Author Topic: Rajker  (Read 143553 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #60 on: May 14, 2013, 08:11:20 PM »
Danas sam opet leteo malo,posle sitnih opravki koje sam izvrsio na migu.Promenuo sam na servoima drzace palica na manje,al sad su stabilniji.Prebacio sam ESC na desnu stranu,kao i bateriju malo vise desno.Mogu reci da sad savrseno leti.(ajd da se ne lazemo,imao sam 1-2 klika na trimu)U svakom slucaju lepse reaguje na komande,prava uzivancija.3*6 minuta sa 3 baterija. Ide to polako.  mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Rajker
« Reply #61 on: May 15, 2013, 09:09:05 AM »
Čestitke i od mene!
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #62 on: May 15, 2013, 09:40:17 AM »
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #63 on: May 15, 2013, 07:27:32 PM »
Eh izgleda da cu preci na svakidasnji trening leta,sa ovim MIG-om.Nisam ni danas mogao da odolim lepom vremenu,pa sam izaso u podne,prazniti baterije.Poneo sam sa sobom malu kamericu,cisto da vidim kako to funkcionise u letu.Vetar dosta duvao ,a ja jos neiskusan prvo sam  stavio kamericu na ivicu krila,da se vidi sto bolje panorama.Mogu reci da je let trajao citavih 5 sekundi,nisam ni mislio da ce tolko poremetiti ravnotezu aviona ta sicusna kamerica.Jesam ja trimovao kontra al nije bilo dosta pa sam odma i sleteo.E onda sam doso do zakljucka da bi trebao postaviti kamericu negde priblizno u liniji CG i ne daleko od trupa.



E ovako postavljenom kamericom  komotno manevrisao,al zato snimak koji sam napravio cista smejurija.Zamalo da nisam pao sa stolice kad sam ga prvi put pogledao.Citav snimak samo nebo i trup aviona.  :sljus 
Ipak zelim da podelim sa vama ovaj snimak,jer je to prvi.Tek sad sam shvatio(pogledavsi video) da ono sto sa zemlje deluje lepim manevrom,to u stvari i nije to.Nagli okreti,ful gas,nije dobro za snimak.No sledeci put cu probati nekako drugacije postaviyt kamericu,da ga i ne primeti ni u tezini ni u CG avion.  mmmm



U svakom slucaju i danasnji dan mi bio poucno, ispraznio 3 baterije, opet nesto novo naucio(let pod jacim vetrom)  (yay)
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #64 on: May 17, 2013, 06:54:23 PM »
Danas konacno zavrsio Junior Plus S.Sve uradjeno nadam se.





CG nadam se da je na pravom mestu,ako vec ovako zna da stoji model  :big smile



E sad dolazi ono teze u cemu jos nisam bas....Maiden flight i neko iskustvo sa jedrilicama.

Komande su valjda dobre,ubacio sve, otp. 1060 g ukupna tezina aviona.Na zvanicnom sajtu pise da ovaj motor moze do 1200g komotno ,znaci jos sam unutar granice.

Cekamo lepo vreme pa da odemo u visine  mmmm

Nije sramota učiti !!!

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Rajker
« Reply #65 on: May 17, 2013, 10:03:35 PM »
Kojom baterijom planiras da letis?

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #66 on: May 17, 2013, 11:18:06 PM »
Kojom baterijom planiras da letis?
Pa fabricki pise 1600mA 3s a ja imam 1800 mA 3s,pa cemo da vidimo  mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline Ikarus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 67
Re: Rajker
« Reply #67 on: May 18, 2013, 03:26:22 PM »
Ja mog letim sa 1350mah 3S gde je baterija pomerena skroz nazad do samog kraja i model je i dalje blago nosat.... Ljudi ga lete i sa 2200mah 3S i model je poprilicno brz kako u letu tako i na sletanju, po mom misljenju iz nekog licnog iskustva 1500 mah 3S je neki maksimum da bi model mogao iole da jedri... (pijemo)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #68 on: May 18, 2013, 06:46:55 PM »
Ja mog letim sa 1350mah 3S gde je baterija pomerena skroz nazad do samog kraja i model je i dalje blago nosat.... Ljudi ga lete i sa 2200mah 3S i model je poprilicno brz kako u letu tako i na sletanju, po mom misljenju iz nekog licnog iskustva 1500 mah 3S je neki maksimum da bi model mogao iole da jedri... (pijemo)
Pa neznam ja sam postavio 1800mAh priblizno u sredini ovako



