Author Topic: Rajker  (Read 142868 times)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #30 on: May 05, 2013, 08:29:01 PM »
 oo))  Da se vratimo malo na MIG 29.Nakon provere CG sam se malo razocarao.Izmerio sam tacno gde dodje CG,a mig samo pada na dupe   (nene)

Probao da stavim teg na nos,a ono nikako da prevagne na drugu stranu.Otp kad sam vec bio kod 40-45g,konacno u horizontali.Avion tezak 540g pa jos + 45g ,,,,to nece valjati.Resio sam da prepravim leziste baterije.Iseko sam malo iz trupa aviona,tako da kad ubacim popreko bateriju opet ce bit stabilan.(mozda i jaci ovako)



 (yay) kad sam ga opet stavio na merac CG.Ih -------odma u horizontali avion.Znaci ni grama tega na nos.
Sad sam mirniji,jos da se vetar isto smiri pa cemo valjda da poletimo  mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #31 on: May 05, 2013, 08:45:21 PM »
mozda je pametnije bilo ta zalena sa donje strane da se bolje vidi ili gresim???
Pa ja cu ga leteti naopacke  :big smile  Salu na stranu,meni ovako pase(al stvar ukusa)jeste da cu najvise gledati sa donje strane,al sam takodje planirao posle kompletiranja krila,ofarbati sa donje strane sirinu elenora.  mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Rajker
« Reply #32 on: May 05, 2013, 10:59:20 PM »
u svakom slucaju ga treba ofarbati jer belo se vidi kad gledas na gore to je definitivno!a kojom ces to je stvar ukusa.naravno!
samo nek on poleti pa nek bude bilo koje boje ! (yay) (yay) (<--) (<--)
ex pseudonijum: sova

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #33 on: May 08, 2013, 08:04:25 PM »
Ko nema instrument za CG,evo jedno jednostavno resenje ala URADI SAM na brzake  oo))





 (yay) (yay) (yay)
Nije sramota učiti !!!

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Rajker
« Reply #34 on: May 08, 2013, 08:23:37 PM »
Dobro resenje   :)aplauz

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #35 on: May 09, 2013, 08:34:21 PM »
 (yay)

Mig 29----maiden flight

Istrosio jednu bateriju,vuce levo strasno, morao sam korigovati na desno stalno,,,,a izgleda da i CG nije bas idealan,ako pustim rucicu odma pocne da pada.
Krilca stoje u horizontali,hmmmmm,moracu da se posavetujem kod iskusnih letaca.No zadovoljan sam letom,dva puta spustio bez ostecenja na zemlju(bas kako treba) al treci spust bio malo za..... pa je makina nastradala na nosu i donji deo malo napuko kod baterije.U svakom slucaju me raduje sto sam Sam leteo nekih 7-8 minuta u vazduhu,sa tri uzleta!(konacno)



 :'(
Nije sramota učiti !!!

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Rajker
« Reply #36 on: May 09, 2013, 11:07:52 PM »




 (yay) (yay) (yay)

Zar ne bi trebalo da se balansira model kad je "kao" u horizontalnom letu a ne tako  mmmm?

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #37 on: May 10, 2013, 01:30:37 AM »




 (yay) (yay) (yay)



Zar ne bi trebalo da se balansira model kad je "kao" u horizontalnom letu a ne tako  mmmm?

 mmmm ja sam pocetnik jos,al su me otp. ovako ucili  mmmm
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #38 on: May 10, 2013, 01:34:18 AM »
Junior Plus S dobio zavrsnu farbu.Sad bi trebao da se lepi,al jos putuje negde paket sa servoima.  mmmm





« Last Edit: May 10, 2013, 01:36:08 AM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline srdjan012

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 257
Re: Rajker
« Reply #39 on: May 10, 2013, 06:46:15 AM »
Trimuj model u vazduhu preko stanice, to je normalno da vuce u neku stranu na prvih par letova dok ne utrimujes sve precizno. Ovo sto vuce na nos na dole je samo za pohvalu jer kod 29ke je tesko naterati nos na dole. Posto stalno vuce na poniranje bice malo brzi ali i dalje upravljiv. Samo istrimuj u letu na pola gasa i trebalo bi da bude super za upravljanje. U svakom slucaju sve cestitke na "prvom samostalnom letu"  (res)

PS. " ja sam polomio 4 komada 29ki dok nisam naucio da letim, tako da nebrini i samo vooozi"

Pozdrav

(yay)

Mig 29----maiden flight

Istrosio jednu bateriju,vuce levo strasno, morao sam korigovati na desno stalno,,,,a izgleda da i CG nije bas idealan,ako pustim rucicu odma pocne da pada.
Krilca stoje u horizontali,hmmmmm,moracu da se posavetujem kod iskusnih letaca.No zadovoljan sam letom,dva puta spustio bez ostecenja na zemlju(bas kako treba) al treci spust bio malo za..... pa je makina nastradala na nosu i donji deo malo napuko kod baterije.U svakom slucaju me raduje sto sam Sam leteo nekih 7-8 minuta u vazduhu,sa tri uzleta!(konacno)



