Author Topic: Rajker  (Read 142906 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #45 on: May 10, 2013, 04:10:12 PM »




 (yay) (yay) (yay)

Zar ne bi trebalo da se balansira model kad je "kao" u horizontalnom letu a ne tako  mmmm?
mmmm a jel ovako sad bolje ?

Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #46 on: May 10, 2013, 04:14:34 PM »
 mmmm Kvar od jucerasnjeg leta saniran.Stavljen novi nos,ojacan trup dole ,ofarban ,lakiran,,,idemo u nove popede  (yay)



Nije sramota učiti !!!

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Rajker
« Reply #47 on: May 10, 2013, 04:34:21 PM »
Odlicno, ako tokom leta naginje na nos i moras da ga navlacis na sebe (tj da desnu palicu od elerona i elevatora povlacis na dole da bi dobio horizontalan let) sleti i podigni elevone za par milimetara i dok ne dobijes horizontalan let. Ne treba da se rves sa modelom, on terba tebe da slusa, kad je sve na svom mestu sreci nikad kraja. Videces kako se lako leti na ovom modelu, puno srece u narednim letovima.

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #48 on: May 10, 2013, 04:51:13 PM »
Odlicno, ako tokom leta naginje na nos i moras da ga navlacis na sebe (tj da desnu palicu od elerona i elevatora povlacis na dole da bi dobio horizontalan let) sleti i podigni elevone za par milimetara i dok ne dobijes horizontalan let. Ne treba da se rves sa modelom, on terba tebe da slusa, kad je sve na svom mestu sreci nikad kraja. Videces kako se lako leti na ovom modelu, puno srece u narednim letovima.
(res)
Nije sramota učiti !!!

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Rajker
« Reply #49 on: May 11, 2013, 10:58:24 AM »
Doslo vreme i da se leti ,kad se ustimas sa Gaborom da dodjes u Bataju da napravimo aeromiting ,ovi moji ce misliti da je ostala 29 od STRIZI (yay) (yay) (yay)
ex pseudonijum: sova

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #50 on: May 11, 2013, 05:26:40 PM »
Doslo vreme i da se leti ,kad se ustimas sa Gaborom da dodjes u Bataju da napravimo aeromiting ,ovi moji ce misliti da je ostala 29 od STRIZI (yay) (yay) (yay)
:big smile
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #51 on: May 11, 2013, 05:49:59 PM »
Uh evo sad sam stigao sa livade.Danas smo se okupili dosta nas,pa sam i ja probao opet leteti sa remontovanim mig-om.Mogu reci da sam dobio puno instrukcija i od Gabora i od Istvana.Pomogli su mi i baciti avion u vis,da bi ja samo koncetrisao na palice.Mogu reci da dosta dobro leti,stim da jos vuce na levu stranu,al sad vec ne pada na nos tolko.Izgleda da je sad bolje CG.Uz pomoc Istvana u letu malo trimovao  elevator kao i aileron.Nakon sleta,probali malo da gurnemo vise u desnu stranu bateriju,i sa tim izbegnemo bezanje na levo.Malo je i to mogolo,kad sam poleteo drugi put.Jos malo smo trimovali,pa na kraju solidno leteo.Ono sto smo primetili kao manu je ,da sam lepio tesa trakom krilca,to dosta labavo stoji posle leta.Moram da proradim na tome,preciznije zalepim,a i palice od servoa mi imaju malo lufta.Malo tu malo tamo pa se skupi dosta gresaka,i to sve utice na let.U svakom slucaju danas sam ispraznio dve baterije,i avion sam doneo kuci bez ikakve ogrebotine.Za moje drugo letenje uopste,jako sam zadovoljan.Idemo korigovati sitnarije,pa cekamo ponovni let,nadam se uskoro.Auuuuuu pa ovo je uzivancija,,adrenalin radi i posle leta jos koji sat.  :big smile (vidi se da sam jos pocetnik,al usavrsavam se)  mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Rajker
« Reply #52 on: May 11, 2013, 06:30:01 PM »
Bravo za uspesan let, samo tu bateriju kad bi stavio po duzini bilo bi jos bolje. Kablovi od baterije verovatno vuku sa sobom regler i najverovatnije zbog toga vuce na levu stranu, poremeti se balans. A kod ovog modela je sve u balansu.

Offline kisskuki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Rajker
« Reply #53 on: May 12, 2013, 10:58:15 AM »
Jo vagy Laci (Rajker) csak igy tovább :D

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Rajker
« Reply #54 on: May 12, 2013, 01:35:16 PM »
da znas ko u vojsci VEZBA je majka znanja!!!
ex pseudonijum: sova

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #55 on: May 12, 2013, 01:53:12 PM »
Jo vagy Laci (Rajker) csak igy tovább :D
(yay)
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #56 on: May 12, 2013, 01:58:46 PM »
Bravo za uspesan let, samo tu bateriju kad bi stavio po duzini bilo bi jos bolje. Kablovi od baterije verovatno vuku sa sobom regler i najverovatnije zbog toga vuce na levu stranu, poremeti se balans. A kod ovog modela je sve u balansu.
Pa sto se tice baterije,stavio sam ovako da ne bi koristio teg na nosu.Od juce sam prebacio ESC na desnu stranu a i kablovi od baterije idu na desnu stranu.Jos malo pa cu sve prebaciti na tu desnu polovinu  :big smile Inace kad sam prvi put postavio bateriju bio uzduz,al mi CG tolko los bio da sam trebao staviti teg od 45g na nos.E zbog toga sam resio popreko postaviti i jos napred.
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #57 on: May 12, 2013, 02:00:11 PM »
da znas ko u vojsci VEZBA je majka znanja!!!
(:good)
Nije sramota učiti !!!

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Rajker
« Reply #58 on: May 13, 2013, 03:18:32 PM »
Moram i ovde da pohvalim Laciku jer je odradio lekciju i vidi se da je dosta leteo na simulatoru. Nije napravio nikakvih grešaka. Par puta je odleteo malo dalje ali bez problema je vratio model. Sad samo letenje, letenje i letenje  (<--)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #59 on: May 13, 2013, 03:27:02 PM »
Moram i ovde da pohvalim Laciku jer je odradio lekciju i vidi se da je dosta leteo na simulatoru. Nije napravio nikakvih grešaka. Par puta je odleteo malo dalje ali bez problema je vratio model. Sad samo letenje, letenje i letenje  (<--)
(res)
Nije sramota učiti !!!