filmadžiju.... lol

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Rajker
« Reply #89 on: June 05, 2013, 04:55:21 PM »
Samo ti cepaj snimke  (res) Ovako vidiš šta se dešava gore... Kome je dosadno neka ne gleda  ;namig Sledeći put moramo da letimo bliže jedan drugome...