 :'(

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Rajker
« Reply #40 on: May 10, 2013, 09:05:31 AM »




 (yay) (yay) (yay)



Zar ne bi trebalo da se balansira model kad je "kao" u horizontalnom letu a ne tako  mmmm?

 mmmm ja sam pocetnik jos,al su me otp. ovako ucili  mmmm

Niko se naucen nije rodio, covek celog zivota uci. Zbog blage zakrivljenosti horizontalne ploce ovaj model ima tendenciju da vuce na nos, to se kompenzuje podizanjem elevona. Ne znam koju stanicu imas, ja imam DX-5 i to moram da radim mehanicki. Trimerima mogu da uradim da ne vuce levo ili desno, mada ako su indenticne obe strane (mislim na servoe i ostale komponente) nema sanse da vuce na bilo koju stranu. Malo mi je cudan polozaj baterije, tako postavljena stvara veliki otpor. Ovaj model je sve samo ne aetodinamican.

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #41 on: May 10, 2013, 09:37:23 AM »




 (yay) (yay) (yay)



Zar ne bi trebalo da se balansira model kad je "kao" u horizontalnom letu a ne tako  mmmm?

 mmmm ja sam pocetnik jos,al su me otp. ovako ucili  mmmm

Niko se naucen nije rodio, covek celog zivota uci. Zbog blage zakrivljenosti horizontalne ploce ovaj model ima tendenciju da vuce na nos, to se kompenzuje podizanjem elevona. Ne znam koju stanicu imas, ja imam DX-5 i to moram da radim mehanicki. Trimerima mogu da uradim da ne vuce levo ili desno, mada ako su indenticne obe strane (mislim na servoe i ostale komponente) nema sanse da vuce na bilo koju stranu. Malo mi je cudan polozaj baterije, tako postavljena stvara veliki otpor. Ovaj model je sve samo ne aetodinamican.
mmmm videcemo drugi let.Evo sinoc sam uspeo svaki kvar da saniram,.Sad cemo malo farbe ,pa kad vreme dozvoli,cemo ga opet baciti u visine  (yay)
Nije sramota učiti !!!

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #42 on: May 10, 2013, 09:39:20 AM »
Trimuj model u vazduhu preko stanice, to je normalno da vuce u neku stranu na prvih par letova dok ne utrimujes sve precizno. Ovo sto vuce na nos na dole je samo za pohvalu jer kod 29ke je tesko naterati nos na dole. Posto stalno vuce na poniranje bice malo brzi ali i dalje upravljiv. Samo istrimuj u letu na pola gasa i trebalo bi da bude super za upravljanje. U svakom slucaju sve cestitke na "prvom samostalnom letu"  (res)

PS. " ja sam polomio 4 komada 29ki dok nisam naucio da letim, tako da nebrini i samo vooozi"

Pozdrav

(yay)

Mig 29----maiden flight

Istrosio jednu bateriju,vuce levo strasno, morao sam korigovati na desno stalno,,,,a izgleda da i CG nije bas idealan,ako pustim rucicu odma pocne da pada.
Krilca stoje u horizontali,hmmmmm,moracu da se posavetujem kod iskusnih letaca.No zadovoljan sam letom,dva puta spustio bez ostecenja na zemlju(bas kako treba) al treci spust bio malo za..... pa je makina nastradala na nosu i donji deo malo napuko kod baterije.U svakom slucaju me raduje sto sam Sam leteo nekih 7-8 minuta u vazduhu,sa tri uzleta!(konacno)



 :'(

 3aa
Nije sramota učiti !!!

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Rajker
« Reply #43 on: May 10, 2013, 09:54:24 AM »
Čestitam na prvi let sa modelom!!! Ja nisam imao više od par sekundi leta prvi put, tako da, samo opušteno. A ovo malo oštećenje uopšte nije problem, ali to smo sve već sinoć dogovorili... Zalepi, malo ofarbaj, mada i ne moraš farbati i idemo zajedno do livade  (<--)
« Last Edit: May 10, 2013, 02:03:27 PM by Gabor »

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Rajker
« Reply #44 on: May 10, 2013, 12:00:39 PM »
Čestitam na prvi let sa modelom!!! Ja nisam imao više od par sekundi leta prvi puit, tako da, samo opušteno. A ovo malo oštećenje uopšte nije problem, ali to smo sve već sinoć dogovorili... Zalepi, malo ofarbaj, mada i ne moraš farbati i idemo zajedno do livade  (<--)
(res)
Nije sramota učiti !!!