a posle kad sam stavio na CG dobio



E pa sad neznam  mmmm mmmm mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #69 on: May 21, 2013, 11:25:48 PM »
Danas smo izasli uprkos losem vremenu predvece,naravno da praznimo baterije..Okupilo nas se vise,neki sa starim pouzdanim modelima,a neki sa novim modelima.Kolega leteo F22 sa akrobacijama,drugi-Maiden flight sa PinkStick,treci-Maiden flight sa F22,kao i ja Maiden flight sa Junior Plus S.Sve Maiden flight ispratio iskusni letac Flyer (Gabor)sa puno instrukcija i bodrenja da bi imali sto vise hrabrosti u letu.Malo sam se plasio leta sa juniorom,al se pokazalo jako dobro u letu.Vetar dosta duvao,malo sam i ja grubo komandovao palicama,al treba se navici na jedrenje.To je skroz drukciji od letenja sa MIG 29.Tamo brzi okreti a ovde bas kontra sve.  oo)) Ja kao pocetnik sam presretan da posle 4-5 leta sa Mig 29 uspeo leteti i sa Juniorom i bezbedno spustiti na tlo.Vreme se jako brzo pogorsalo ,pa je i kisa pocela da pada sve jace i jace.Bio to kratak letnji dan a opet poucan.Ispraznio samo jednu bateriju,mada sam se pripremio sa tri.(ah taj vetar i jaka kisa)Hteli smo i neki video snimak da napravimo,al smo samo slikali.Sledeci put sledi i video snimak.  mmmm

















 (yay) (yay) (yay)
« Last Edit: May 21, 2013, 11:34:53 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Rajker
« Reply #70 on: May 24, 2013, 12:41:12 AM »
Imenjače, ako se ti boriš sa jakim vetrom kraj Tise sa "papirnim" aviončićem, onda si ti već pečen za RC kombat  :)aplauz

Quote
mmmm Jel to mene neko prati ???
Kada budeš stavio krep papir traku na model, vide ćeš kako je kada te neko prati.  8) Nadam se da ćemo se što skorije i lično upoznati.
 ()-()

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Rajker
« Reply #71 on: May 24, 2013, 12:50:39 PM »
Imenjače, ako se ti boriš sa jakim vetrom kraj Tise sa "papirnim" aviončićem, onda si ti već pečen za RC kombat  :)aplauz

Quote
mmmm Jel to mene neko prati ???
Kada budeš stavio krep papir traku na model, vide ćeš kako je kada te neko prati.  8) Nadam se da ćemo se što skorije i lično upoznati.
 ()-()

Trake već imam, samo treba još po koji "combat" pilot i može da počne borba... Ali tu da ne idemo u  (offtopic), dogovorićemo se....

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #72 on: May 24, 2013, 12:57:28 PM »
Imenjače, ako se ti boriš sa jakim vetrom kraj Tise sa "papirnim" aviončićem, onda si ti već pečen za RC kombat  :)aplauz

Quote
mmmm Jel to mene neko prati ???
Kada budeš stavio krep papir traku na model, vide ćeš kako je kada te neko prati.  8) Nadam se da ćemo se što skorije i lično upoznati.
 ()-()
(:good)   (res) mada ja sebe jos smatram pocetnikom,tek sam uplivao u RC vode.  mmmm
« Last Edit: May 24, 2013, 01:45:58 PM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Rajker
« Reply #73 on: May 25, 2013, 10:47:36 PM »
Quote
mada ja sebe jos smatram pocetnikom,tek sam uplivao u RC vode
Neka, plivati se brže uči u dobljoj vodi.  ;namig  Slobodno probaj sa Gaborom.  On je već prepečen skroz za to.  :big smile Dolazim, samo da prođe ovo nestabilno vreme.   ???
« Last Edit: May 25, 2013, 10:49:45 PM by tibeteagle »

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #74 on: May 26, 2013, 07:57:37 AM »
Quote
mada ja sebe jos smatram pocetnikom,tek sam uplivao u RC vode
Neka, plivati se brže uči u dobljoj vodi.  ;namig  Slobodno probaj sa Gaborom.  On je već prepečen skroz za to.  :big smile Dolazim, samo da prođe ovo nestabilno vreme.   ???
(thumb)
Nije sramota učiti !!!